Rekolekcje formacyjne dla Posłańców

Każdego roku we wspólnocie parafialnej prowadzone są rekolekcje dla Posłańców. Ich zadaniem jest formacja osób, które podjęły się dzieła pośredniczenia między rodzinami a parafią w realizacji Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji oraz prowadzenia spotkań biblijnych w małych Grupach Sąsiedzkich.

Zadaniem Posłańca jest dostarczenie do każdej rodziny listu o zbliżającym się wydarzeniu parafialnym z zaproszeniem do uczestnictwa. Część Posłańców pełni jednocześnie funkcję animatora Grupy Sąsiedzkiej. Posłańcy otrzymują od parafii specjalne posłanie, by nieść Dobrą Nowinę do rodzin, dlatego osoby te w sposób szczególny powinny zabiegać o wzrost wiary.

Rekolekcje te są dobrym przygotowaniem dla animatorów Grup Sąsiedzkich i wszystkich uczestników spotkań, aby jeszcze głębiej wejść w realizację przyjętego tematu formacji na konkretny rok. Zaproszeni są na nie również wszyscy chętni, którzy chcieliby pogłębić swoją formację wiary przez rozważanie słowa Bożego we wspólnocie.

wtorek,
26 stycznia 2021