Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
8763380

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Nie umiem dziękować Ci, Panie

Procesja z darami

20 V 2018. Rocznica I Komunii Świętej

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, dzieci które rok temu przyjęły po raz pierwszy Jezusa do swojego serca, świętowały rocznicę I Komunii Świętej.

Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły przed rokiem, kiedy dzieci po raz pierwszy przystąpiły do sakramentu pokuty i Komunii Świętej. Tak jak przed rokiem, dzieci w strojach pierwszokomunijnych uczestniczyły we Mszy św., przygotowując bogatą oprawę liturgiczną, biorąc czynny udział  w liturgii słowa i procesji z darami.

Rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień, ale czas do refleksji i zadania sobie pytania: Jak często uczestniczyłem w niedzielnej Mszy św., jak często korzystałem ze spowiedzi, czy Bóg jest mocniej obecny po I Komunii Świętej w moim życiu i w mojej rodzinie, co się zmieniło przez ten rok? Szczera odpowiedź na te pytania pozwoli na przyjaźń i wędrówkę z Jezusem eucharystycznym nie przez rok, ale przez całe życie.

Dzieci wraz z rodzicami złożyły podziękowania: Panu Bogu, księdzu Proboszczowi oraz kapłanom za duchowe prowadzenie i wsparcie, rodzicom i nauczycielom za codzienny trud wychowania i nauczania oraz wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości.

Na zakończenie ksiądz Proboszcz podziękował dzieciom i rodzicom za udział w rocznicy oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości. Następnie zaprosił wszystkich na Piknik Rodzinny, mający na celu wsparcie misji w Egipcie.

Nad przygotowaniem uroczystości czuwał ks. Karol Madejek, pani Teresa Okoń i s. Dorota Ostolska. Radując się tym dniem, pragnęlibyśmy, aby każda Komunia Święta przyjmowana była przez dzieci z taką wiarą i z takim przejęciem jak ta pierwsza, oby ich serca nigdy nie ostygły.

Galeria

Coś dla misji w Egipcie

Fotka dla misji

20 V 2018. Rodzinny Piknik Misyjny

W niedzielę do parafian św. Barbary w Łęcznej zostało skierowane zaproszenie do wzięcia udziału w Pikniku Misyjnym, którego celem było zebranie funduszy na rozwój misji w Egipcie. Obecnie pracuje tam s. Anita Kowalczyk, franciszkanka misjonarka Maryi, która przed laty posługiwała w naszej parafii.

Piknik zorganizowały Siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi z naszej parafii z wydatną pomocą przyjaciół, Legionu Maryi i Akademii Młodzieżowej, którzy włączyli się aktywnie w przygotowanie i czuwanie nad tym, co się miało wydarzyć.

Pan Bóg dał wspaniałą pogodę, mimo że przez kilka poprzedzających dni padały ulewne deszcze, by plany związane z programem mogły się powieść. Tak więc była loteria fantowa, grill z pyszną kiełbasą, swojskie pieczywo i smalec, ciasto, kawa i herbata, i coś, czym można było posilić ciało. Było też wiele atrakcji dla dzieci. Można było otrzymać balony o różnych kształtach: pieski, żyrafy, ślimaki, miecze, kwiatki, itp., można też było pomalować twarz, zrobić zdjęcie dla misji w strojach z różnych kontynentów, dosiąść kucyka, który obwoził chętnych po placu. Nade wszystko można było dobrze spędzić czas z bliźnimi siedząc i rozmawiając przy kawce i herbatce.

Ci, którzy przyjęli zaproszenie wychodzili bardzo zadowoleni. Dzieci z wieloma wrażeniami, po pierwszej przejażdżce konnej, z kolorowymi balonami i pomalowanymi buźkami i wygranymi fantami wyglądały na szczęśliwe. Wszyscy ze świadomością dobrze spędzonego czasu, a jednocześnie uczestnictwa w dobrym dziele poprzez udzielenie wsparcia dla dzieci z Egiptu, wśród których pracuje s. Anita.

Galeria

Msza św. i I Rajd ku Czci i Pamięci

20 V 2018. Narodowa Łęczna

W niedzielę o godzinie 8.30 w parafii św. Barbary sprawowana będzie Msza św. w intencji kpt. Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok" - legendarnego dowódcy oddziałów partyzanckich na Lubelszczyźnie.

