Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
74693

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

W parafii św. Barbary

Przy naszej parafii działają harcerki i harcerze ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza" Federacja Skautingu Europejskiego. SHK „Zawisza" FSE powstało w 1982 roku, ale nawiązuje do tradycji skautowej i harcerskiej liczącej sobie już ponad 100 lat.

Gromada Wilczków

Należą do niej nasi najmłodsi, czyli dzieci w wieku od 8-12 lat. Życie gromady oparte jest na fabule „Księgi Dżungli" Rudyarda Kiplinga, stąd też szefową wilcząt jest Akela - stary wilk, przewodnik stada. Wilczki podzielone są na sześcioosobowe zespoły, tzw. szóstki, w których mogą uczyć się współpracy i odpowiedzialności za siebie nawzajem, ale przede wszystkim przeżywać niezapomnianą przygodę na każdej zbiórce, a w szczególności na zimowisku i obozie letnim.

Zbiórki Gromady odbywają się w soboty o godz. 9.00.

Drużyna harcerek

Tworzą ją dziewczyny w wieku 12-17 lat. Podzielone są one na kilkuosobowe zastępy. Nasza drużyna składa się z zastępów: Rudzik, Koala i Karibu. Nad każdym zastępem czuwa zastępowa, natomiast pieczę nad całą drużyną sprawuje drużynowa. Życie w drużynie opiera się na przyjaźni i wzajemnej pomocy. Zastępy w ciągu roku spotykają się na kilkugodzinnych zbiórkach, podczas których poprzez grę i zabawę trenują umiejętności zarówno manualne, jak i kulinarne, techniczne, artystyczne. Zbiórki stanowią też okazję do ćwiczenia swojego charakteru. Czasem zjednoczenia wszystkich zastępów oraz sprawdzenia nabytych w ciągu roku umiejętności jest obóz letni, stanowiący największą przygodę dla wszystkich harcerek. Ugruntowuje on nie tylko harcerskie sprawności i przymioty, ale również więzi i relacje międzyludzkie.

Przyg. Ewelina Biernacka

Drużyna harcerzy

5 Drużynę Harcerską tworzą chłopcy w wieku 12-17 lat. Obecnie nasza drużyna składa się z 10 osób. W skład drużyny wchodzą dwa zastępy : Niedźwiedź i Wilk. Nad każdym zastępem czuwa zastępowy natomiast nad całą drużyną - drużynowy i szczepowy. Zastępy spotykają się w każdą sobotę na kilkugodzinnych zbiórkach, aby ćwiczyć swój charakter, poprzez grę i zabawę trenować umiejętności techniczne, artystyczne, manualne oraz aby spotkać się z przyjaciółmi i przede wszystkim z Bogiem. Co roku w terminie wakacyjnym organizowany jest obóz letni drużyny, który sprawdza nabyte umiejętności na zbiórkach w ciągu roku, a przede wszystkim zapewnia nie zapomnianą przygodę dla każdego harcerza. Zapraszamy każdego chętnego chłopca, który chce przeżyć przygodę swojego życia i doświadczać ekscytujących chwil. Zbiórki odbywają się w każdą sobotę o godzinie 9:00 przy szklanym przejściu domu parafialnego. Czekamy na Ciebie ! 

Adres do naszego bloga : https://5druzynaleczynska.wordpress.com

Dzisiaj jest

niedziela,
16 grudnia 2018

(350. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie