Grupa Wsparcia Chorych Skarb

SPOTKANIA

Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 15.00–17.30 w sali misyjnej.

Rozpoczynamy je koronką do Miłosierdzia Bożego, obejmując modlitwą przyniesione intencje, a także dzieła ewangelizacyjne podejmowane w parafii: naszych duszpasterzy, wszystkie wspólnoty, a szczególnie ludzi chorych i ich rodziny. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Paweł Kotowski, który prowadzi katechezy tematyczne.

W pierwszej części spotkania gromadzimy się przy kawie, herbacie i ciastku. W rodzinnej atmosferze dzielimy się wydarzeniami  ostatniego miesiąca, a także radzenia sobie z wyzwaniami choroby.

Druga część spotkania poświęcona jest formacji - głoszona jest wówczas katecheza tematyczna.

Obecnie Grupa Wsparcia Chorych liczy ponad dwadzieścia osób.  Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania Wszystkich, którzy potrzebują zrozumienia i wsparcia ze strony osób w podobnej sytuacji.

ŚWIADECTWO

Kilka lat temu zwróciłam się do Grupy Wsparcia Chorych o modlitwę. Byłam w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i duchowej. Bardzo potrzebowałam wsparcia i szybko je otrzymałam, oprócz modlitwy Panie z Grupy zaczęły mnie odwiedzać w domu. Modlitwa i rozmowa pomaga mi przetrwać chorobę i trudne momenty mojego życia. Tak jest do dziś, razem z nimi przeszłam chorobę męża, chrześniaka, chorobę i śmierć taty i wiele innych trudnych chwil, zawsze mogę liczyć na modlitwę i otuchę. Dzięki modlitwie wstawienniczej wielu ludzi, doświadczyłam tego jak  wielu łask Pan Bóg nam udziela. Pomimo trudności w życiu codziennym spowodowanych chorobą i niesprawnością jaka mnie dotknęła znalazłam oparcie w Bogu i ludziach, dzięki temu jest mi łatwiej z tym żyć. Gdy tylko mogę i mój stan zdrowia na to pozwala, to bardzo chętnie chodzę na comiesięczne spotkania Grupy Wsparcia.

Gdy ktoś znajduje się w trudnym momencie swojego życia to zachęcam, by bez skrępowania prosić o wsparcie i modlitwę, to naprawdę pomaga i duszy i zdrowiu. Możemy też ofiarować swoją modlitwę w różnych intencjach.

Dziękuję wszystkim za modlitwę i pomoc, a szczególnie Paniom, które od kilku lat swój czas poświęcają, by co miesiąc odwiedzić mnie w domu, te spotkania wnoszą radość do mojego życia. Bóg zapłać Wam wszystkim. Chwała Panu.

Ewa

PIELGRZYMKI

Dwa razy w roku organizowane są pielgrzymki do miejsc kultu religijnego, w drogę wyruszają nie tylko osoby z grupy chorych, ale także wierni naszej parafii.

DOKUMENTY PAPIESKIE

Salvifici Doloris – O chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia

Jesteście największym skarbem Kościoła! – mówił o chorych Jan Paweł II. Papież w 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie, ustanowił Światowy Dzień Chorych. W Kościele obchodzony jest w dniu 11 lutego. Jan Paweł II w swoim nauczaniu wielokrotnie podkreślał godność ludzi chorych,zwrócił się do nich z prośbą, aby go wspierali, ofiarując Bogu swoje cierpienia jako gwarancję skuteczności Jego posługi Kościołowi i ludzkości. Podkreślał również ogromną wartość świadectwa ludzi chorych:

• Waszym bólem możecie umocnić chwiejnych, wezwać do poprawy upadających, napełnić spokojem i ufnością tych, którzy wątpią i są przerażeni. Wasze cierpienia jeśli całkowicie przyjęte i połączone z cierpieniami Ukrzyżowanego, mogą stać się wyjątkową mocą w walce o zwycięstwo dobra nad mocami zła, które na różne sposoby zagrażają współczesnemu człowiekowi.

wtorek,
24 kwietnia 2018