Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
519351

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Ogłoszenia duszpasterskie XVI Niedziela zwykła 23 VII 2017

1.         Ostatni tydzień na zapisy na Pielgrzymkę do Częstochowy. Tworzony jest także fundusz solidarnościowy „Idę z Tobą”. Intencje przyjmujemy w zakrystii. Spotkanie dla pielgrzymów idących do Częstochowy 31 lipca o godz. 1900 w parafii św. Józefa

2.         Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafii realizujących Program Odnowy i Ewangelizacji do Hrubieszowa. Zapisy z podaniem w zakrystii.

3.         We wtorek wspomnienie św. Krzysztofa. Po Mszy św. o godz. 1800 odbędzie się modlitwa o błogosławieństwo dla kierowców i poświęcenie ich pojazdów. W tym dniu zebrane ofiary przeznaczone są na misje.

4.    Za tydzień na Mszy św. o godz. 11300 błogosławieństwo dzieci.

5.         Bóg zapłać za bezimienną ofiarę na parafię 50 zł.

6.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 7 i 9. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 11 w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Armii Krajowej 13 na piątek na godz. 1900.

7.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Podczas wakacji można znaleźć więcej czasu na dobrą lekturę.

Słowa życia na bieżący tydzień


Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości


Św. Paweł wskazuje nam drogę do Boga, nawet wtedy gdy jesteśmy słabi. Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości. Warto zwrócić się do Niego z prośba o pomoc w drodze do Królestwa Bożego. 


Ogłoszenia duszpasterskie XV Niedziela zwykła 16 lipca 2017

1.      W zakrystii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie można również wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

2.      Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19 – 20 sierpnia. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

3.    W Czwartek o godz. 1400 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich policjantów i policjantki oraz służb cywilnych z racji Święta Policji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4.         W sobotę odpust w parafii św. Marii Magdaleny. Uroczysta suma o godz. 1200. We piątek o godz. 1900 zostanie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych. Ks. Proboszcz i nasi sąsiedzi zapraszają.

5.      Dziękujemy za bezimienną ofiarę 100 zł  na potrzeby parafii

6.      Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 3. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 7 w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Armii Krajowej 9 na piątek na godz. 1900.

7.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Słowa życia na bieżący tydzień.


„Kto ma uszy niechaj słucha”


Bóg nie zostawia nas samych, ale przez Swoje Słowa poucza, podnosi nas na duchu i pokrzepia. Zatem nie tylko biernie słuchajmy Słowa Bożego, ale także starajmy się na nie odpowiedzieć swoim życiem by wydać owoce. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


Ogłoszenia duszpasterskie XIV Niedziela zwykła 2017-07-09

1.      Kazanie dzisiaj głosi ks. dn. Paweł Gawroński i po Mszach św. będzie puszka na potrzeby Seminarium Duchowne w Lublinie.

2.      W zakrystii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie można również wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

3.      Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19-20 sierpnia. Prosimy o zapisywanie się byśmy mogli zgłosić ile osób będzie.

4.      Za tydzień w niedzielę wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 1000 dla chętnych liturgia przyjęcia szkaplerza.  

5.      Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 3 klatki od I do V. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3 klatka VI, VII i VIII w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Armii Krajowej 3 klatka IX, X i XI na piątek na godz. 1900.

6.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.      Słowa życia na bieżący tydzień.


Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię


Czas wakacji jest czasem, w którym możemy odpocząć. Chrystus zaprasza nas do przeżywanie tego czas z Nim bo tylko On może dać nam pełne pokrzepienie.

 


Ogłoszenia duszpasterskie XIII Niedziela zwykła 02 lipca 2017

1.      Witamy w naszej wspólnocie ks. Zdzisława Burzę i życzymy Bożego błogosławieństwa na pracę w naszej parafii.

2.      W tym tygodniu wypada I czwartek i I Piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 1700. Adorację pierwszoczwrtkową poprowadzi Legion Maryi

3.      3 lipca o godz. 800 z parafii św. Marii Magdaleny wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości odpustowe do Katedry. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy w zakrystii opłata 10 zł.

4.      W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 1245 i 1600.

5.      W zakrystii przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie można również wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

6.      Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19 – 20 sierpnia. Prosimy o zapisywanie się byśmy mogli zgłosić ile osób będzie.

7.      Za tydzień kazanie będzie głosił ks. dn. Paweł Gawroński i po Mszach św. będzie puszka na potrzeby Seminarium Duchowne w Lublinie.

8.      Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 24. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3 klatka I, II i III w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Armii Krajowej 3 klatka IV i V na piątek na godz. 1900.

 

9.      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

Słowa życia na bieżący tydzień.


Umarliście dla grzechu, żyjecie zaś dla Boga w Chrystusie Jezusie


Chrystus wyzwolił nas z grzechu i śmierci, abyśmy mogli być wolni i żyć dla Niego.  Żyć dla Chrystusa znaczy być wrażliwym na Jego natchnienia, to odpowiadać czynem na Jego wezwanie, to unikać grzechów, a serce napełniać miłością. Niech ta nauka będzie dla nas wezwaniem na nadchodzący tydzień.


 

Ogłoszenia duszpasterskie XII Niedziela zwykła 25 VI 2017

1.    W tym tygodniu jest I sobota miesiąca. O godz. 700 adoracja z modlitwą różańcową i po niej Msza św. ze zmiana tajemnic różańcowych.

2.    W tym roku po raz 39. wyruszy 3 sierpnia Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii. Będzie można również wesprzeć Fundusz „Idę z Tobą”.

3.    Tradycyjnie z parafii św. Marii Magdaleny wyrusza pielgrzymka do katedry lubelskiej na uroczystości odpustowe w dniu 3 lipca. Zapraszamy wszystkich chętnych. Opłata 10 zł. Zapisy w zakrystii.

4.    Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19 – 20 ssierpnia. Prosimy o zapisywanie się byśmy mogli zgłosić ile osób będzie.

5.    W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 1245 i 1600. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 900 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę kancelaria jest czynna tylko przed południem.

6.    W lipcu i sierpniu biblioteka parafialna będzie nieczynna.

7.    W naszej parafii dokonały się zmiany personalne księży. Odchodzi ks. Adam Janczara do parafii Kurów. Dziękujemy ks. Adamowi za posługę wśród nas i życzymy łaski Bożej na dalszą prace  duszpasterską. Do naszej parafii został skierowany ks. Zdzisław Burza z parafii Firlej.

8.    Ogłoszenie społeczne:

q   W technikum Górniczym i Politechnicznym w Łęcznej trwają zapisy do szkoły. Dla najlepszych uczniów gwarantowane jest stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce. Szkoła współpracuje z Lubelskim Węglem Bogdanka SA dla najlepszych absolwentów szkoły będą zapewnione miejsca pracy na kopalni.

q   Jak ogłaszaliśmy w naszej parafii po Mszach św. będzie zbiorka na pomoc w leczeniu Jasia.

9.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 22 i Leśnej. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 24 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Wiklinowej 24 z drugiej połowy na piątek na godz. 1900.

10.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W sklepiku parafialnym są do odebrania Oremusy na miesiąc lipiec i sierpień. Prosimy o odbiór do końca czerwca gdyż w okresie wakacyjnym sklepik będzie nieczynny.

Słowa życia na bieżący tydzień:


Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie


Chrystus oczekuje od nas, abyśmy szczerze i z odwagą dawali świadectwo naszej przynależności do Niego. Do każdego z nas mówi dzisiaj: Nie bójcie się! Idźmy zatem z wiarą i zaufaniem głosić Ewangelię naszymi codziennymi wyborami i czynami.


Na czas wakacji dzieciom i młodzieży oraz urlopowiczom, życzymy radosnego, bezpiecznego i owocnego wypoczynku, a pracującym dużo siły. Nas i ten czas niech Bóg Was błogosławi i uświęca.

 

 

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 lipca 2017

(205. dzień roku)

Czytania na dziś

LSO

Biblia Audio i Tekst

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

PGP

Pismo parafialne

Biblioteka parafialna

Włącz się w różaniec

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie