Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
56163

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Dzieło misyjne w parafii

Wystawa SMA w parafii 2015

Parafia św. Barbary włącza się w dzieło misyjne Kościoła przez wspieranie i podejmowanie akcji i inicjatyw misyjnych, przyjmowanie misjonarzy z różnych stron świata, uwrażliwianie parafian na dzieło misyjne. 

Franciszkanki Misjonarki Maryi

Charyzmatem wspólnoty jest jej udział w misjach zagranicznych. Siostry podejmują zaangażowania odpowiadające na znaki czasu oraz potrzeby lokalnego Kościoła i społeczności, w których żyją. Od 1990 r. pracują w parafii w Łęcznej. Siostry jako wspólnota włączone są w duszpasterski program odnowy i ewangelizacji parafii.

Posłanie misyjne

Misjonarki pracujące w naszej parafii często otrzymują posłanie misyjne do pracy w innych krajach. W 2015 r. posłanie do głoszenia Ewangelii na Filipinach otrzymała s. Anna Skołuba, do pracy w Korei Południowej została posłana s. Dorota Duma pracująca u nas do 2011 r. We wrześniu 2015 r. na misyjną placówkę do Bośni i Hercegowiny wyruszyła s. Halina Herda.

Kolędnicy Misyjni

W 2000 r. w akcję Kolędników Misyjnych, którą propaguje Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, włączyła się wspólnota Dzieci Maryi, prowadzona przez Siostry FMM. Akcję prowadzi w całej parafii zapraszając do współpracy chętne dzieci, młodzież i dorosłych. W 2000 r. Kolędnicy Misyjni liczyli 10 osób, od wielu lat grupa liczy ponad 150 osób.

Więcej...

Koła Żywego Różańca

Koła Żywego Różańca są wspólnotą, która pełni misję głoszenia Ewangelii przez modlitwę różańcową podejmowaną w intencjach Kościoła powszechnego jak i lokalnego. W parafii istnieje 27 KŻR dorosłych i 4 KŻR dzieci.

Więcej...

Spotkania z misjonarzami

Dzisiaj jest

poniedziałek,
24 lipca 2017

(205. dzień roku)

Czytania na dziś

LSO

Biblia Audio i Tekst

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

PGP

Pismo parafialne

Biblioteka parafialna

Włącz się w różaniec

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie