Licznik

Liczba wyświetleń strony:
137907

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

Małe Emaus

Małe Emaus (2001-2020)

Od 2001 roku Małe Emaus przygotowywał zespół katechetów, a pismo wykorzystywane było w szkolnej katechezie klas podstawowych. Pisemko ukazywało się 4-5 razy w roku, służyło przygotowaniu uczniów do przeżywania wydarzeń parafialnych.

Z historii

Wraz z kwartalnikiem EMAUS zaczął się ukazywać dodatek dla dzieci Małe Emaus. Pierwszy numer ukazał się w 1993 r., a jego redakcję stanowili: Kaśka, Kaj, Andy; rysunki przygotowywał Artur Gąsiorowski. Z czasem redakcja się zmieniała, aż zadanie to podjęli katecheci. Po pandemii Covid wydawania gazetki już nie wznowiono.

Dotychczasowa redakcja

s. Dorota Ostolska, Wioleta Chołast, Renata Gozdołek, Anna Kukawka, Teresa Okoń, ks. Mariusz Kozina, s. Halina Lebica, s. Elżbieta Andrzejczak, ks. Krzysztof Szymański, ks. Karol Madejek, s. Magdalena Zawadzka, ks. Paweł Grzebalski

Młode Emaus

Młode Emaus (2005-2015)

W marcu 2005 roku ukazał się pierwszy numer Młodego Emaus, pisma kierowanego głównie do młodzieży gimnazjalnej, a później i ponadgimnazjalnej.

Pismo redagował zespół katechetów uczących w Gimnazjum nr 2, ZS im. K.K. Jagiellończyka oraz w Zespole Szkół Górniczych w Łęcznej.

Pisemko podobnie jak jego „młodsza” wersja miało służyć w szkolnej katechezie jako pomoc do przygotowania uczniów do uczestnictwa i przeżywania wydarzeń parafialnych. Ostatni nr 55 pisma ukazał się w grudniu 2015 r.

Początki pisma dla młodzieży

W nr 37/2001 kwartalnika Emaus pojawiła się jedna strona redagowana przez młodzież i dla młodzieży, w następnym numerze tematy młodzieżowe zajęły już dwie strony, a w kolejnym, wrześniowym, znalazł się osobny czterostronicowy dodatek pt.: Młodociane Zamotanie, redagowany w całości przez młodzież z różnych grup formacyjnych. W sumie ukazało się siedem numerów młodzieżowego pisma. Dopiero w 2005 r. ukazała się nowa jego wersja przeznaczona na katechezę.

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

środa,
11 grudnia 2024

(346. dzień roku)

Czytania na dziś

Pomagamy

Pismo Emaus

Świetlica Facebook

Synod Archidiecezji

Szkoły w parafii

Bezpłatna pomoc prawna

PGP

Biblioteka parafialna

LSO

Teologia Polityczna