Menu

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
14448

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

Transitus św. Franciszka

3 X 2020. Pamiątka śmierci św. Franciszka

Szczególnym skarbem franciszkańskim jest utrwalony przez współbraci św. Franciszka z Asyżu czas jego odejścia do domu Ojca. Zgromadzenia franciszkańskie sprawują w tym dniu nabożeństwo ku czci Świętego, zwane Transitus. Również w naszej parafii siostry Franciszkanki Misjonarki Maryi zaprosiły wiernych do wspólnego świętowania.

Na bogatą liturgię, którą przygotowały siostry we współpracy ze  świeckimi - w tym roku była to młodzież z Akademii Młodzieżowej i Pola Miłosierdzia - składały się krótkie fragmenty z życiorysu św. Franciszka z animacjami, które pozwoliły głębiej  wejść w doświadczenie ostatnich dni życia św. Franciszka. Wszystkiemu towarzyszyły piękne pieśni franciszkańskie śpiewane przez panią Gabrysię, organistkę, Kingę Radko i Mateusza Faca.

Część liturgii odbywała się przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i była wielbieniem Boga wraz z e św. Franciszkiem, który swoje uwielbienie Boga zawarł w pięknym hymnie stworzenia, Pieśni słonecznej.

Nabożeństwo zakończyło błogosławieństwo. Każdy z obecnych mógł podejść także do indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.  Liturgia była dla uczestników pięknym duchowym przeżyciem, a dla sióstr okazją do dzielenia się franciszkańskim charyzmatem, który jest darem dla całego Kościoła.

Niestety ze względu na pandemię nie było wspólnej agapy dla wszystkich uczestniczących w tym wspólnym świętowaniu. Ufamy, że nadrobimy to za rok…

Galeria

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
26 stycznia 2021

(26. dzień roku)

Czytania na dziś

Synod Archidiecezji Lubelskiej

PGP

Pismo Emaus

Biblioteka parafialna

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

LSO

Włącz się w różaniec

Zamień Noc w Moc