Powrócić do pierwotnej miłości

Akt zawierzenia Matce Bożej

8 X 2017. Wydarzenie parafialne

Obecny rok formacyjny jest zaproszeniem dla każdego parafianina do ciągłego podejmowania drogi nawrócenia. W niedzielę został zrobiony pierwszy krok poprzez przeżycie wydarzenia ewangelizującego, mającego na celu uświadomienie mieszkańcom parafii potrzeby powrotu do pierwotnej miłości.

W komentarzach przygotowanych przez grupę liturgiczną i homilii ks. Karola Madejka, głoszącego słowo podczas Mszy świętych, rozbrzmiewało echo wydarzeń sprzed 21 lat, kiedy to cała archidiecezja, a także nasza parafia przeżywały nawiedzenie Matki Bożej w Znaku Figury Fatimskiej i uroczyste zawierzenie Jej każdej rodziny. Ks. Karol podkreślał, że owocem tego czasu było powstanie niemalże w każdej klatce grup sąsiedzkich gromadzących się początkowo na modlitwie różańcowej, a także powstałe w tym czasie liczne Róże Różańcowe.

Poszczególne Rejony aktywnie włączyły się w liturgię. Ich mieszkańcy czytali komentarze i czytania, śpiewali psalm, nieśli przygotowane dary: różę, która wyrażała każdy poryw serca i miłość do Maryi, różaniec – znak wdzięczności za lata wspólnej drogi i troski o siebie nawzajem, Akt Zawierzenia  symbolizujący powrót sercem do tego, co wydarzyło się przed laty i chleb i wino – pokarm będący pokrzepieniem na drodze realizacji Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji.

Na koniec został odmówiony uroczysty Akt Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej  parafii i każdej rodziny.

Niech Maryja wspiera każdy trud i wysiłek podejmowany na drodze nawrócenia każdego osobiście, ale także całej wspólnoty parafialnej.

I Wydarzenie Parafialne

8 października przeżywaliśmy pierwsze w tym roku Wydarzenie Parafialne, które zaprasza nas, byśmy powracali do pierwotnej miłości, do zaangażowania podejmowanego w celu budownia jedności we wspólnocie parafialnej. [fot. s. Elżbieta Łutnik]

poniedziałek,
18 grudnia 2017