Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
629301

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 16.09.2018

1. Radnych, którzy jeszcze nie pobrali gazety Emaus dla naszych rodzin zapraszamy do zakrystii.

2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 1600 rozpoczynamy rok formacyjny dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w auli dla rodziców. 

3. Dzisiaj członkowie caritas zbierają puszkę na rzecz potrzebujących. Wykażmy się wrażliwością i miłosierdziem.

4. We wtorek wspomnienie św. Stanisława Kostki.  Zapraszamy młodzież z gimnazjum, klasy VIII i młodzież ze szkół średnich. Na zakończenie błogosławieństwo indywidualne dla młodzieży. Zapraszamy.

5. Zapraszamy młodzież i dzieci chcących należeć do wspólnot parafialnych. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich pociech do włączenia się. Wspólnota Dzieci Maryi, ministranci i lektorzy, Oaza, Akademia Młodzieżowa i wspólnota dorosłej młodzieży Pola Miłosierdzia czekają na nowych kandydatów. Również dorośli mogą także zapisać się do wspólnot: Legionu Marii, Szkoły Modlitwy, Caritas, Grupy Wsparcia Chorych czy Kręgów Domowego Kościoła i Kół Żywego Różańca. Zapraszamy. Harmonogram spotkań poszczególnych grup podajemy na stronie parafialnej.

6. Wspólnota Pole Miłosierdzia zaprasza na spotkanie z Anią wolontariuszką misji w Kazachstanie. Odbędzie się ono w najbliższy piątek o godz. 19 00. Spotkanie będzie ciekawe zapraszamy wszystkich chętnych do auli dolnej.

7. We czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwa wstawiennicza i uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. I o godz. 1900 dzień skupienia dla Legionu Maryi.

8. Pielgrzymka do Kijan odbędzie się w 29 września tj. w ostatnią sobotę.

9. Ogłoszenie dla młodzieży: Kandydatów do bierzmowania przyjmujemy przez cały wrzesień w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Przejmujemy tylko młodzież szkół średnich.

10. Podręczniki do katechezy można nabywać w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

11. Charytatywna zbiorka makulatury odbędzie się w dniach od 21 do 25 września. Dochód przeznaczamy na naszą świetlicę.

12. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Krasnobrodu, Zwierzyńca i Radecznicy wyjazd 30 września. Koszt 70 zł.

13. Siostra Sylwia Stelmach za tydzień w swojej rodzinnej parafii w Łukowej złoży śluby wieczyste. Zachęcamy do modlitwy w jej intencji.

14. Ogłoszenia społeczne:

   *   20 września o godz. 1100 uroczystości związane z 79 rocznicą bitwy o most lubelski w Łęcznej. Odbędą się one na ulicy Braci Wójcickich przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września. Zapraszamy.

   *   Szkoła średnia w Ludwinie przyjmuje młodzież dorosłą i dorosłych do nauki w systemie wieczorowym. Więcej informacji na plakatach.

15. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 13. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Legionistów 2 z I połowy w piątek na godz. 1900.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 Słowa życia na bieżący tydzień


Wiara, jeśli nie jest połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie


Pan Bóg każdego człowieka zaprasza do współpracy. Całą naszą codzienność mamy odnosić do Niego. Podczas Eucharystii uroczyście przyjmuje dar naszego tygodnia i daje nam siłę do pełnienia czynów wiary na następny tydzień. Idźmy i czyńmy to z Bożym błogosławieństwem.

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 2018-09-09

1.        Posłańcy, którzy nie odebrali konspektu na spotkanie mogą to uczynić w zakrystii.

2.        O godz. 1900 spotkanie całej Rady Duszpasterskiej i rozdanie gazety Emaus.

*  W ostatnim czasie  wykonaliśmy następujące prace:

*  Została odnowiona salka misyjna w domy parafialnym.

*  Oczyszczona została frontowa ściana elewacji kościoła i oczyszczona i zakonserwowana została figura św. Barbary we frontonie kościoła.

*  Dokończone zostały prace przy altanie i położona została w niej kostka brukowa.

*  Na te prace wydaliśmy kwotę 56 400 zł.

*  W tej chwili trwają prace przy renowacji organów w kościele.

*  Do końca tego roku będą wykonane jeszcze ławki w kościele przy schodach na chór.

*  Z ostatniej zbiorki zebraliśmy 22 254 zł. Obecnie w kasie parafialnej mamy 19 760 zł.

*  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.        Za rozwiązanie krzyżówki z ostatniego numeru Emaus nagrodę wylosowały: Dominika Kamińska, Maria Osmólska, Marian Stański. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki, która otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 1645 do 1915.

4.        Za tydzień Podczas Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo uczniów klasy I dzieci na naukę w szkole.

5.        Podręczniki do katechezy można nabywać w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Przypominamy o obowiązku posiadania przez ucznia podręcznika do katechezy.

6.        Za tydzień Mszą św. o godz. 1600 rozpoczynamy rok formacyjny dla dzieci klas III i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie w auli dla rodziców.  

7.        14 września w parafii św. Józefa odbędzie się spotkanie po pielgrzymkowe. Będzie to apel przygotowany przez zespół młodzieżowy. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 2000. Serdecznie zapraszamy.

8.        Rozpoczynają się spotkania:

*  Dzieci Maryi we czwartek o godz. 1530 w auli parafialnej.

*  Wspólnota młodzieży dorosłej Pole Miłosierdzia  spotyka się w piątek o godz. 1900 w auli dolnej.

*  Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 1700 na spotkanie zapraszamy także kandydatów na ministranta.

9.        Charytatywna zbiorka makulatury odbędzie się w dniach od 21 do 25 września.

10.    Przyjmujemy zapisy młodzieży ze szkół średnich do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w ramach otwartej kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku od godz. 1700 do 1800.

11.    Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 11. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 13 w piątek na godz. 1900.

12.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowo Życia na bieżący tydzień:


Odwagi! Nie bójcie się! Oto Bóg przychodzi, aby was zbawić


 Bóg, który jest naszym Ojcem w żadnej sytuacji nas nie opuszcza. W Eucharystii daje nam Jezusa, abyśmy współpracując z Nim pokonywali wszystkie trudności naszego życia. Idźmy z odwagą i Bożym błogosławieństwem w nasze codzienne życie.

Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 02 IX 2018

1.    Witamy wszystkich parafian po czasie wakacyjnym i urlopowym. Serdecznie dziękujemy za przysłane do nas pozdrowienia z wakacyjnych wędrówek i pielgrzymich szlaków.

2.    Od dzisiejszej niedzieli sprawowane będą Msze św. o godz. 1245 i 1600.

3.    Liturgię Mszy św. w niedzielę przygotowują:

·         o godz. 700           Legion Maryi.

·         o godz. 830           Kręgi Domowego Kościoła.

·         o godz. 1000         Młodzież z gimnazjum.

·         o godz. 1130            Dzieci ze Szkoły Podstawowej i jest to Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.

·         o godz. 1245         Młodzież z grup formacyjnych.

·         o godz. 1600         Dzieci klas III i jest to Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych.

·         o godz. 1800         Szkoła Modlitwy.

4.    Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 800 Msza św. dla szkół średnich a o godz. 900 Msza św. dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Mamy książki do katechezy będą sprzedawane w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i na tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5.    W tym tygodniu wypada I Czwartek i I Piątek miesiąca.  Adorację I czwartkową rozpoczniemy o godz. 1700  i poprowadzi ją Parafialny Zespół Caritas. Spowiedź w te dni od godz. 1700. A dla dzieci spowiedź w piątek o d 1530..

6.    W sobotę święto Narodzenia NMP. Msze św. sprawowane będą o godz. 700, 830, 1000  1600 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji mieszkańców Sufczyna, dziękując Bogu za tegoroczne plony i Jego błogosławieństwo. Odbędzie się także poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

7.    Dzisiaj o godz. 1700 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

8.    Również dzisiaj  o godz. 1700 spotkanie posłańców i rozdanie konspektu i wprowadzenie w nowy duszpasterski a o godz. 1915 spotkanie PZK i RZK i odpowiedzialnych za wspólnoty w auli dolnej.

9.    Za tydzień po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie rady duszpasterskiej.

10.              rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich posłańców.

11.              Ogłoszenia społeczne:

* Za tydzień w Ludwinie odbędą się Dożynki Powiatowo - Gminne. Starosta  Łęczyński, Wójt Gminy Ludwin i Proboszcz z Ludwina serdecznie zapraszają. Początek godz. 1030, o 1200 Msza św. i po niej dalsze atrakcje dożynkowe.

 * Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Klubem Akacjowa zaprasza na kolejną Sąsiedzką Giełdę „Przydasiów”. Odbędzie się 6 września w czwartek od godz. 1400 do 1800 na placu przy ul. Wiosennej. Będzie wiele ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy.

12.    Od września rozpoczyna działalność biblioteka parafialna, otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 1645 do 1915.

13.    Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 9. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 11 w piątek na godz. 1900.

14.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowa życia na bieżący tydzień

________________________________________

Wprowadzajcie słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie

________________________________________

 To, co Bóg składa w naszych sercach powinno wydać obfite owoce. Nie zamykajmy się na Słowa Bożej prawdy, lecz dołóżmy starań, aby Je wprowadzać w czyn w codziennym życiu.

Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 26.08.2018

1.    Gościmy dzisiaj w naszej parafii Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Siloe” po Mszach świętych członkowie stowarzyszenia będą zbierać ofiary na działalność pomocową osobom niepełnosprawnym.

2.    Rozpoczęcie roku szkolonego odbędzie się 3 września o godz. 800 dla szkoły średniej i o godz. 900 dla szkoły podstawowej i gimnazjum.

3.    W tym tygodniu wypada I Sobota miesiąca. O godz. 700 Adoracja z modlitwą różańcową, a po niej Msza św. ze zmianą tajemnic różańca.

4.    Od przyszłej niedzieli będą sprawowane Msze św. o godz. 1245 i 1600.

5.    Za tydzień o godz.1700 spotkanie posłańców i rozdanie konspektu na miesiąc wrzesień, a o godz. 1915 spotkanie PZK i RZK w auli dolnej.

6.    Również w przyszłą niedzielę o godz. 1700 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

7.    Za tydzień na Mszy św. o godz. 830 Kręgi Domowego Kościoła mają swoje rozpoczęcie roku formacyjnego, a po niej spotkanie w auli parafialnej.

8.    Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-8 września. Są jeszcze wolne miejsca – zapisy w zakrystii.

9.    Do posługi w naszej parafii została skierowana s. Magdalena Zawadzka. Będzie uczyła katechezy i posługiwała w duszpasterstwie dzieci i młodzieży. Życzymy Siostrze Bożego Ducha na posługę pośród nas.

10.              Ogłoszenie społeczne:

·         Za tydzień w Ciechankach Dożynki gminno-parafialne. Proboszcz z Ciechanek i Burmistrz Łęcznej zapraszają na Mszę św. na godz. 1200.

11.              Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej 7. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 9 w piątek na godz. 1900.

Słowa życia na bieżący tydzień


A wy za kogo mnie uważacie?


To pytanie stawia nam Jezus. Na to pytanie mamy odpowiedzieć nie tylko słowem ale i czynem. Bóg udziela nam błogosławieństwa, abyśmy w nadchodzącym czasie żyli jak Jego uczniowie.

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła 19.08.2018

1.        Za tydzień wypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Po każdej Mszy św. będą odnawiane Śluby Jasnogórskie. Zapraszamy.

2.        Za tydzień odpust w Ludwinie. Suma o godz. 1200.

3.        Również za tydzień w naszej parafii Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Siloe” będzie zbierać po Mszach świętych ofiary na działalność pomocową osobom niepełnosprawnym.

4.        Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Armii Krajowej. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 7 w piątek na godz. 1900.

5.        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowa życia na bieżący tydzień.


Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu Ojcu w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa


Św. Paweł poucza nas abyśmy umieli spojrzeć na nasze życie jako dar od Boga płynący i abyśmy za ten dar czynili dziękczynienie. Niech usłyszane Słowo Boże i przyjęta Komunia św. będzie dla nas wezwaniem do lepszego życia.

Dzisiaj jest

środa,
19 września 2018

(262. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie