Licznik

Liczba wyświetleń strony:
854980

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Zwykła 17 stycznia 2021

1.      Dzisiaj członkowie Caritasu zbierają ofiary do puszki na rzecz potrzebujących.

2.      Od jutra o godz. 1630 i 1800 będziemy sprawować Msze św. w intencji rodzin z poszczególnych bloków prosząc o Boże błogosławieństwo na cały rok. Będziemy także udzieli błogosławieństwa rodzinom dając pamiątkowy obrazem z modlitwą błogosławieństwa. Harmonogram Mszy św. podany jest w na naszej stronie w internetowej.  Wiele osób pytało nas czy z tej okazji będą zbierane ofiary na parafię. Na ostatnim spotkaniu z Kapitułą Rady Duszpasterskiej podjęliśmy decyzję, że takie ofiary będą składane w czasie odwiedzin Radnym gdyż są one zapisywane w zeszytach co ułatwia w sposób uporządkowany wprowadzić je do kasy parafialnej.

Na tych spotkaniach będzie wystawiona puszka i jeżeli będzie ktoś miał życzenie to będzie mógł złożyć ofiarę na sprawowane Msze św. w intencji mieszkańców i rodzin poszczególnych bloków. (Podać harmonogram)

3.      W tym roku z racji ograniczeń z powodu epidemii nie będzie wyjazdu na nocne czuwanie do Częstochowy, gdyż tam jak nas poinformowano może przebywać 27 osób.  Jednak by nie zaniechać całkowicie takiego czuwanie odbędzie się ono u nas w parafii z 16 na 17 lutego na początek wielkiego postu. Szczegóły podamy w terminie późniejszym.

4.      Za tydzień będzie puszka na pomoc Chorwacji po trzęsieniu ziemi.

5.      Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Bogdanowicza 3. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Bogdanowicza 5 w piątek na godz. 1900.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowo Życia na bieżący tydzień:


Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę


Słowa z dzisiejszego psalmu wyrażają prawdziwą postawę, jaką powinien wykazać się chrześcijanin. Liturgia każdej Mszy św. nie tylko pokrzepia nas, ale i powołuje do pełnienia woli Bożej. Idźmy zatem z Bożym błogosławieństwem i wypełniajmy tę misję, do której powołał nas Chrystus.


 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE Z NIEDZIELI CHRZTU PAŃSKIEGO 10. 01. 2021

1.    W ostatnią niedzielę Kolędnicy Misyjni zbierali puszkę na dzieci masajskie z Afryki, zebrano kwotę 5088 zł 19 gr. i 5 euro. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w to szlachetne dzieło: dzieciom, animatorom, siostrom, a szczególnie s. Magdzie za koordynację tego dzieła misyjnego i także rodzicom.

2.    Za tydzień członkowie Caritasu zbierają ofiary do puszki na rzecz potrzebujących.

3.    Dziękujemy za ofiarę 2740 zł złożone za kadzidło i kredę na Akademię Młodzieżową.

4.    Od 18 stycznia o godz. 1630 i 1800 będziemy sprawować Msze św. w intencji rodzin z poszczególnych bloków prosząc o Boże błogosławieństwo na cały rok. Będziemy także udzieli błogosławieństwa rodzinom dając pamiątkowy obrazem z modlitwą błogosławieństwa. Harmonogram Mszy św. podany jest w na naszej stronie w internetowej.

5.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Bogdanowicza 1. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Bogdanowicza 3  w piątek na godz. 1900.

6.    Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Słowo Życia na bieżący tydzień


To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie


Przez chrzest święty wchodzimy w przymierze z Bogiem. Ojciec Wszechmogący przyjmuje nas za swoje dzieci. Na ile obecność Chrystusa w naszym życiu coraz bardziej upodabnia nas do Boga Ojca? Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i idźmy pełni Ducha głosić Ewangelię światu.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELI PO BOŻYM NARODZENIU 03. 01. 2021

1.    W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli.  Ofiary z tacy przeznaczone są na misje. Z racji epidemii nie będzie pochodu Trzech Króli. Jednak trzej królowie odwiedzą nasze łęczyńskie kościoły. U nas złożą dziecięciu dary po Mszy św. o godz. 1130.

2.    W czwartek adoracja od godz. 1700 z racji I czwartku miesiąca.

3.    Również w czwartek o godz. 1700 konferencja przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych, którzy swoje dzieci będą chrzcili w styczniu i lutym.

4.    Od 18 stycznia o godz. 1630 i 1800 będziemy sprawować Msze św. w intencji rodzin z poszczególnych bloków prosząc o Boże błogosławieństwo na cały rok. Będziemy także udzieli błogosławieństwa rodzinom dając pamiątkowy obrazem z modlitwą błogosławieństwa. Harmonogram Mszy św. podany jest w na naszej stronie w internetowej.

5.    Dzisiaj o godz. 1700 rozpoczynamy kurs przedmałżeński dla narzeczonych.

6.    Za tydzień taca na WSD w Lublinie.

7.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Sikorskiego 6. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Bogdanowicza 1 w piątek na godz. 1900.

Słowo Życia na bieżący tydzień:


Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami.

Wszystkim, którzy Je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi


To już ostatni tydzień liturgicznego okresu Bożego Narodzenia. Na ile przyjęliśmy Chrystusa w Jego słowie i na ile doświadczyliśmy Bożej mocy w nas? Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.


 8.    Jak ogłaszaliśmy kolędnicy misyjni dzisiaj zbierają puszkę na dzieci masajskie z Afryki.  A teraz dzieci przedstawią krótką scenkę misyjną  a po niej otrzymamy błogosławieństwo.  Dziękujemy dzieciom, młodzieży i siostrom za zorganizowanie zbiórki na pomoc dzieciom z plemiona  Masajów. 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE W UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY 27. 12. 2020

1.    We czwartek o godz. 1730 nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem Ojcem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku. Następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1800. Rozpoczynamy wcześniej byśmy mogli wrócić do domu na godz. 1900.

2.    W piątek Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. jak w niedzielę, tylko nie będzie Mszy św. o godz. 1600.

3.    W tym tygodniu wypada, I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź w piątek podczas Mszy św. W sobotę o godz. 700 Modlitwa różańcowa i po niej Msza św. ze zmianą tajemnic różańcowych.

4.    Za tydzień o godz. 1700 rozpoczynamy kolejną edycję nauk przedmałżeńskich.

5.    Jak już informowaliśmy wizyty duszpasterskiej w tym roku nie będzie. Jednak po zniesieniu obostrzeń, po feriach będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych bloków i ulic na Msze św. sprawowane w ich instancjach połączone z Bożym błogosławieństwem dla rodziny.

6.    Nie będzie w tym roku również odwiedzin kolędników misyjnych. Jednak za tydzień na zakończenie Mszy św. będzie przedstawiona przez kolędników tradycyjna scenka kolędowa. A po błogosławieństwie kolędnicy misyjni będą zbierać puszkę na Masajskie dzieci.

7.    Serdecznie dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom z ul. Sikorskiego 4. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców z ul. Sikorskiego 6 w  środę na godz. 1900.

Słowo Życia na bieżący tydzień:

Słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem.

W Eucharystii jesteśmy nieustannie karmieni słowem Chrystusa, które jest prawdą i życiem. Zgodnie z zachętą św. Pawła, otwórzmy się z nowym zapałem na Chrystusowe Słowa, aby prowadziło nas do spotkania z Jezusem w drugim człowieku.

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

czwartek,
21 stycznia 2021

(21. dzień roku)

Czytania na dziś

Synod Archidiecezji Lubelskiej

PGP

Pismo Emaus

Biblioteka parafialna

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

LSO

Włącz się w różaniec

Zamień Noc w Moc