Rok duszpasterski 2017/2018

W mocy Duch Świętego idziemy drogą nawrócenia

CEL ROKU

Wierni parafii św. Barbary w Łęcznej do czerwca 2018 roku będą odkrywali, że być chrześcijaninem to w mocy Ducha Świętego ciagle na nowo podejmować droge nawrócenia podczas wydarzeń parafialnych w siódmym roku III etapu programu duszpasterskiego. Tę wartość Grupy Sąsiedzkie pogłębiały na swoich spotkaniach, a zaangażowani włączali się w inicjatywy formacyjne.

Wydarzenia ewangelizujące

13 X 2017. ODNOWIĆ RADOŚĆ SPOTKANIA  - List 133

Hasło: Wytrwajcie w miłości mojej

Gest dla wszystkich: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby 13 października w 100. rocznicę objawień fatimskich spotkali się na modlitwie różańcowej we wspólnotach sąsiedzkich.

Gest liturgiczny: Akt Zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej podczas Mszy Świętych – 8 października 2017 r.

Gest dla wspólnot: Zebranie świadectw związanych z nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Figury Fatimskiej i powstawania Grup Sąsiedzkich oraz podzielenie się świadectwem z modlitwy różańcowej we wspólnotach. Grupy oceniają wydarzenie i przekazują do sekretariatu.

24 XII 2017. ŻYCZENIA WIGILINE - List 134

Hasło: Tam, gdzie jest miłość, tam rodzi się Chrystus

Gest dla wszystkich: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby podczas wieczerzy wigilijnej złożyli sobie życzenia, w których podziękują za otrzymane dobro, przeproszą za zło i słabość oraz będą życzyć Bożych darów.

Gest liturgiczny: Podczas Pasterki pięć wybranych osób złoży życzenia dla: kobiet, mężczyzn, dzieci, młodzieży i zespołu duszpasterskiego. KDK przygotują życzenia i propozycje kolęd śpiewanych dla poszczególnych grup.

Gest dla wspólnot: Wspólnoty dzielą się wrażeniami z Wigilii w swoich rodzinach. Podczas spotkań opłatkowych podejmują gest, który przeżyli w rodzinach. Oceniają wydarzenie i przekazują do sekretariatu.

I 2018r. PODJĄĆ SŁUŻBĘ W KOŚCIELE - Wybór Rady Duszpasterskiej

Hasło: Jeśli nie ja, to kto?

Gest dla wszystkich: Zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w wybory Rady Duszpasterskiej jako wyraz zatroskania o parafię, a wybranych do przyjęcia służby na kolejną kadencję.

Gest liturgiczny: Przysięga Rady Duszpasterskiej podczas Mszy św. o godz. 1000 w dniu 4 lutego 2018 r. i przyjęcie posłania.

Gest dla wspólnot: Wspólnoty dzielą się na spotkaniach swoim doświadczeniem wyboru Radnego. Oceniają wydarzenie i przekazują do sekretariatu.

16 III 2018. POJEDNANIE Z BOGIEM I BLIŹNIMI

Hasło: Przez pokutę do jedności

Gest dla wszystkich: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w ramach przygotowania do spowiedzi św. skorzystali

z rachunku sumienia zamieszczonego w Liście.

Gest liturgiczny: Przyjęcie Komunii św. w intencji konkretnego bliźniego, z którym jest mi trudno.

Gest dla wspólnot: Podzielenie się świadectwem o przeżytym wydarzeniu. Członkowie wspólnot podejmą gest wzajemnego przeproszenia się, bądź przez przeżycie nabożeństwa w celu budowania jedności wspólnoty. Ocenę wydarzenia przekazać do sekretariatu.

29 IV 2018. NIEDZIELA BIBLIJNA

Hasło: Otwórz swe serce, Pan mówi do ciebie

Gest dla wszystkich: Zachęcamy wszystkich wiernych, aby w dniu wydarzenia parafialnego odczytali w domu fragment Pisma Świętego indywidualnie, bądź wspólnie. J 15, 1-8

Gest liturgiczny: Podczas niedzielnej Mszy św. wierni losują karteczki ze słowem o miłości Boga do człowieka.

Gest dla wspólnot: Wspólnoty dzielą się swoim doświadczeniem życia słowem Bożym. Odczytują fragment Pwt 6,3-9 – wstawiając w miejsce Słuchaj Izraelu swoje imię. Oceniają wydarzenie i ocenę przesyłają do sekretariatu.

poniedziałek,
18 grudnia 2017