Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedzi przedślubne są głoszone w Parafii narzeczonego i narzeczonej. Celem głoszenia zapowiedzi jest wykluczenie wszelkich okoliczności będących przeszkodą do ważnego i godziwego zawarcia małżeństwa.  Regulują to przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego.

Kan. 1066 - Przed zawarciem małżeństwa należy się upewnić, że nic nie stoi na przeszkodzie do jego ważnego i godziwego zawarcia.

Kan. 1067 - Konferencja Episkopatu powinna wydać normy dotyczące egzaminu narzeczonych, zapowiedzi przedmałżeńskich oraz innych odpowiednich środków do przeprowadzenia badań przed zawarciem małżeństwa, aby proboszcz pilnie ich przestrzegając mógł przystąpić do asystowania przy małżeństwie.

Kan. 1069 - Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca.

Nauki przedmałżeńskie

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii prowadzą świeccy wraz z kapłanem.

Nauki prowadzimy 5 razy w ciągu roku.

Rozpoczynamy je o godzinie 17.00 w pierwsza niedzielę nastepujących miesiący: wrzsień, listopad, styczeń, marzec i maj

Telefony do osób prowadzacych poradnie rodzinna i nauki dla narzeczonych
Jolanta Polak           663 123 704
Mariola  Kozioł         505 041 048
Leszek Kozioł           505 041 047
Teresa Fac                694 671 950

Ze wględnu na nowe przepisy RODO zapowiedzi przedślubne umieszczane są tylko w gablocie parafialnej.

15 sierpnia 2018