Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
590930

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018

1.        Kończymy nasze rekolekcje wielkopostne. Dziękuję Bogu za ten niezwykły czas przeżywania tajemnic zbawczych. Dziękuję naszemu rekolekcjoniście ks. Krzysztofowi Szymańskiemu za trud głoszenia rekolekcji, z wielkim zaangażowaniem i oddaniem. Niech Chrystus wynagrodzi Księdzu podjętą służbę swą mocą i błogosławieństwem. Dziękuje wszystkim za udział w rekolekcjach i podjęcia gestu wydarzenia parafialnego. Dziękuję siostrom Eli, Sylwii i Maryli za poprowadzenie rekolekcji dla dzieci i młodzieży w szkole. Dziękuje kapłanom i siostrom za zaangażowanie.  Dziękuję także panom Stasi, Krysi i Ani za pracę  w kuchni.

2.        Jutro uroczystość św. Józefa. Msze św. o godz. 730  i 1800 na tę godzi zapraszamy mieszkańców rejonu III na Mszę w ich intencja za wstawiennictwem ich patrona. W parafii św. Józefa odpust. Uroczysta suma o godz. 1800. Sąsiedzi zapraszają.

3.        Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.

4.        W najbliższy czwartek o godz. 1700 odbędzie się konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, których dzieci będą chrzczone w czasie świąt.

5.        Za tydzień Niedziela Palmowa. Jako znak naszej gotowości przeżywania Męki Pańskiej w Wielkim Tygodniu przynosimy na Mszę św. palmy.

6.        Dzieci, które przyniosą palmy na Mszę św. o godz. 1130 będą mogły wziąć udział w konkursie na największą, najbardziej kolorową i najbardziej żywa palmę. Oczywiście palmy zrobione własnoręcznie.

7.        Zapraszamy na kiermasz palm organizowany przez Akademię Młodzieżową. Jest duży wybór. Zachęcamy do zakupienia.

8.        Niepotrzebne palmy można składać w tym tygodniu w szklanym przejściu w wystawionych kartonach.

9.        Przed kościołem członkowie Caritas sprzedają kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na świąteczną pomoc potrzebującym rodzinom. Można również złożyć ofiarę do puszki na rzecz potrzebujących.

10.    Liturgię w Wielkim Tygodniu przygotowują:

Ø   Wielki Czwartek – Rada Duszpasterska

Ø   Wielki Piątek – Legion Maryi

Ø   Wielka Sobota – Kręgi Domowego Kościoła i Oaza Młodzieżowa

Ø   Wielka Niedziela – Mszę św. rezurekcyjną o godz. 600 – Harcerki i Harcerze

Ø   Pozostałe Msze św. w Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny według stałego porządku.

11.    Prosimy górników mundurowych o zapisywanie się w zakrystii do pełnienia straży przy grobie Chrystusa. Zapraszamy również do pełnienia straży Harcerzy i Harcerki, Akademię Młodzieżową oraz ministrantów i lektorów.

12.    23 marca organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową  na Majdanek. Początek o godz. 1800. Wyjazd o godz. 1645 z parkingu przy parafii. Koszt 12 zł. Zapisy jeszcze dzisiaj w Zakrystii.

13.    Również w piątek Ekstremalna droga Krzyżowa. Wyjście po mszy św. o godz. 1800 z parafii św. Józefa.

14.    Ogłoszenie społeczne: Dzisiaj na stadionie górnika Łęczna o godz. 1600 mecz o mistrzostwo ekstraligi w piłce nożnej kobiet. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają.

15.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Spacerowej 4 i 5. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Spacerowej 7 z w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Wrzosowej 1 w piątek na 1940.

16.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowa życia na bieżący tydzień


A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie


Czas rekolekcji wielkopostnych pozwolił nam doświadczyć Bożego Miłosierdzia i przebaczenia w sakramencie pokuty i pojednania. Odnowieni miłością Chrystusa i umocnieni Jego łaską, z wiarą przeżywajmy nadchodzące dni Męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zachowajmy w sercu wezwanie do pojednania z Bogiem i ludźmi. A św. O. Pio prośmy by towarzyszył nam na drodze naszego wzrastania.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 11 III 2018

1.    Radni, którzy jeszcze nie odebrali gazety Emaus proszeni są do zakrystii.

2.    W tym tygodniu w czwartek rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Spowiedź w piątek. Będzie dużo spowiedników, dlatego nie odkładajmy spowiedzi na czas późniejszy. Plan rekolekcji podany jest na tablicy ogłoszeń i stronie Internetowej parafii.

3.    W najbliższą sobotę od godz. 930 odwiedzamy chorych. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

4.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1700, dla młodzieży wyjątkowo w ten piątek z racji rekolekcji nie będzie, a dla dzieci w każdą środę o godz. 1700. Gorzkie żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730.

5.    Po Mszach św. członkowie Caritas sprzedają kartki świąteczne. Fundusze przeznaczone są dla osób potrzebujących. Okażmy wrażliwość na potrzeby bliźnich. Od tego roku trwałą żywność jako pomoc dla naszych rodzin zbierać będziemy podczas rekolekcji. Czynimy to na prośbę rodzin, które dzięki temu mogą lepiej zorganizować sobie święta wielkanocne.

6.    Także w Łęcznej organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Odbędzie się w dniu 23-24 marca. Początek Mszą św. o godz. 1800 w parafii św. Józefa. Zapisy i informacje na stronie internetowej EDK. Zachęcamy.

7.    W środę w parafii św. Józefa o godz. 1900 będzie miał miejsce Apel Młodych. Zapraszamy młodzież do włączenia się w tę wspólną inicjatywę wszystkich parafii.

8.    23 marca organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową  na Majdanek. Początek o godz. 1800. Wyjazd o godz. 16 45 z parkingu przy parafii. Koszt 12 zł. Zapisy w Zakrystii do 18 marca.

9.    25 marca w Lublinie organizowany jest Diecezjalny  Dzień Młodzieży. W programie spotkania koncert zespołu Full Power Spirit. Następnie procesyjne przejście spod budynku KUL-u do Archikatedry Lubelskiej na zwieńczającą to wydarzenie Eucharystię. Wyjazd wspólny z innymi parafiami z Dworca Autobusowego o godz.1100. Przejazd jest bezpłatny. Zapisy w Zakrystii do 18 marca.

10.   W przyszłą niedzielę Akademia Młodzieżowa organizuje kiermasz palm. Będzie duży wybór. Zapraszamy do zakupienia.

11.   Rusza kolejny nabór do Szkoły Tutorów Akademii Młodzieżowe. Jest to program rozwojowy, w ramach którego Akademia poszukuje osób, które chcą się rozwijać pomagając w realizacji programu Akademia Młodzieżowa.  Więcej informacji na plakatach.

12.   W zakrystii można także zapisać się na pielgrzymko-wycieczkę do Grodna w dniach 27- do 29 kwietnia. Kosz około 360 zł. Potrzebny jest ważny paszport. Zapisy w zakrystii.

13.   Ogłoszenie społeczne: Agencja Restruktyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje iż do 14 marca 2018 można składać oświadczenia potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym w 2017 r. Zapraszamy rolników do Biura Powiatowego Agencji.

14.   Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Spacerowej 3. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Spacerowej 4 z w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Spacerowej 5 w piątek na 2000.

Słowa życia na bieżący tydzień


W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem.


Niech czas zbliżających się rekolekcji będzie dla nas czasem pojednania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby z tego daru łaski w pełni skorzystać.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 Niedziela Wielkiego Postu 04. 03. 2018r.

1.    Zapowiedzi: „Podaje się do publicznej wiadomości wiernych, że za zgodą Metropolity Lubelskiego, Ks. Abpa Stanisława Budzika ma przystąpić do święceń diakonatu Szymon Majewski, wychowanek Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Ktokolwiek wiedziałby o niegodnym postępowaniu wymienionego alumna ma w sumieniu obowiązek niezwłocznie powiadomić miejscowego Księdza Proboszcza, Rektora Seminarium lub bezpośrednio Arcybiskupa Lubelskiego".

2.    Dzisiaj o godz. 1600 w szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Szkolnej wyświetlany będzie film ”Luter”. Zachęcamy do obejrzenia.

3.    Dzisiaj o godz. 1915 spotkanie PZK

4.    Dzisiaj o godz. 1100 spotkanie Rady Duszpasterskiej i rozdanie gazety emaus.

  * W tym roku  będziemy podejmować następujące prace:

  W najbliższym czasie będą wykonywane dwa zamykane konfesjonały pod chór i ławki przyścienne także pod chórem.

  Meble do zakrystii i konserwacja organów.

  Ostatni zostały zamontowane osłony przy oknach w salce misyjnej.

  Po spłaceniu zaległych zobowiązań obecnie w kasie parafialnej mamy kwotę:52 441 złotych.

  Za wszelkie ofiary złożone z racji odwiedzin radnych i na tace o raz ofiary indywidualne składam serdeczne Bóg zapłać.

5.    Zapraszamy do biblioteki parafialnej po nagrody za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki z ostatniego Emaus: panie Joannę Jóźwinę i Katarzynę Wołos oraz pana Marcina Mrozika.

6.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1700, Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730. Droga krzyżowa dla dzieci w każdą środę o godz. 1700. Natomiast dla młodzieży w piątek o godz. 1900. Pamiętajmy również o wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie, puszka jest wystawiona przy wyjściu z kościoła.

7.    Od dzisiejszej niedzieli członkowie parafialnego Caritas sprzedają kartki świąteczne. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom potrzebującym. Jak co roku zbieramy trwałą żywność jako pomoc świąteczna dla potrzebujących rodzin. Z tej racji że wiele osób prosiło nas o taką pomoc wcześniej stąd dary żywnościowe będziemy zbierać podczas rekolekcji wielkopostnych. Za tydzień o godz. 1130zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich wspierających dzieła charytatywne Caritas.

8.    Nasze rekolekcje parafialne odbędą się w dniach od 15  do 18 marca. Zorganizujmy sobie tak czas, aby nie zaniedbać tego okresu i w pełni w nich uczestniczyć. Plan rekolekcji zamieszczony jest na stronie internetowej.

9.    8 marca o godz. 1600 odbędzie się spotkanie członków wspierających Legionu Maryi. Zapraszamy.

10.  Ustalamy dyżury straży przy Grobie Pańskim w czasie Triduum Paschalnego. Prosimy górników mundurowych o zapisywanie się w zakrystii.

11.  Ekstremalna Droga Krzyżowa Odbędzie się w dniu 23 marca. Początek Mszą św. o godz. 1800 w parafii św. Józefa. Zapisy i informacje na stronie internetowej parafii św. Józefa. Zachęcamy.

12.  W zakrystii można także zapisać się na pielgrzymko-wycieczkę do Grodna w dniach 27- do 29 kwietnia.  Kosz około 360 zł. Potrzebny jest ważny paszport. Zapisy w zakrystii.  

13.   Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Spacerowej 2. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Spacerowej 3 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z drugiej połowy w piątek na 1930.

Słowa życia na bieżący tydzień


Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne


Bóg z miłości do człowieka dał swego Syna, aby zbawił świat. Słowo Boże mówi nam dzisiaj, że kto wierzy w Chrystusa ma życie wieczne. W tych świętych dniach Wielkiego Postu, zapytajmy się jaka jest nasza wiara: czy rzeczywiście jesteśmy głęboko przekonani, że wierząc w Syna Bożego już teraz mamy życie wieczne?

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU 25 II 2018

1.    Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Połańców i rozdanie konspektu na spotkanie w marcu.

2.    Za tydzień o godz. 1100 w auli dolnej spotkanie Rady Duszpasterskiej i rozdanie gazety Emaus.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Droga krzyżowa dla dorosłych w piątek o godz. 1700, dla młodzieży o godz. 1900,  dla dzieci w każdą środę o godz. 1700. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730. Pamiętajmy również o wyrzeczeniach wielkopostnych i jałmużnie, puszka jest wystawiona przy głównych drzwiach kościoła.

4.    W najbliższą środę o godz. 1930 w naszej parafii w ramach Apelu Młodych, będziemy modlić się w intencji ofiar handlu ludźmi, rozważając tajemnice bolesne Różańca. Głębokie rozważania poszczególnych tajemnic będą ubogacone świadectwami i obrazami malowanymi na piasku. Modlitwa ta dobrze wpisuje się w przeżywany Wielki Post. Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko młodzież.

5.    W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Godzina święta w I czwartek rozpocznie się o godz. 1700 i poprowadzą ją lektorzy i ministranci. W I Piątek na godz. 1530 do spowiedzi zapraszamy dzieci i dorosłych na godz. 1700. W I sobotę o godz. 700 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową na którą zapraszamy wszystkich członków kół Różańcowych, a po niej Mszą św. ze zmianą tajemnic różańcowych.

6.    Nasze rekolekcje parafialne odbędą się w dniach od 15 do 18 marca Zorganizujmy sobie tak czas, aby nie zaniedbać tego okresu i w pełni w nich uczestniczyć.

7.    Za tydzień o godz. 1700 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie. Drugie spotkanie rozpoczną się w piątek 9 marca o godz. 1700 i w sobotę 10 marca od godz. 900. Zapraszamy narzeczonych.

8.    Dzisiaj możemy wesprzeć finansowo leczenie chorej matki Elżbiety Caldarar z parafii Skrobów. Ofiary złożymy do zbierających przed kościołem.

9.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Spacerowej 1. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Spacerowej 2 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z drugiej połowy w piątek na 1930.

10.  Za tydzień taca na WSD w Lublinie.

11.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej:

Słowa życia na bieżący tydzień:


To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie


Bóg Ojciec wskazuje nam na Swojego Syna, abyśmy Go z wiarą przyjęli i byli wobec Niego posłuszni. Chrystus zaś prowadzi nas do Eucharystii, aby przez pokarm Jego Słowa oraz Jego Ciała i Krwi, dokonać naszego przeistoczenia w Dzieci Boże. Jego słuchajcie! 

Ogłoszenia Duszpasterskie 1 Niedzieli Wielkiego Postu 18 II 2018

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątek o 1700, dla młodzieży także w piątek o godz. 1900 i dla dzieci w środę o godz. 1700. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1730.

2. W czerwcu w naszej parafii odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne Noc Świadectw organizowane przez wspólnoty parafialne. W związku z tym wydarzeniem przeprowadzony został kiermasz ciast, z kórego fundusze wesprą organizację wydarzenia. Dziękujemy wszystkim za pomoc i hojność.

3. Dzisiaj po Mszach św. członkowie Caritas zbierają ofiary do puszki na rzecz potrzebujących. Rozliczenie roczne Caritasu parafialnego znajdziemy na naszej stronie internetowej.

4. W sobotę przypada 22. rocznica nawiedzenia naszego miasta przez Maryję w znaku Figury Fatimskiej. Z tej racji o godz. 1630 w parafii św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona uroczysta Msza św., po której wyruszy procesja z Figurą MB Fatimskiej do naszej parafii. Tradycyjnie już, wychodzimy na połowę drogi, by powitać Matkę Bożą w znaku Figury Fatimskiej i przyprowadzić do naszej świątyni. Na procesję zabierzmy ze sobą świece.

5. Za tydzień o godz. 1700 spotkanie Posłańców i rozdanie konspektu na spotkania sąsiedzkie w marcu.

6. Również za tydzień o godz. 1130 Msza św. w intencji dzieci jednorocznych i błogosławieństwo dla wszystkich dzieci.

7Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur. Podczas koncertu usłyszymy  fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m. in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam  Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL. Koncert jest zwieńczeniem trwającej trzy lata pracy nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO) w języku polskim. Efektem tej pracy jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko. Fragmenty lub całość można pobrać za darmo na stronie BIBLII AUDIO. Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl

8. W przyszłą niedzielę będziemy mogli wesprzeć finansowo leczenie chorej matki, pani Elżbiety Caldarar z parafii Skrobów. Zachęcam do wsparcia.

9. Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiosennej  7. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Spacerowej 1 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z drugiej połowy w piątek na 1930.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Słowo Życia na bieżący tydzień


Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię


Jezus oczekuje od nas nawrócenia i wiary we Jego słowo.  Okres Wielkiego Postu jest ku temu szczególną okazją. Wykorzystajmy właściwie ten czas.

Dzisiaj jest

wtorek,
20 marca 2018

(79. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie