Licznik

Liczba wyświetleń strony:
95302

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

Grupa Wsparcia Chorych Skarb

SPOTKANIA

Spotkania odbywają się w pierwszą niedzielę miesiąca w godz. 15.00–17.30 w sali misyjnej.

Rozpoczynamy je koronką do Miłosierdzia Bożego, obejmując modlitwą przyniesione intencje, a także dzieła ewangelizacyjne podejmowane w parafii: naszych duszpasterzy, wszystkie wspólnoty, a szczególnie ludzi chorych i ich rodziny. Opiekunem duchowym grupy jest ks. Paweł Kotowski, który prowadzi katechezy tematyczne.

W pierwszej części spotkania gromadzimy się przy kawie, herbacie i ciastku. W rodzinnej atmosferze dzielimy się wydarzeniami  ostatniego miesiąca, a także radzenia sobie z wyzwaniami choroby.

Druga część spotkania poświęcona jest formacji - głoszona jest wówczas katecheza tematyczna.

Obecnie Grupa Wsparcia Chorych liczy ponad dwadzieścia osób.  Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania Wszystkich, którzy potrzebują zrozumienia i wsparcia ze strony osób w podobnej sytuacji.

ŚWIADECTWO

Kilka lat temu zwróciłam się do Grupy Wsparcia Chorych o modlitwę. Byłam w bardzo trudnej sytuacji zdrowotnej i duchowej. Bardzo potrzebowałam wsparcia i szybko je otrzymałam, oprócz modlitwy Panie z Grupy zaczęły mnie odwiedzać w domu. Modlitwa i rozmowa pomaga mi przetrwać chorobę i trudne momenty mojego życia. Tak jest do dziś, razem z nimi przeszłam chorobę męża, chrześniaka, chorobę i śmierć taty i wiele innych trudnych chwil, zawsze mogę liczyć na modlitwę i otuchę. Dzięki modlitwie wstawienniczej wielu ludzi, doświadczyłam tego jak  wielu łask Pan Bóg nam udziela. Pomimo trudności w życiu codziennym spowodowanych chorobą i niesprawnością jaka mnie dotknęła znalazłam oparcie w Bogu i ludziach, dzięki temu jest mi łatwiej z tym żyć. Gdy tylko mogę i mój stan zdrowia na to pozwala, to bardzo chętnie chodzę na comiesięczne spotkania Grupy Wsparcia.

Gdy ktoś znajduje się w trudnym momencie swojego życia to zachęcam, by bez skrępowania prosić o wsparcie i modlitwę, to naprawdę pomaga i duszy i zdrowiu. Możemy też ofiarować swoją modlitwę w różnych intencjach.

Dziękuję wszystkim za modlitwę i pomoc, a szczególnie Paniom, które od kilku lat swój czas poświęcają, by co miesiąc odwiedzić mnie w domu, te spotkania wnoszą radość do mojego życia. Bóg zapłać Wam wszystkim. Chwała Panu.

Ewa  

PIELGRZYMKI

Dwa razy w roku organizowane są pielgrzymki do miejsc kultu religijnego, w drogę wyruszają nie tylko osoby z grupy chorych, ale także wierni naszej parafii.

DOKUMENTY PAPIESKIE

Salvifici Doloris – O chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia

 

Jesteście największym skarbem Kościoła! – mówił o chorych Jan Paweł II. Papież w 1992 roku, w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na jego życie, ustanowił Światowy Dzień Chorych. W Kościele obchodzony jest w dniu 11 lutego. Jan Paweł II w swoim nauczaniu wielokrotnie podkreślał godność ludzi chorych,zwrócił się do nich z prośbą, aby go wspierali, ofiarując Bogu swoje cierpienia jako gwarancję skuteczności Jego posługi Kościołowi i ludzkości. Podkreślał również ogromną wartość świadectwa ludzi chorych:

  • Waszym bólem możecie umocnić chwiejnych, wezwać do poprawy upadających, napełnić spokojem i ufnością tych, którzy wątpią i są przerażeni. Wasze cierpienia jeśli całkowicie przyjęte i połączone z cierpieniami Ukrzyżowanego, mogą stać się wyjątkową mocą w walce o zwycięstwo dobra nad mocami zła, które na różne sposoby zagrażają współczesnemu człowiekowi.

 

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
21 stycznia 2021

(21. dzień roku)

Czytania na dziś

Synod Archidiecezji Lubelskiej

PGP

Pismo Emaus

Biblioteka parafialna

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

LSO

Włącz się w różaniec

Zamień Noc w Moc