Rekolekcje formacyjne dla Posłańców - animatorów Grup Sąsiedzkich

Każdego roku we wspólnocie parafialnej prowadzone są rekolekcje dla Posłańców. Ich zadaniem jest formacja osób, które podjęły się dzieła pośredniczenia między rodzinami a parafią w realizacji Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji oraz prowadzenia spotkań biblijnych w małych Grupach Sąsiedzkich.

Zadaniem Posłańca jest dostarczenie do każdej rodziny listu o zbliżającym się wydarzeniu parafialnym z zaproszeniem do uczestnictwa. Część Posłańców pełni jednocześnie funkcję animatora Grupy Sąsiedzkiej. Posłańcy otrzymują od parafii specjalne posłanie, by nieść Dobrą Nowinę do rodzin, dlatego osoby te w sposób szczególny powinny zabiegać o wzrost wiary.

Rekolekcje te są dobrym przygotowaniem dla animatorów Grup Sąsiedzkich i wszystkich uczestników spotkań, aby jeszcze głębiej wejść w realizację przyjętego tematu formacji na konkretny rok. Zaproszeni są na nie również wszyscy chętni, którzy chcieliby pogłębić swoją formację wiary przez rozważanie słowa Bożego we wspólnocie.

Odkrywanie tożsamości chrześcijańskiej

16-18 XI 2015. Rekolekcje dla Posłańców

W poniedziałek, 16 listopada, rozpoczęły się doroczne rekolekcje dla Posłańców.

Formację w pierwszej turze rekolekcji podjęło 17. Posłańców. Przez trzy wieczory uczestnicy będą zgłębiać temat tożsamości chrześcijańskiej, który jest też tematem roku duszpasterskiego. Na spotkanie składają się modlitwa, prezentacje, dzielenie życiem, praca w grupach, dyskusje i na zakończenie każdego dnia Eucharystia.

Rekolekcje są ważnym czasem formacji każdego Posłańca w jego pięknej, choć czasami niełatwej służbie Bogu i ludziom. W czasie rekolekcji przewidziany jest też czas na rozmowę przy ciastku, kawie i herbacie. Rekolekcje prowadzi ks. proboszcz Andrzej Lupa, pomaga mu s. Elżbieta Łutnik.

Druga tura rekolekcji prowadzona była w dniach 20-21 listopada.

Galeria 1 Galeria 2

wtorek,