Filmy, które zmieniają życie

Ślady stóp

Juan Manuel Cotelo, reżyser Mary's Land Ziemia Maryi zaprasza na film Ślady Stóp.

„Ślady stóp” to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.

Ponad 200 000 pielgrzymów ze wszystkich zakątków świata przemierza każdego roku drogę do Santiago de Compostela. Dziesięciu ochotników wyrusza na starożytny szlak i decyduje się przejść 800 km w 40 dni.

Ta droga odmieniła już życie milionów ludzi, nie tylko chrześcijan – Camino! Zobaczcie film, po którym sami będziecie mieli ochotę wyruszyć w drogę. Projekt był  realizowany na Szlaku Camino. Dzisiaj możecie go obejrzeć, nie wychodząc z domu.

Film online wspólnie z portalem Kino pod Aniołem

Źróło: Stacja7.pl

Żegnaj nam szkoło

Msza na zakończenie roku szkolnego

23 VI 2017. Zakończenie Roku Szkolnego dla szkoły podstawowej i gimnazjum

Piątek to ostatni dzień roku szkolnego. Dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum wraz z dyrekcją, nauczycielami i katechetami przyszły podziękować Bogu za ten kolejny ważny rok w ich życiu podczas Mszy św. o godz. 900.

Eucharystie sprawował i homilie wygłosił ks. Karol Madejek , katecheta ze szkoły podstawowej. Przy ołtarzu nie zabrakło ministrantów, a czytania, psalm, modlitwę wiernych, komentarz do darów i uwielbienie czytały dziewczęta przygotowane uprzednio przez katechetki.

Ks. Karol w kazaniu zachęcał, by przyjrzeć się sobie. Czy przez ten rok coś się w nas zmieniło, czy zmieniliśmy się na lepsze. Mówił, że naszym wzorem jest Pan Jezus i mamy Go naśladować. Powinniśmy tak jak On kochać innych ludzi. Przekonywał, że zmieniając siebie zmieniamy także nasze środowisko.  Na koniec homilii przypominał, że od Pana Boga nie ma wakacji, a jeśli będziemy Go prosić to pomoże nam dobrze odpocząć.

Po Mszy św. dzieci udały się do szkoły, by tam oficjalnie wraz z nauczycielami zakończyć rok szkolny. Przed wyjściem z kościoła te, które regularnie uczęszczały na Mszę św. otrzymały nagrody, za gorliwość.

Niech czas wakacji przyczyni się do odpoczynku i nabrania nowych sił do pracy.

Tobie cześć, chwała

Przy jednym z ołtarzy

22 VI 2017. Zakończenie oktawy Bożego Ciała

Czwartkowa Eucharystia zgromadziła wielu parafian, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swą wdzięczność Jezusowi za to, że pozostał z nami pod postacią chleba i wina.

Po Mszy św. miała miejsce procesja eucharystyczna. Tym razem cztery ołtarze przygotowane przez grupy formacyjne ustawione zostały wokół kościoła. Na czele procesji niesiony był krzyż, sztandary i feretrony, przed Najświętszym Sakramentem, tak jak przez całą oktawę, dziewczynki sypały kwiaty. Przy każdym ołtarzu, podobnie jak w Boże Ciało, odczytana była Ewangelia i modlitwa.

Po wejściu do Kościoła rozbrzmiał śpiew uroczystego hymnu Te Deum, Ciebie Boga wysławiamy, na zakończenie liturgii ks. Proboszcz pobłogosławił obecnych Najświętszym Sakramentem.

Był również czas na podziękowania i poświęcenie wianków przyniesionych przez parafian oraz indywidualne błogosławieństwo dzieci. Był także moment, na który dzieci one czekają, poczęstunek cukierkami:)

Wiadomości

W tym roku po raz 39. wyruszy 3 sierpnia Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii.

W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 1245 i 1600. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 900 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę kancelaria jest czynna tylko przed południem.

Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19–20 czerwca. Prosimy o zapisywanie się.

Tradycyjnie z parafii św. Marii Magdaleny wyrusza pielgrzymka do Archikatedry Lubelskiej na uroczystości odpustowe w dniu 3 lipca. Zapraszamy wszystkich chętnych. Opłata 10 zł. Zapisy w zakrystii.

28 czerwca 2017