Bezpośrednio po mszy grupa „Narodowa Łęczna" organizuje pieszy Rajd Pamięci na trasie: Łęczna — Nowogród (pomnik w miejscu śmierci „Uskoka") — Kijany — Stoczek — Zawieprzyce. Cała trasa ma około 16 km. W Zawieprzycach zaplanowane jest ognisko, po którym uczestnicy wrócą autokarem do Łęcznej. Szczegóły wydarzenia na profilu Narodowej Łęcznej na portalu facebook. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Narodowa Łęczna

W pielgrzymce wdzięczności

Grupa dzieci pierwszokomunijnych

19 V 2018. Dzieci pierwszokomunijne w Wąwolnicy i Kęble

W sobotę na zakończenie Białego Tygodnia liczna grupa dzieci, która w tym roku po raz pierwszy przyjęła Jezusa do swoich serc, udała się z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Przewodnikami pielgrzymki byli ks. Karol i s. Dorota.

Po dotarciu na miejsce wszyscy wysłuchali historii związanej z cudowną figurką Matki Bożej Kębelskiej, którą opowiedział pracujący w wąwolnickiej parafii ks. Artur. Tradycja kultu Matki Bożej w Kęble i Wąwolnicy sięga najazdów tatarskich z końca XIII wieku. To właśnie wtedy nad ustawioną na kamieniu figurką Matki Bożej ukazała się jasność, a sama figurka uniosła się w górę i zatrzymała się na oddalonej o kikaset metrów lipie. W miejscu objawienia zbudowano kaplicę, w której umieszczono cudowną figurę. Do słynącej cudami kaplicy zaczęły ciągnąć pielgrzymki. W 1700 r. przeniesiono figurkę z Kębła do kościoła parafialnego w Wąwolnicy, a kult Matki Bożej jeszcze bardziej się rozwinął. Od koronacji figury w 1978 r. do dzisiaj, w księdze parafialnej odnotowano ponad 200 łask.

To właśnie tutaj pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św., którą odprawił ks. Karol, a przygotowały dzieci pod opieką s. Doroty. Na koniec ich przedstawiciele  zawierzyli wszystkich Matce Bożej Kębelskiej, prosząc o potrzebne łaski i opiekę.

Po mszy, tym razem pieszo, pielgrzymi wyruszyli do Kębła, by tam w miejscu cudownych zdarzeń uczcić Maryję Litanią Loretańską. Stamtąd radośni, i wdzięczni Bogu za piękną pogodę, uczestnicy pielgrzymki udali się do Kazimierza nad Wisłą. Tam już indywidualnie spędzali czas, poznając uroki i zabytki tego pięknego miasta. Zmęczeni, ale zadowoleni, ze śpiewem na ustach wrócili do Łęcznej.

Przyg. Renata Misztal

Galeria

Biały Marsz dla Życia i Rodziny ze św. Janem Pawłem II

18 V 2018. W urodziny Papieża

W 98. rocznicę urodzin papieża Franciszka spod parafii św. Barbary wyruszył Biały Marsz dla Życia i Rodziny. Wzięło w nim udział ponad 100 mieszkańców Łęcznej.

Uczestnicy nieśli białe baloniki, a także transparenty z hasłami wspierającymi świętość i nienaruszalność życia ludzkiego. W drodze rozważali tajemnice różańcowe, prosząc Maryję o orędownictwo w sprawie całkowitej prawnej ochrony dziecka poczętego.

Marsz, w czasie którego niesione były relikwie Świętego, zakończył się na Placu III Tysiąclecia koło parafii św. Marii Magdaleny, gdzie miał odbyć się koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Łęcznej. Niestety intensywny deszcz nie pozwolił ani na koncert ani na odegranie „Barki” na „100 gitar”. Zgromadzeni pod pomnikiem Papieża zaśpiewali jednak jego ulubioną pieśń, a następnie udali się do kościoła, gdzie można było ucałować relikwie.

Galeria

Wiadomości

W najbliższą sobotę tj. 26 maja odbędzie się pielgrzymka do Sandomierza z Radą Duszpasterską. Spotykamy się na Mszy św. o godz. 630 i po niej wyjazd o godz. 700.

Dzisiaj jest

czwartek,
24 maja 2018

(144. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie