Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
531607

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Ogłoszenia duszpasterskie XXIV Niedziela zwykła 17.09.2017

1.        Posłańcy, którzy nie odebrali konspektu na spotkanie we wrześniu i radnych ,którzy nie odebrali gazety Emaus zapraszamy do zakrystii. Konspekt można pobrać także ze strony internetowej.

2.        Dzisiaj o godz. 1530 spotkanie dzieci klas III i ich rodziców a po nim Msza św.

3.        Dzisiaj członkowie caritas zbierają puszkę na rzecz potrzebujących. Wykażmy się wrażliwością i miłosierdziem.

4.        W poniedziałek wspomnienie św. Stanisława Kostki.  Na Mszy św. wieczornej modlimy się w intencji Akademii Młodzieżowej i wszystkiej młodzieży. Na zakończenie błogosławieństwo indywidualne dla młodzieży. Zapraszamy.

5.        Zapraszamy młodzież i dzieci chcących należeć do wspólnot parafialnych. Rodziców prosimy o zachęcenie swoich pociech do włączenia się. Wspólnota Dzieci Maryi, ministranci i lektorzy, Oaza, Akademia Młodzieżowa i wspólnota dorosłej młodzieży Pola Miłosierdzia czekają na nowych kandydatów. Również dorośli mogą także zapisać się do wspólnot: Legionu Marii, Szkoły Modlitwy, Caritas, Grupy Wsparcia Chorych czy Kręgów Domowego Kościoła i Kół Żywego Różańca. Zapraszamy. Harmonogram spotkań poszczególnych grup podajemy na stronie parafialnej.

6.        We czwartek po Mszy św. wieczornej modlitwa wstawiennicza i uwielbienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.        W sobotę harcerki organizują zbiórkę naborową dla dziewczyn w wieku 11- 16 lat. Spotkanie o godz. 945.

8.        W najbliższą sobotę wyruszamy na coroczna pielgrzymkę do Kijan. Wyjście o godz. 900. Spotkanie w kościele 840. Zapraszamy na pielgrzymi szlak. Jest to okazji do wspólnej modlitwy i zyskania odpustu zupełnego.

9.        Ogłoszenie dla młodzieży: Kandydatów do bierzmowania przyjmujemy przez cały wrzesień w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Przejmujemy młodzież szkół średnich.

10.    Podręczniki do katechezy można nabywać w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu po Mszy św. wieczornej.

11.    W ostatni weekend września charytatywna zbiórka makulatury.

12.    Szkoła Modlitwy organizuje wyjazd do Dorohuska w dniu 7 października na „Różaniec do Granic”. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.

13.    Ogłoszenia społeczne:

Ø   Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej organizuje kolejną edycję Sąsiedzkiej Giełdy „Przydasiów”  wymień, sprzedaj, kup, która odbędzie się 20 września w godz. od 1400 do 1700 na terenie Osiedla Bobrowniki. Informacje na plakatach.

Ø   20 września o godz. 1100 uroczystości związane z 78 rocznicą bitwy o most lubelski w Łęcznej. Odbędą się one na ulicy Braci Wójcickich przy Rondzie Łęczyńskich Bohaterów Września. Zapraszamy.

14.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul Obrońców Pokoju 11. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Obrońców Pokoju 10 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z drugiej połowy w piątek na godz. 1900.

15.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Słowa życia na bieżący tydzień


Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia


Bóg każdego dnia okazuje nam swoją łaskawość i miłosierdzie, ponieważ nas kocha. Jego pragnieniem jest nasze zbawienie i wieczne szczęście. Karmi nas swoim Słowem i Ciałem, byśmy nie ustali w drodze do Niego. Wdzięczni za te dary idźmy w kolejny tydzień naszego życia z jeszcze większą troską o zbawienie naszych braci w wierze.


 

Ogłoszenia duszpasterskie XXIII Niedziela zwykła 2017-09-10

1.        O godz. 1700 – spotkanie dla Posłańców. Odbędzie się rozdanie konspektu dla Grup Sąsiedzkich na wrzesień i wprowadzenie w nowy rok duszpasterski.

2.        O godz. 1100 spotkanie całej Rady Duszpasterskiej i rozdanie gazety Emaus.

 •   W ostatnim czasie  wykonaliśmy następujące prace : Została założona izolacja i ocieplenie budynku parafialnego od strony kancelarii i biblioteki parafialne. Czekamy na pogodę by te prace dokończyć.
 •   Także odnowiony i zawerniksowany został wizerunek Jezusa w na ścianie ołtarzowej.
 •   Jak będzie pogoda rozpoczniemy prace przy chodniku przed kościołem i utwardzenie żwirem miejsc przed garażami i uporządkowanie tego terenu.
 •   W październiku będą wstawiano kolejne nowe konfesjonały i ławki przyścienne.
 •   Zostały również zamówione poręcze na chór do grudnia mają być wykonane.
 •   Dokładne rozliczenie kosztów podamy po wykonaniu poszczególnych prac. Z ostatniej zbiorki zebraliśmy kwotę 22 183 zł. Obecnie w kasie parafialnej mamy kwotę 38 714 zł.
 •   Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3.        Za rozwiązanie krzyżówki z ostatniego numeru Emaus nagrodę wylosowały: Ludwika Hanc, Wiktor Bandos i Kamila Lipko. Gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród do biblioteki, która otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 1645 do 1915.

4.        Za tydzień Podczas Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się poświęcenie tornistrów i błogosławieństwo uczniów klasy I dzieci na naukę w szkole.

5.        Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w konkursie systematycznego uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 1130 przy wyjściu z kościoła będą rozdawane obrazki, które dzieci wkleją na ostatniej stronie w zeszycie do religii. Konkurs trwa przez cały rok duszpasterski i szkolny – od września do czerwca. Rozwiązanie konkursu przed wakacjami. Przewidziane są nagrody. Konkurs nie obejmuje dzieci z kl. III szkoły podstawowej.

6.        Podręczniki do katechezy można nabywać w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i w tygodniu po Mszy św. wieczornej. Przypominamy o obowiązku posiadania przez ucznia podręcznika do katechezy.

7.        Za tydzień o godz. 1530 spotkanie dzieci klas III i ich rodziców. Rodzice spotkają się w auli a dzieci w kaplicy. O godz. 1600 – Msza św. również dla nich jako przygotowanie do I Komunii św.

8.        Rozpoczynają się spotkania:

 •   Dzieci Maryi we czwartek o godz. 1400 w auli parafialnej.
 •   Oaza i Dzieci Boże w piątek o godz. 1700 w auli.
 •   Wspólnota młodzieży dorosłej Pole Miłosierdzia  spotyka się w czwartek o godz. 1900 w auli dolnej.
 •   Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie 1600 na spotkanie zapraszamy także kandydatów na ministranta.

9.        W ramach działalności Akademii Młodzieżowej jest propozycja dla starszej młodzieży. Po ukończeniu miesięcznego kursu na animatora pracy z młodzieżą jest możliwość otrzymania certyfikatu z tutoringu. Więcej informacji na stronie i plakacie.

10.    AM organizuje także Szkołę dla Rodziców. Temat: Umiejętności wychowawcze. Całość prowadzi pani Maria Piotrowska. Początek 14 września, godz.1900 w sali świetlicy. Chętnych rodziców zapraszamy.

11.    Przyjmujemy zapisy młodzieży ze szkół średnich do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy w ramach otwartej kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku od godz. 1700 do 1800.

12.    W parafii św. Józefa w najbliższy czwartek o godz. 2000 wieczór pielgrzymkowy. Informacja na plakatach.

13.    Ogłoszenia społeczne:

 •   W najbliższy piątek o godz. 1800 na stadionie Górnika Łęczna rozstanie rozegrany mecz piłki nożnej kobiet Polska – Białoruś w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata. Informacje na plakatach.
 •   Przedszkole Casperek z ulicy Magnoliowej przyjmuje zapisy na nowy rok. Więcej informacji na plakatach.

14.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul Obrońców Pokoju 7 i 9. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Obrońców Pokoju 11 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z drugiej połowy w piątek  na godz. 1900.

15.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowo Życia na bieżący tydzień:


Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich


Jezus przychodzi na spotkanie do gromadzących się wiernych, którzy spotykają się w Jego imię. Niech to zapewnienie wzbudzi w nas troskę o wspólnoty kościoła i o wspólnotę parafialną, bo tylko dzięki żywej obecności Chrystusa pośród nas możemy być prawdziwym Ludem Bożym.

 


Ogłoszenia duszpasterskie XXII Niedziela zwykła 03 IX 2017

1.    Witamy wszystkich parafian po czasie wakacyjnym i urlopowym. Serdecznie dziękujemy za przysłane do nas pozdrowienia z wakacyjnych wędrówek i pielgrzymich szlaków.

2.    Od dzisiejszej niedzieli sprawowane będą Msze św. o godz. 1245 i 1600.

3.    Liturgię Mszy św. w niedzielę przygotowują:

 •  o godz. 700           Legion Maryi.
 •  o godz. 830           Kręgi Domowego Kościoła.
 • o godz. 1000         Młodzież z gimnazjum.
 • o godz. 1130          Dzieci ze Szkoły Podstawowej i jest to Msza św. dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.
 • o godz. 1245         Młodzież z grup formacyjnych.
 • o godz. 1600         Dzieci klas III i jest to Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych.
 • o godz. 1800         Szkoła Modlitwy.

4.    Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny. O godz. 800 Msza św. dla szkół średnich a o godz. 900 Msza św. dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Mamy książki do katechezy będą sprzedawane w sklepiku parafialnym w niedzielę po Mszach św. i na tygodniu po Mszy św. wieczornej.

5.    W tym tygodniu wypada I Czwartek.  Adorację I czwartkową rozpoczniemy o godz. 1700  i poprowadzi ją Parafialny Zespół Caritas. Spowiedź od godz. 1700.

6.    W piątek święto Narodzenia NMP. Msze św. sprawowane będą o godz. 700, 830, 1000  1600 i 1800. Podczas Mszy św. o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji mieszkańców Sufczyna, dziękując Bogu za tegoroczne plony i Jego błogosławieństwo. Odbędzie się także poświęcenie ziarna siewnego i nasion.

7.    Dzisiaj o godz. 1700 rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.

8.    Za tydzień po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie rady duszpasterskiej.

9.    Za tydzień również o godz. 1700 spotkanie posłańców i rozdanie konspektu i wprowadzenie w nowy rok duszpasterski. Zapraszamy wszystkich posłańców.

10.    Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza działająca przy naszej parafii poszukuje wolontariuszy do odrabiania lekcji z dziećmi. Zgłoszenia do s. Ali.

11.    Od września rozpoczyna działalność biblioteka parafialna, otwarta jest w każdą niedzielę od godz. 1645 do 1915.

12.    Centrum kształcenia muzycznego mieszczące się  przy naszej parafii  przyjmuje zapisy do nauki gry na instrumentach  na nowy rok szkolny. Informacja na plakatach.

13.     Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul Obrońców Pokoju 6. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Obrońców Pokoju 7 w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Obrońców Pokoju 9 w piątek na godz. 1900.

14.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowa życia na bieżący tydzień


Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje


Wziąć krzyż to znaczy postawić ponad siebie Boże prawo i uczynić ze swego życia dar dla Boga. Służąc Bogu stajemy się Jego radością i doznajemy Jego Ojcowskiej opieki. Umocnieni Eucharystią żyjmy tak, aby każdy dzień zbliżał nas do Ojca.


Ogłoszenia duszpasterskie XXI Niedziela zwykła 27.08.2017

1.    Rozpoczęci roku szkolonego odbędzie się 4 września. O godz. 800 szkoły średnie, o godz. 900 szkoła podstawowa i gimnazjum.

2.    W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 1700 O tej godz. wystawienie najświętszego Sakramentu i rozważania biblijne. W  sobotę o godz. 700 Adoracja z modlitwą różańcową a po niej Msza św. ze zmianą tajemnic różańca.

3.    Za tydzień o godz. 1500 spotkanie Grupy Wsparcia Chorych.

4.    Za tydzień o godz. 1915 spotkanie PZK i RZK w auli dolnej.

5.    Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 8 – 9 września. Są jeszcze wolne miejsca – zapisy w zakrystii.

6.    Ogłoszenie społeczne:

 • Dzisiaj w Milejowie Dożynki Powiatu Łęczyńskiego Msza św. o godz. 1200 a później dalsze uroczystości i imprezy dożynkowe. Starosta Łęczyński, Wójt Gminy Milejów i Proboszcz z Milejowa zapraszają.
 •    Przedszkole Casperek z ulicy Magnoliowej przyjmuje zapisy na nowy rok. Więcej informacji na plakatach.

 7.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul Obrońców Pokoju 5 W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Obrońców Pokoju 6 z pierwszej połowy w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Obrońców Pokoju 6 z drugiej połowy w piątek na godz. 1900.

 

Słowa życia na bieżący tydzień


A wy za kogo mnie uważacie?


To pytanie stawia nam Jezus. Na to pytanie mamy odpowiedzieć nie tylko słowem ale i czynem. Bóg udziela nam błogosławieństwa, abyśmy w nadchodzącym czasie żyli jak Jego uczniowie.


 

 

Ogłoszenia duszpasterskie XIX Niedziela zwykła 13. 08. 2017

1.        We wtorek 15 sierpnia wypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę 700, 830, 1000, 1130 i 1800. Jest to uroczystość obowiązująca, to znaczy mamy obowiązek powstrzymania się od pracy niesłużebnej i uczestniczyć we Mszy św. Po Mszy św. o godz. 1130 błogosławieństwo zbóż, ziół i owoców. Odpust w Puchaczowie i Milejowie.

2.        A za tydzień w Zezulinie. Suma o godz. 1200

3.        Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa zebrane dzisiaj ofiary na tacę są przeznaczone na potrzeby archidiecezjalnej Caritas – spłata zobowiązań finansowych w związku z pracami budowlanymi w Centrum Charytatywnym w Krasnymstawie.

4.         W sobotę 19 sierpnia wyjeżdżamy na pielgrzymkę do Hrubieszowa. Wyjazd o godz. 800.

5.        Bóg zapłać za przyniesione kwiaty do dekoracji kościoła i warzywa do naszej kuchni.

6.        Ogłoszenie społeczne:

Ø  Minister Rolnictwa i Rozwoju wsi kieruje do rolników apel w  sprawie  ASF tj. Afrykańskiego Pomoru Świń. Treść apelu jest wywieszona na tablicach ogłoszeń. Rolników zachęcamy do zapoznania się z apelem.

Ø  Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary zebrane na leczenie Jasia. Zebrana została kwota 3248 zł i 49 gr.

7.        Serdecznie dziękujemy za sprzątanie kościoła mieszkańcom z ul Al. Jana Pawła II, Różanej i Krasnystawskiej, Wojska Polskiego, Legionistów, Obrońców Pokoju. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Legionistów 2 klatka I w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Legionistów 2 klatka II i III w piątek na godz. 1900.

8.        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowa życia na bieżący tydzień.


Jezus przemówił do nich: Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się


Życie niesie wiele wezwań i czasami patrzymy z niepokojem, co przyniesie nam przyszłość. Chrystus zawsze staje przy nas i pokrzepia nas, wlewając w nasze serce odwagę i nadzieję. Wzmocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy w kolejny tydzień naszego życia z żywą wiarą, że Chrystus jest zawsze przy nas.

 


Dzisiaj jest

środa,
20 września 2017

(263. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie