Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
506708

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 21 maja 2017

1.     W piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego, podczas której rozważać będziemy tematy związane z wartością roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800, podczas której głoszona będzie katecheza tematyczna. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa uwielbienia i prośby prowadzona przez wspólnotę Szkoły Modlitwy. Tradycyjnie Nowenną do Ducha Świętego modlimy się o odnowę naszej wspólnoty parafialnej.

2.     We wtorek o godz. 1600 spotkanie dla chłopców z klasy III i starszych, którzy chcieliby być ministrantami.  A we czwartek o godz. 1500 dla dziewczynek, które chciałby należeć do dzieci Maryi.

3.     W najbliższą sobotę w Archikatedrze nasz diakon Jan Tadyniewicz przyjmie święcenia kapłańskie. Polećmy Go Bogu w naszych modlitwach.

4.     Akademia Młodzieżowa w Łęcznej obchodzi XX-lecie swego istnienia. Wszystkich, którzy w ciągu tych lat byli z nią związani zapraszamy na Dziękczynną Mszę św. 28 maja o godz. 1600, a następnie na wspólne świętowanie w auli parafialnej.

5.     W przyszłą niedzielę o godz. 1500 na cmentarzu komunalnym będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych.

6.     Również w przyszłą niedzielę o godz. 1900 spotkanie dla posłańców i rozdanie konspektu na czerwiec.

7.     Podobnie jak w roku ubiegłym przy naszym kościele prowadzona będzie sprzedaż drzew zimozielonych: sosny czarnej i jodły kalifornijskiej jednobarwnej, wyhodowanych z nasion poświeconych na kanonizacji Jana Pawła II. Cena za szt. 5 zł. Jest to inicjatywa Towarzystwa przyjaciół Fajsławic. Zachęcamy do jej wsparcia.

8.     Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 13 i Rodzicom dzieci klas IV.  W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 14 w poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Wiklinowej 15 w piątek na godz. 1900.

9.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

10.                       Słowa życia na bieżący tydzień


Jeśli kto mnie miłuje będzie zachowywał moja naukę


 

Miłość do Jezusa wyrażamy w uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., posilaniu się Słowem Bożym i Ciałem Chrystusa i zachowaniu Jego przykazań.  Idźmy z Bożym błogosławieństwem i w ciągu całego tygodnia przynośmy owoce chrześcijańskiego życia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 14. 05. 2017

1.  Dzisiaj odpust w Ciechankach. Suma o godz. 1200.

2.  Za tydzień na Mszy św. o godz. 1000 Rocznica I Komunii św. Dzieci maja swoją próbę w piątek o godz. 1500 a spowiedź dla dzieci i rodziców także w piątek o godz. 1600.

3.  Akademia Młodzieżowa organizuje obóz dla dzieci w wieku szkoły podstawowej koło Zakopanego od 22 do 31 lipca. Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć prosimy o kontakt z s. Alicją.

4.  W najbliższy czwartek o godz. 900 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Szkoły Podstawowej z racji ich Patrona św. Jana Pawła II. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież i grono pedagogiczne.

5.  Młodzież pokolenia JP2 zaprasza na Biały Marsz dla Życia i Rodziny ze św. Janem Pawłem II. Wyruszy w czwartek o godz. 1930 z naszego kościoła wyruszy a zakończy się w parku III Tysiąclecia przy pomniku św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

6.  W najbliższą sobotę Szkoła Modlitwy wyjeżdża na pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd o godz. 300.

7.  Akademia Młodzieżowa serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat na warsztaty do firmy medialnej, zakończone przyznaniem nagrody najlepszym osobom. Młodzież od ubiegłego roku rozpoczęła produkcję Magazynów Parafialnych. Chcą wzmocnić firmę i poszerzyć kręgi, aby jeszcze prężnej działać i mieć większy wkład w budowanie wspólnoty parafialnej i umacnianie wiary. Dlatego zapraszają do współpracy. Konkurs będzie trwał około 3 godzin. W programie: szkolenie medialne, casting w studio, nagrywanie wywiadów. Więcej informacji na stronie parafii i na plakacie.

8.  Składamy Bóg zapłać za makulaturę . Zebraliśmy 2070 kg. na kwotę 621 zł. Następna zbiórka będzie przy końcu czerwca.

9.  Akademia Młodzieżowa zaprasza do obejrzenia II Magazynu parafialnego, który jest na naszej stronie Internetowej.

10.     Za tydzień Animatorzy i kandydaci do bierzmowania organizują kiermasz ciast. Bądźmy przygotowani.

11.     Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 100 zł na potrzeby parafii.

12.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 12 i Rodzicom dzieci I komunijnych W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 13 poniedziałek na godz. 1900 i sprzątanie na niedzielę organizują rodzice dzieci mających rocznicę I Komunii św.

13.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowa życia na bieżący tydzień:


Wy jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, świętym narodem.


Bóg wybierając nas na swoje dzieci, obdarza nas szczególną godnością, o której przypomina nam św. Piotr w drugim czytaniu. Pragnijmy zrozumieć i przyjąć te dary jako zaproszenie i powołanie Boże.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 07 maja 2017

1.       Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Ogarnijmy naszą modlitwą młodzież, aby miała odwagę pójść za Chrystusem.

2.       Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Można też nabyć u naszego alumna czasopismo Itinerarium o sztuce kościelnej.

3.       Trwa charytatywna zbiórka makulatury na potrzeby świetlicy. Kontener będzie wystawiony do wtorku do godz. 1500.Więcej informacji na plakatach.

4.       Dzisiaj o godz. 1400 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Następny kurs będzie we wrześniu.

5.       Akademia Młodzieżowa organizuje obóz dla dzieci w wieku szkoły podstawowej koło Zakopanego od 22 do 31 lipca. Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć prosimy o kontakt z s. Alicją. Bliższe informacje na plakacie.

6.       Szkoła Modlitwy organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 20 maja o godz. 300. Koszt 60 zł. Zapisy w Zakrystii.

7.       W najbliższy piątek o godz. 1915 spotkanie dla rodziców dzieci mających rocznicę I Komunii.

8.       W sobotę wspomnienie Matki Bożej z Fatimy. W naszej parafii tradycyjnie dzień chorego. O godz. 1500 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy do modlitwy i prosimy rodziny o dowiezienie chorych na tę Mszę św.

9.       Za tydzień o godz. 1000 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Spowiedź dzieci i rodziców w piątek o godz. 1530.

10.   Posłańcy, którzy nie odebrali konspektu na spotkanie w maju mogą zgłosić się do zakrystii.

11.   Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 10 i 11 W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 12 poniedziałek na godz. 1900 i sprzątanie na niedzielę organizują rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

12.   .Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowo Życia na bieżący tydzień


Moje owce słuchają mojego głosu, a Ja znam je.


Jezus jest dobrym Pasterzem, On życie swoje poświęca za nas. Dzięki Niemu staliśmy się dziećmi Bożymi. Tylko On może zaprowadzić nas do Ojca. Przyjmijmy dary płynące z tej Eucharystii, abyśmy mieli moc podążania w tym tygodniu za Jezusem.

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELI WIELKANOCNEJ 30 kwietnia 2017

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień biblijny. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego.

2.    Dzisiaj o godz. 1600 Msza św. na cmentarzu.

3.    Dzisiaj o godz. 1700 spotkanie Posłańców i rozdanie konspektu na spotkanie w maju. A o godz. 1915 spotkanie PZK.

4.    O jutra miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.

5.    We wtorek przypada 2 maja, który jest Dniem Flagi Narodowej. Postarajmy się nabywać i wywieszać flagę Polski.

6.    We środę przeżywać będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski – Odpust parafialny. O godz. 1130 – suma odpustowa. Nie będzie Mszy św. o godz. 1245 i 1600 a pozostałe jak w niedzielę.

7.    Rada Miejska, Burmistrz Łęcznej oraz Proboszcz parafii św. Marii Magdaleny zapraszają na uroczyste obchody 226. Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 1045 w parafii św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem władz powiatu i miasta. Na rozpoczęcie będzie program Patriotyczny. Po Mszy z kościoła wyruszy pochód pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa, nie tylko w uroczystościach religijnych, ale również i patriotycznych.

8.    W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Adorację I czwartkową poprowadzą Harcerze. Dzieci do spowiedzi zapraszamy na I piątek na godz. 1530.  W I sobotę o godz. 700 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową a po niej Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.

9.    Od piątku 5 maja od godz.1600 do wtorku 9 maja do godz.900 odbędzie się charytatywna zbiórka makulatury na potrzeby świetlicy. Więcej informacji na plakatach.

10.   Za tydzień o godz. 1400 rozpoczynamy nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Następny kurs będzie we wrześniu.

11.   W najbliższą sobotę Grupa Wsparcia Chorych wyjeżdża do Chełma. Wyjazd o godz. 700.

12.  Akademia Młodzieżowa organizuje obóz dla dzieci w wieku szkoły podstawowej koło Zakopanego od 22 do 31 lipca. Wszystkich, którzy chcieliby się przyłączyć prosimy o kontakt z s. Alicją. Bliższe informacje na plakacie.

13.  Szkoła Modlitwy organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd 20 maja o godz. 300. Koszt 60 zł. Zapisy w Zakrystii.

14.  Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Wiklinowej 8 i 9 W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy mieszkańców z ul. Wiklinowej 10 poniedziałek na godz. 1900 i z ul. Wiklinowej 11 w piątek na godz. 1900.

15.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, są ciekawe artykuły.

Słowo życia na bieżący tydzień


Bóg wskrzesił Chrystusa zerwawszy więzy śmierci


W dzisiejszym świecie potrzeba świadków Chrystusa zmartwychwstałego. Ci, którzy uwierzyli potrafią żyć Ewangelią i dzielić się nią z innymi. Podejmijmy to wezwanie w nadchodzącym tygodniu i na realizację tego zadania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 


Dzisiaj jest

piątek,
26 maja 2017

(146. dzień roku)

Czytania na dziś

LSO

Biblia Audio i Tekst

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

PGP

Pismo parafialne

Biblioteka parafialna

Włącz się w różaniec

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie