Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
64169

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Modlitwa uwielbienia w parafii

III czwartek miesiąca - modlitwa uwielbienia

Modlitwa prowadzona jest bezpośrednio po Mszy św. o 18.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Spotykamy się by modlitwą i pieśnią bezinteresownie wielbić Boga w naszej wspólnocie parafialnej.

  1. Po Mszy krótkie nauczanie prowadzi ksiądz opiekun.
  2. Następuje wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. Modlitwa uwielbienia, która może wyrażać się w różnych formach modlitewnych: pieśni chwały, śpiewy w językach, modlitwa równoczesna, modlitwa w ciszy.
  4. Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Modlitwa uwielbienia

Modlitwa ta jest najbardziej bezinteresowną formą modlitwy. Trwając w ten sposób przed obliczem Boga, nie koncentrujemy się na tym co nam dał lub co chcemy od Niego otrzymać, ale nasza uwaga i nasze serce trwają przy Bogu ze względu na Niego samego. Można powiedzieć, że ten rodzaj modlitwy prowadzi do komunii z Bogiem, otwiera na Boga i Jego wolę, jest naszym aktem całkowitego oddania się Bogu. Wychwalając Boga, doznajemy wewnętrznej radości, pocieszenia i mocy płynącej od Pana.

Postawa

Podstawą wychwalania Boga nie są uczucia, ale akt woli, dlatego należy opierać się zniechęceniom. W oddawaniu Bogu chwały bierze udział cały człowiek tj. nasza dusza i ciało. Uwielbiamy Boga zarówno postawą wewnętrzną, jak i słowami, gestami, postawą ciała. To, co jest w naszym wnętrzu, wymaga zewnętrznego wyrażenia.

Uwielbienie w Archikatedrze Lubelskiej

W każdy drugi poniedziałek miesiąca w archikatedrze lubelskiej gromadzą się członkowie wspólnot Odnowy w Duchu Świętym i wszyscy pragnący bezinteresownie wielbić Pana na szczególne spotkanie. Jest to adoracja i uwielbienie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o 19.00 i bezpośrednio po niej (ok. 19.45) jest uwielbienie, które trwa do 21.00.

Dzisiaj jest

poniedziałek,
18 czerwca 2018

(169. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie