Odnowienie zobowiązań z sakramentu bierzmowania

Poziom 1.1.5

Temat: Odnowienie zobowiązań z sakramentu bierzmowania.

Okazja:Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 4 VI 2017

Wartość:Bierzmowanie, w którym otwieramy się na natchnienia Ducha Świętego

Meta: Wszyscy parafianie byli uwrażliwiani na bierzmowanie, w którym otwieramy się na natchnienia Ducha Świętego, przez odnowienie zobowiązań z sakramentu bierzmowania lub prośbę o Jego dary z okazji niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

UZASADNIENIE

1.Z problemu:

Pomimo, że większość parafian przyjęła sakrament bierzmowania to w życiu codziennym nie prosi o dary Jego łaski i nie wypełnia zobowiązań wynikających z tego sakramentu. Nie docenia działania Ducha Świętego, który uzdalnia do stawania się lepszym chrześcijaninem. Bierzmowanie traktowane jest jako niewiele znaczący epizod, który trzeba wypełnić ze względu na ślub.

2. Z ideału:

Jezus oczekuje od każdego wierzącego, aby otwierał się na natchnienia Ducha Świętego i korzystał z wielorakich darów Jego łaski.

„Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza. A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego.” (J 7,37)

3.Z nawrócenia:

Należy dopomóc Ludowi Bożemu w odkryciu działania Ducha Świętego przez doświadczenie radości z odczytywania Jego woli.

Hasło:

Przyjdź Duchu Święty, ja pragnę

Gest dla wszystkich:

Odnowienie zobowiązań sakramentu bierzmowania i prośba o dary Ducha Świętego.

Gest liturgiczny: j.w.

Gest grup formacyjnych:

Podzielenie się świadectwem o działaniu Ducha Świętego w naszym życiu.

piątek,
26 maja 2017