Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
9131499

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

W służbie miłości miłosiernej

9 IX 2018. 25-lecie Caritas w parafii

W niedzielę w naszej parafii miała miejsce piękna uroczystość. Parafialny Zespół CARITAS świętował srebrny jubileusz. Minęło już 25 lat w służbie potrzebującym.

Obchody rozpoczęła Msza św. koncelebrowana. Odprawiali ją ks. proboszcz Andrzej Lupa i ks. Marcin Pyda. Członkowie Caritas dziękowali za minione lata posługi i otrzymane w tym czasie łaski, przygotowali też oprawę liturgiczną Mszy św.

Ksiądz Proboszcz w homilii, nawiązując do czytań mówił, że każdy z nas powinien przyjść do Jezusa z prośbą, by uzdrowił, by dotykał tego, co potrzebuje uzdrowienia. Na podstawie tekstów papieża Franciszka wskazywał współczesne choroby, które wymagają ingerencji Jezusa. Mówił, że one wyobcowują człowieka z rzeczywistości, a tym, co pomaga je pokonać jest służba. Żeby pójść tą drogą potrzebujemy odwagi i pokory. Pod koniec homilii mówił wielkim wkładzie Caritas w dzieło budowania wspólnoty parafialnej. To właśnie członkowie Caritas, poprzez różne akcje stworzyli okazje, by otwierały się serca wiernych i by każdy mógł się włączyć, odpowiadając tym samym na Jezusowe wezwanie do pełnienia uczynków miłosierdzia.

Po Eucharystii była okazja do przedłużania świętowania w auli parafialnej. Została przygotowana prezentacja, ukazująca na przestrzeni 25 lat, działania członków wspólnoty Caritas: ich służbę, modlitwę, wycieczki i świętowanie. Była to okazja, by przy wspaniałym torcie powspominać i cieszyć się tym dobrem, które dzięki wspólnej pracy zaistaniało. Na koniec ks. Proboszcz wręczył każdemu drobny upominek.

Galeria

Święto Narodzenia NMP

Dzielenie się dożynkowym chlebem

8 IX 2018. Dożynki parafialne

Dożynki w sposób symboliczny kończą żniwa, wieńcząc tym samym roczny cykl prac polowych. Święto to wyraża podziękowanie Bogu za szczęśliwe zbiory i prośbę o urodzaj w przyszłych latach. Mieszkańcy Sufczyna podczas Mszy św. o godz. 10.00 sprawowanej przez ks. Proboszcza, powierzali Bogu swój trud.   

W darach ołtarza niesione były kwiaty, składane z wdzięcznością Matce Bożej za opiekę nad ojczystą ziemią, mieszkańcy Sufczyna zanieśli kosz owoców jako znak obfitości natury, a także tacę z wędlinami - regionalnymi wyrobami, była ona darem mieszkańców Sufczyna dla parafialnej kuchni. Do ołtarza przyniesiono także chleb, symbolu dostatku i pomyślności. W dożynkowych darach nie mogło zabraknąć wspaniałego wieńca dożynkowego.

Ks. Andrzej Lupa poświęcił dożynkowy wieniec oraz inne dary niesione w procesji, na zakończenie Mszy św. poświęcił także ziarno pod zasiew przyniesione tego dnia przez rolników. Kropiąc wszystkich zebranych wodą święconą wyjaśniał, że każdy jest ziarnem w Królestwie Bożym i dobrze aby ono nie tylko zakiełkowało ale przyniosło dobry owoc.

Po Mszy św. starostowie dożynkowi częstowali przed kościołem dożynkowym chlebem, mimo że nie był zbyt wielki, wystarczyło go dla każdego. Ks. Proboszcz tłumaczył, że przekazałby do dzielenia także wędlinę, ale jak czytane było w komentarzu, jest ona darem do parafialnej kuchni. Po Mszy św. sam też przyszedł podzielić się pachnącym chlebem.

Galeria

Wiadomości

Siostra Sylwia Stelmach za tydzień w swojej rodzinnej parafii w Łukowej złoży śluby wieczyste. Zachęcamy do modlitwy w jej intencji.

Pielgrzymka do Kijan odbędzie się w 29 września tj. w ostatnią sobotę.

Charytatywna zbiorka makulatury odbędzie się w dniach od 21 do 25 września.

Przyjmujemy zapisy młodzieży ze szkół średnich do sakramentu bBierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godz. 1700-1800.

Dzieci Maryi we czwartek o godz. 1530 w auli parafialnej. Wspólnota młodzieży dorosłej Pole Miłosierdzia  spotyka się w piątek o godz. 1900 w auli dolnej. Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 1700 na spotkanie zapraszamy także kandydatów na ministranta.

Dzisiaj jest

środa,
19 września 2018

(262. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie