Menu

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
41762

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

Rekolekcje dla Posłańców

Posłańcem jestem od kilku lat i w ciągu tego okresu nabrałam doświadczenia w prowadzeniu grupy sąsiedzkiej. Jednak z całym przekonaniem muszę przyznać, ze coroczne rekolekcje dla Posłańców powodują, ze moja wiara w to, co robię, staje się coraz większa, wiedza pełniejsza i mam takie przekonanie, że z tej posługi nie będę mogła zrezygnować, bo ona pociąga mnie coraz bardziej i Panu Bogu niech będą dzięki.

Posłanka

Odkryłam, jaką ważną role spełnia Posłaniec. Jak ważną misję mam spełnić ja względem Boga, który oczekuje, abym swą posługę wykonywała należycie, sumiennie i z odwagą. Abym odkrywała radość z ewangelizacji i doświadczała miłości Jezusa.

Posłanka

Podczas rekolekcji dla Posłańców odkryłam słowa nadziei dla swojego powołania. Ważne dla mnie było to, że Bóg napełnia mnie dobrem i nadaje sens wszystkiemu. Odkryłam, co jest dla mnie „moim krańcem świata” i co odbiera mi nadzieję. Otrzymałam tez zachętę, aby głosić Ewangelie każdemu człowiekowi i w każdym czasie. Kiedy zobaczyłam owoce bycia posłańcem to zrozumiałam, że to, co robię ma sens i warto to czynić nie zniechęcając się błahostkami.

Elżbieta

Dzięki rekolekcjom zatrzymałam się nad swoim posłannictwem, nigdy Az tak dogłębnie nie zastanawiałam się nad nim. Teraz dotarło do mnie, zrozumiałam, ze jest ono bardzo ważne dla Boga, dla mnie oraz moich przyjaciół z Grupy Sąsiedzkiej. Wiem, że dzięki niemu możemy wszyscy wzrastać w wierze, dawać wiele radości innym, dzielić się sobą. Chwała Panu za dar rekolekcji.

Posłanka

Uczestnictwo w rekolekcjach uświadomiło mi moja role we wspólnocie sąsiedzkiej, ze moja posługa jest ważna, że nie mogę się zniechęcać. Pełnie rolę posłańca, pogłębiam moja relacje z Jezusem, staram się postępować zgodnie z przykazaniami, częściej sięgam do lektury Pisma św. Chwała Panu. 

Posłanka

Rekolekcje uświadomiły mi, że moja posługa też jest ważna, chociaż w naszej wspólnocie nie ma spotkań, to rozniesienie listów, odwiedziny z tej racji sąsiadów też jest oczekiwane. 

Posłanka

Rekolekcje dla Posłańców były wspaniałą formą wiary, nadziei i miłości. Jestem bardzo zadowolony i uduchowiony. Uwierzyłem, że mamy swoja misję pełnić dalej z wielką miłością i radością.

Władysław

Udział w rekolekcjach i analizowane tematy utwierdziły mnie po raz kolejny w przekonaniu, ze pełniona przeze mnie posługa posłańca ma ogromne znaczenie dla ewangelizacji. Wiem, że to Bóg mnie wybrał i oczekuje ode mnie posłuszeństwa, zaangażowania i radości z pełnionej funkcji.  Dlatego nie mogę się lękać trudności, gdyż Bóg jest ze mną i On mnie wspomaga, daje radość i chęci w podejmowaniu wszelkich działań.

Posłanka

Rekolekcje, w których brałam udział były dla mnie radością spotkania ze słowem Bożym . Otrzymałam pozytywną energie na dalszą posługę. To tu dowiedziałam się jak dużą rolę odgrywa moja praca na rzecz parafii. Te wszystkie drobne gesty tworzą wielką całość.

Posłanka

Rekolekcje te umocniły mnie w tym, co robię dla Grupy Sąsiedzkiej na naszych spotkaniach. Dzięki nim zauważam pozytywne zmiany u swoich domowników, z którymi dzielę się , o czym rozmawiamy, po powrocie do domu. Mój mąż intensywnie zaczął czytać Pismo św., nawet więcej niż ja, z czego jestem bardzo dumna i podziwiam go za to. Wcześniej ( kilkanaście lat temu ) nie pozwalał mi uczestniczyć w tych rekolekcjach , wymyślając dla mnie różne zajęcia, abym nie mogła iść. Dumna jestem z męża, że czas poświęcony na rekolekcjach tak pięknie zaowocował.

Posłanka

Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w rekolekcjach dla Posłańców. Uzmysłowiły mi one, że Jezus pragnie, abym szła za Nim. Powinnam więc bez lęku otworzyć się na działanie Ducha Świętego. Mam odkryć słowa nadziei, doświadczyć miłości Jezusa, prosić Go o wsparcie w trudnych sprawach. Ważne jest moje zachowanie wobec innych, poszanowanie i szacunek. Mam być wiarygodnym świadkiem Jezusa. Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia rekolekcji.

Danuta

Bogu niech będą dzięki za czas rekolekcji. Rekolekcje uświadomiły mi jak ważna jest moja posługa posłańca. Postaram się bardziej służyć swojej wspólnocie i parafii.

Posłanka

W czasie tych rekolekcji otrzymałam wiele cennych wskazówek na temat mojego posłannictwa. Dały mi one motywację i utwierdziły w przekonaniu, że dzieła ewangelizacji przynoszą owoce. Poruszyły mnie tematy, które omawialiśmy. Ksiądz Andrzej włożył wiele zaangażowania w to, byśmy się nie poddawali, ale zaufali Jezusowi, bo On nas wybrał i prowadzi i że nasza posługa w parafii jest bardzo ważna. Dziękujemy też siostrze za pomoc w rekolekcjach.

Posłanka

Na nowo odkryłam, jak ważna jest wspólnota, dzielenie się słowem Bożym, relacje międzyludzkie. Zrodziła się myśl o reaktywacji wspólnoty. Było to dla mnie osobiste duchowe przeżycie., większe zaangażowanie się w modlitwę. Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tych rekolekcjach.

Posłanka

Cieszę się bardzo z uczestnictwa w rekolekcjach dla Posłańców. Dziś, kiedy się kończą, będzie mi brakowało tych spotkań. Panowała na nich atmosfera otwartości, akceptacji, zaangażowania i życzliwości. Czułam się potrzebna. Nabrałam przekonania, że moja praca ewangelizacyjna jest potrzebna, sprawia mi wiele satysfakcji i radości. Nabrałam mocy Bożej do dalszej posługi.

Beata

Był to kolejny czas rekolekcji, święty czas, kiedy mam możliwość i łaskę wzrastać i pogłębiać relację z Bogiem i bliźnimi. Kolejny dowód, że życie i bycie we wspólnocie Kościoła prowadzi do lepszego życia, do bycia lepszym człowiekiem i chrześcijaninem, prowadzi do zbawienia. Jednocześnie daje ten czas możliwość, aby spośród uczestników można było wybrać i wykreować liderów, a jednocześnie przyszłą elitę w parafii i w środowisku. Bogu niech będą dzięki za wszystkich ludzi i wszelkie łaski.

Posłaniec

Podczas rekolekcji odkryłam, że moja posługa jako Posłańca jest bardzo ważna. Słowa rekolekcjonisty dodały mi więcej odwagi i wiary w to, co robię, że mimo niechęci, oporu wewnętrznego, powinnam to robić dalej. Dostrzegłam znaki obecności Boga w moim życiu. Wiem, że Jezus w nas wierzy i nas posyła, aby głosić Ewangelię.

Posłanka

Jestem posłana przez Pana Boga do ludzi na krańce świata, dlatego kochając Go i ufając Mu powinnam rzetelnie wypełniać te misję posłania. Dotarło do mnie, że musze przełamywać pewne opory, bo jak nie pójdę tam, gdzie mnie Pan posyła, to jest to moja klęska i zaniedbanie tej osoby, być może mojego i jej zbawienia.

Posłanka

Rekolekcje umocniły mnie w tym, co robię, czyli mam być dobrym Posłańcem i ewangelizować moich znajomych i sąsiadów. Otrzymałam duże wzmocnienie do dalszej pracy, aby iść na „krańce świata”. Nauczyłam się nowych metod działania, aby wszystkich bez wyjątku prowadzić do Chrystusa. Osobiście bardzo lubię  takie rekolekcje.

Marta                                             

 

 

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
26 stycznia 2021

(26. dzień roku)

Czytania na dziś

Synod Archidiecezji Lubelskiej

PGP

Pismo Emaus

Biblioteka parafialna

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

LSO

Włącz się w różaniec

Zamień Noc w Moc