Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
612531

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Z NIEDZIELI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 20 VI 2018

1.    Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Składam podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się w przeprowadzenie Nowenny do Ducha Świętego i uczestniczyli we wspólnej modlitwie.

2.    Dzisiaj na placu zielonym za domem parafialnym odbywa się misyjny piknik rodzinny. W programie Loteria Fantowa, konkurs misyjny i wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy wszystkich jest wiele miejsca i  ciekawostek przygotowanych przez organizatorów.

3.    Jutro przeżywać będziemy święto NMP Matki Kościoła tzw. Drugi dzień Zielonych Świąt. Msze św. sprawowane będą o godz. 700, 830, 1000, 1600 i 1800. O godz. 1700 Msza św. w Sufczynie z racji poświęcenia pól. Wyjątkowo w tym roku z racji odnowionego krzyża Mszą św. odbędzie się na kolonii. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sufczyna.

4.    Jutro po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Posłańców z racji dnia posłańca. Zapraszamy wszystkich Rejonowych, Podrejonowych i wszystkich Posłańców na spotkanie przy ognisku.

5.    We czwartek o godz. 1900 dzień skupienia dla Legionu Maryi. Zapraszamy.

6.    W najbliższą sobotę pielgrzymka do Sandomierza z Radą Duszpasterską. Spotykamy się na Mszy św. o godz. 630 i po niej wyjazd o godz. 700.

7.    Za tydzień o godz. 1500 na cmentarzu komunalnym będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych.

8.    Ołtarze na Boże Ciało przygotowują:

  • Ołtarz I Mieszkańcy z Rejonu II z ul Obrońców Pokoju 16 i 14
  • Hasło – Duch Święty odsłania nam tajemnicę eucharystii
  • Ołtarz II - Mieszkańcy z Rejonu III z ul. Orląt Lwowskich 1 i 2
  • Hasło – Duch Święty umacnia nas przez eucharystię
  • Ołtarz III - Mieszkańcy z Rejonu VII ul. Akacjowej 8 i Wiklinowej 1 i 5
  • Hasło – Duch Święty w eucharystii daje życie wieczne
  • Ołtarz IV - Mieszkańcy z Rejonu VI ul. Spacerowej 1 i 2
  • Hasło – Duch Święty jednoczy nas w Ciele i Krwi Chrystusa
  • Chleb przygotowuje Rejon V

9.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 16 i rodzicom dzieci klas IV. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 15 we wtorek na godz. 1900 i mieszkańców z ul. Wiklinowej 14 na piątek na godz. 1900.

10.   Zachęcamy do czytania prasy, są ciekawe artykuły. Zapraszamy również do sklepiku parafialnego.

11.   Słowa życia na bieżący tydzień.


Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam


Chrystus zmartwychwstały udziela nam swego pokoju i posyła nas w mocy Ducha Świętego. Otwórzmy nasze serca na przyjęcie tych darów, byśmy w codzienności stawali się coraz bardziej świadkami wiary, pojednania i pokoju, przemieniając w ten sposób świat na lepszy.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 13 maja 2018 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

1.       W ramach solidarności z rodzinami górników z kopalni Zofiówka Jastrzębie dzisiaj o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji poszkodowanych, ofiar i ich rodzin, zastała zamówiona przez Zarząd naszej kopalni. Zachęcamy do modlitwy.

2.       Dzisiaj na Mszy św. o godz. 830 i 1130 odbędzie się I komunia św. dla dzieci klas III. Dzieci przychodzą dzisiaj na nabożeństwo majowe na godz. 1700 zakończone aktem zawierzenia matce Bożej i rozdaniem pamiątkowych obrazków. Bóg zapłać za ofiarę 1500 zł na potrzeby parafii złożoną przez rodziców.

3.       Trwa Nowenna do Ducha Świętego.Po Mszy św. głoszona będzie katecheza tematyczna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia i prośby prowadzona przez wspólnotę Szkoły Modlitwy. Tradycyjnie Nowenną do Ducha Świętego modlimy się o odnowę naszej wspólnoty parafialnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie będzie trwało do godz. 2100 i zakończy się Apelem Jasnogórskim.

4.       Dzisiaj wspominamy Matkę Bożą Fatimską o godz. 1600 będzie odprawiana Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, jak również ich rodziny.

5.       W najbliższy piątek o godz. 900 zostanie odprawiona Msza św. w intencji szkoły podstawowej nr 4 z racji jej patrona św. Jana Pawła II. Społeczność szkolna zaprasza do wspólnej modlitwy.

6.       W piątek o godz. 1930 spod naszego kościoła wyruszy Biały Marsz. Przejdziemy do Parku Trzeciego Tysiąclecia przy parafii św. Marii Magdaleny W drodze modlić się będą o szacunek dla życia i świętość rodziny. Przy pomniku Ojca Świętego „Barką” na 100 gitar… i więcej, rozpocznie się koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha w Łęcznej. Zapraszamy.

7.       Za tydzień na Mszy św. o godz. 1000 rocznica I komunii św. dla dzieci klas IV. Spowiedź dzieci i rodzin w sobotę o godz. 1700. Spotkanie dla rodziców dzieci klas IV we wtorek o godz. 1900. A próba przed rocznicą we czwartek o godz. 1900.

8.       W przyszłą niedzielę, 20 maja, odbędzie się misyjny piknik rodzinny. W programie Loteria Fantowa i wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Chcemy w ten sposób wesprzeć pracę misyjną s. Anity Kowalczyk w Egipcie. W minionych latach siostra pracowała w naszej parafii. Szczegóły na plakatach.

9.       Pole Miłosierdzia – grupa młodzieży starszej zaprasza w czwartek na godz. 1915 do auli dolnej na spotkanie z s. Bożeną Nogą, misjonarką z Ameryki Południowej. Może przyjść każdy zainteresowany tematyką misyjną.

10.   Za tydzień puszka na Caritas.

11.   Szkoła Modlitwy organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na czuwanie odnowy w Duchu Świętym w dniu 19 maja. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

12.   Ogłoszenia społeczne:

·         W niedzielę 20 maja 2018 r. o godzinie 8:30 w Parafii pw. św. Barbary w Łęcznej odbędzie się msza w intencji kpt Zdzisława Brońskiego ps. „Uskok" — legendarnego dowódcy oddziałów partyzanckich na Lubelszczyźnie. Bezpośrednio po mszy grupa „Narodowa Łęczna" organizuje pieszy Rajd Pamięci na trasie: Łęczna — Nowogród (pomnik w miejscu śmierci „Uskoka") — Kijany — Stoczek — Zawieprzyce. Cała trasa ma około 16 km. W Zawieprzycach zaplanowane jest ognisko, po którym uczestnicy wrócą autokarem do Łęcznej. Szczegóły wydarzenia na profilu Narodowej Łęcznej na portalu facebook.  Serdecznie wszystkich zapraszamy.

·         Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej oraz Klub Akacjowa oraz organizują kolejną edycję Sąsiedzkiej Giełdy „Przydasiów” wymień, sprzedaj, kup. Wydarzenie odbędzie się w środę16.05. w godz. 1400-1800 na Osiedlu Bobrowniki na plac przy ul. Wiosennej.

13.   Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego, kończy się Okres Wielkanocy. Przypominamy o tym, tym wszystkim którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania oraz Komunii św. wielkanocnej.

14.   Serdecznie dziękujemy za organizowanie sprzątania kościoła Rodzicom dzieci klas III. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 16 w poniedziałek na godz. 1915 i na piątek zapraszamy rodziców dzieci klas IV na godz. 1900.

15.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowa życia na bieżący tydzień


Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu

 

Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., posilenie się słowem Bożym i Ciałem Chrystusa niech będzie dla nas źródłem mocy, abyśmy w ciągu nadchodzącego tygodnia mogli głosić Ewangelię Chrystusa.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 06 maja 2018

1.       Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.

2.       W zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym przyszłego roku.

3.       W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, podczas której rozważać będziemy temat małżeństwa i rodziny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której głoszona będzie katecheza tematyczna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia i prośby prowadzona przez wspólnotę Szkoły Modlitwy. Tradycyjnie Nowenną do Ducha Świętego modlimy się o odnowę naszej wspólnoty parafialnej.

4.       Za tydzień we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1600 będzie odprawiana Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy wszystkich chorych, jak również ich rodziny. Prosimy o pomoc w przywiezieniu chorych na Mszę św. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty podczas Mszy św.

5.       Również za tydzień o godz. 830 i o godz. 1130 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. dzieci kl. III. Msza św. z godz. 1245 będzie o godz. 1300. Spowiedzi dzieci i rodzin w piątek o godz. 1530.

6.       Posłańcy mogą w zakrystii pobrać konspekt na spotkanie w maju.

7.       Zapraszamy do zwiedzenie ciekawej wystawy maryjnej chińskiego autora w kaplicy miłosierdzia. Zapraszamy będzie ona tylko do 8 maja.

8.       Dzisiaj rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie o godz. 1700. Następne będą we wrześniu

9.       Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. i Wiklinowej 3 i 7. W tym tygodniu sprzątanie świątyni organizują rodzice klas III w sobotę od godz. 900.

10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

11.   Słowa życia na bieżący tydzień.


Wytrwajcie w miłości mojej


Uczestnictwo w niedzielnej Mszy św., posilenie się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa ma stać się dla nas mocą, abyśmy w ciągu całego tygodnia przynosili owoce chrześcijańskiego życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 29. 04. 2018

1.  Dzisiaj o godz. 1600 Msza św. Na cmentarzu w intencji zmarłych.

2.  Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Posłańców i rozdanie konspektu na spotkanie w maju.

3.  O wtorku rozpoczyna się miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.

4.  We środę przypada 2 maja, który jest Dniem Flagi Narodowej. Postarajmy się nabywać i wywieszać flagę Polski. Możemy się także w promowaną akcję  „Nasza biało-czerwona”.

5.  We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski – Odpust parafialny. O godz. 1130 – suma odpustowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 1245 i 1600 a pozostałe jak w niedzielę.

6.  Rada Miejska, Burmistrz Łęcznej oraz Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny zapraszają na uroczyste obchody 227. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 1045 w parafii św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem władz powiatu i miasta. Na rozpoczęcie będzie program Patriotyczny. Po Mszy z kościoła wyruszy pochód pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, nie tylko w uroczystościach religijnych, ale również i patriotycznych.

7.  W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Adorację I czwartkową poprowadzą Harcerze. Dzieci do spowiedzi zapraszamy na I piątek na godz. 1530. W I sobotę o godz. 700 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową a po niej Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.

8.  W najbliższą sobotę w Chełmie w parafii Narodzenia NMP o godz. 1030 przyjmie świecenia diakonatu nasz alumn Szymon Majewski. Zachęcamy do modlitwy jego intencji.

9.  W Zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w lutym przyszłego roku.

10.  Dzisiaj można przed kościołem nabyć Pismo święte. z wielkim drukiem i inne ciekawe precjoza.

11.  Bóg zapłać za ofiarę 700 złotych na parafię od nowo otwartego sklepu Mrówka.

12.  W imieniu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z Łęcznej dziękujemy za ofiarę 1795,88 zł złożoną na ośrodek Janowicy.

13.  Ks. Arcybp. Stanisław Budzik udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 4 maja br., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości i pobożności.

14.  Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. i Wiklinowej 1,5 i 2 . W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 3 w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Wiklinowej 7 w piątek na godz. 1900.

15.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowa życia na bieżący tydzień:


Nie miłujemy słowem i językiem, ale czynem i prawdą.


 Niech dzisiejsze wydarzenie parafialne zachęci nas nie tylko do wsłuchania się w słowo Boże, ale również do postepowania jak dzieci światłości – czynem i prawdą. 

Dzisiaj jest

czwartek,
24 maja 2018

(144. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie