Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
174375

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Bogu niech będą dzięki

22 VI 2018. Zakończenie roku szkolnego

Piątek to ostatni dzień roku szkolnego. Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum wraz z dyrekcją, nauczycielami i katechetami, przyszli podziękować Bogu za ten kolejny, ważny rok w ich życiu.

Eucharystie o godz. 9.00 sprawował w ich intencji i homilię wygłosił ks. Karol Madejek, katecheta z SP nr 4. Przy ołtarzu nie zabrakło ministrantów, a czytania, psalm, modlitwę wiernych, komentarze do darów i uwielbienie czytały uczennice SP.

Ks. Karol zachęcał, by spojrzeć jaki był miniony rok? Pytał czy młodzież skorzystała z tego czasu i dokonał się w niej jakiś wzrost? Podkreślał, że Bóg kocha każdego z nas i ważne, by pamiętać o tym i odpowiadać na Jego miłość.

Po Mszy św. dzieci udały się do szkoły, by tam odbebrać zasłużone świadectwa szkolne. Przed wyjściem z kościoła uczniowie, którzy regularnie uczęszczali na Mszę św. otrzymali nagrody.

Niech czas wakacji przyczyni się do odpoczynku i nabrania nowych sił do pracy.

Galeria

Parafia moim domem

17 VI 2018. Szóste wydarzenie parafialne

W niedzielę odbyło się ostatnie w tym roku formacyjnym wydarzenie parafialne. Okazją do jego przeżycia było zakończenie roku duszpasterskiego, a celem, odkrywanie wartości wspólnoty parafialnej, sąsiedzkiej i formacyjnej.

Jak zawsze liturgię Mszy św. przygotowała grupa liturgiczna, a poszczególne rejony zatroszczyły się o zaangażowanie osób do czytania komentarzy, czytań, dziękczynienia i śpiewu psalmu. Cała liturgia przeniknięta była dziękczynieniem za dar parafii, wspólnoty i wszystko dobro, które się w niej dokonuje.

Ksiądz prob. Andrzej Lupa zachęcał do zobaczenia, jakiego dobra doświadczamy w parafii, jak wiele otrzymujemy. Wymieniał m.in.: sakramenty, głoszone słowo Boże, wzrastanie poprzez zaangażowanie we wspólnotach i podczas wydarzeń parafialnych. Podkreślał, że każdy ma tu swoje ważne miejsce, że podobnie jak w rodzinie, czuje się brak, gdy kogoś nie ma, bo przecież parafia jest "moim domem", jak głosi hasło wydarzenia. Na koniec zaprosił wszystkich do zauważenia tych darów oraz dziękczynienia za nie w czasie liturgii, ale też w swoich domach. W tym celu każda rodzina w Liście do Parafian otrzymała odpowiednią modlitwę. Do ołtarza zostały przyniesione dary, które wyrażały wdzięczność Panu Bogu za to, że nas wybrał i tworzy z nas rodzinę, troszcząc się jednocześnie o jej wzrost.

Na zakończenie Mszy św., została odczytana modlitwa dziękczynienia za konkretne dobro otrzymane we wspólnocie parafialnej, za ziarno zasiane w naszych sercach, które za łaską Bożą rośnie i przynosi owoce.

Galeria

Niezwykła noc

Uczestnicy Nocy Świadectw

8 VI 2018. Noc Świadectw

W piątek w parafii św. Barbary odbyło się wydarzenie ewangelizacyjne pod nazwą Noc Świadectw. Przez wiele miesięcy wspólnoty parafialne przygotowywały to szczególne spotkanie.

Zamiarem organizatorów było, by uczestnicy wydarzenia, poprzez świadectwo życia innych, spotkali żywego  i działającego Boga.

W Nocy Świadectw wzięli udział nie tylko parafianie św. Barbary, ale mieszkańcy całego miasta, a także okolicznych miejscowości jak np. Jawidza i Rogóźna.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.30. Ks. Karol Madejk i s. Elżbieta Łutnik powitali przybyłych i przedstawili program Nocy Świadectw. Do godz. 21 działała kawiarenka, gdzie można było wypić gorącą herbatę lub kawę.

Przez całe wydarzenie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia. Można też było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz z posługi grup modlitwy wstawienniczej. Zainteresowani mieli możliwość zakupienia książek autorstwa pani Patrycji.

O 20.00 rozpoczęła się część ze świadectwami, podczas której członkowie różnych wspólnot w parafii dzielili się doświadczeniem działania Boga w ich życiu. Tę część poprowadzili konferansjerzy: Agnieszka Staszewska i Piotr Żelechowski ze wspólnoty Pole Miłosierdzia, odpowiedzialnej za przygotowanie Nocy Świadectw. Animację muzyczną całości poprowadziła grupa muzyczna ze wspólnoty Jordan z parafii  Najświętszego  Serca  Jezusowego z Lublina.

Gościem wydarzenia była Patrycja Hurlak, aktorka, autorka kilku książek: „Nawrócona wiedźma”, „Zakochani są wśród nas”, „O ważnych Rzeczach”. Pani Patrycja podzieliła się swoim doświadczeniem życia uwikłanego w czary i magię oraz nawróceniem, które sprawiło, że z czasem zapragnęła zostać osobą konsekrowaną. Szczególnym akcentem jej świadectwa była zwrócenie uwagi na znaczenie życia w czystości. Na to spotkanie przywiozła relikwie św. Karoliny Kózkówny, która jest patronką czystych serc. Zachęcała, by zawierzając się patronce złożyć w konfesjonale uroczyste przyrzeczenie życia czystości.

Opowiadała o Bogu, który wyprowadzał ją z różnych zniewoleń do prawdziwego zjednoczenia z Nim. To zjednoczenie dokonuje się w jej życiu  poprzez Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu i życie sakramentalne. Zaprosiła też wszystkich obecnych do modlitwy uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

O godz. 23.00 rozpoczęła się Msza św.  prymicyjna ks. Pawła Gawrońskiego,  który dwa lata temu odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Wraz z nim sprawowało ją pięciu kapłanów, którzy przybyli z okolicznych parafii. Homilię wygłosił ks. Karol Madejek. Na zakończenie ks. Paweł udzielił obecnym indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa.

Ufamy, że był to dobry czas, dla tych, którzy przyjęli zaproszenie na Noc Świadectw, że wyszli napełnieni Bożym pokojem. Jeśli Pan pozwoli podobne wydarzenia zostanie zorganizowane w przyszłości.

Galeria

To już teraz!

Świadectwo Patrycji Hurlak

Noc Świadectw

W miniony piątek, 8 czerwca o godz. 19.30 po raz pierwszy w kościele św. Barbary odbyła się Noc Świadectw, niezwykłe wydarzenie ewangelizacyjne. Szczególnym gościem wydarzenia była Patrycja Hurlak, aktorka i autorka książki "Nawrócona wiedźma".

Uczestnicy przeżywali wydarzenie trwając na modlitwie, słuchając świadectw osób, które pragnęły dzielić się tym, jak spotkanie Zmartwychwstałego Pana przemieniło ich życie. W programie spotkania były Świadectwa, Uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Jordan oraz Msza św. prymicyjna.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek.

Galeria

Oktawa Bożego Ciała

7 VI 2017. Bóg z nami

Czwartkowa Eucharystia zgromadziła wielu parafian, którzy w ten sposób chcieli wyrazić swą wdzięczność Jezusowi za to, że pozostał z nami pod postacią chleba i wina.

Po Mszy św. wierni wyruszyli w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy, usytuowanych wokół kościoła. Tak jak przez całą oktawę Przed Najświętszym Sakramentem dziewczynki sypały kwiaty. Przy każdym ołtarzu, podobnie jak w Boże Ciało, odczytana była Ewangelia i modlitwa.

Po wejściu do Kościoła zabrzmiał śpiew uroczystego hymnu Te Deum, Ciebie Boga wysławiamy, po którym kapłan udzielił obecnym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Następnie kapłan poświęcił przyniesione przez parafian wianki z kwiatów i ziół, udzielone zostało także indywidualne błogosławieństwo dla dzieci. Był także moment, na który dzieci czekają, poczęstunek cukierkami.

Galeria

Dzisiaj jest

środa,
18 lipca 2018

(199. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie