Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
29416

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Od 1999 r. Dzieci Maryi włączają się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, podejmując zadania wypływające z tej przynależności.

Modlą się za rówieśników z krajów misyjnych i misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę. Ofiarowują w tej intencji swoje smutki, cierpienia i radości. Zakupują i czytają „Świat Misyjny". Odmawiają różaniec, włączając się w dzieło Żywego Różańca, które zapoczątkowała w Kościele powszechnym Paulina Jarricot.

Dzieci na spotkaniach poznają sytuację i potrzeby rówieśników w różnych częściach świata. Podejmują także różne działania, aby wspomóc dzieci na całym świecie. Ich zasadami są: codzienna modlitwa za misje, wyrzeczenia ofiarowane za misje oraz składanie drobnych ofiar materialnych.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Najważniejszą i prewszą formą pomocy jest modlitwa. Dzieci przygotowują nabożeństwa misyjne dla parafii: różaniec, nabożeństwa majowe, jasełka, misyjne czuwanie przy żłóbku, Misyjną Drogę Krzyżową. Biorą udział w roratach modlą się za tych, którzy na Pana Jezusa jeszcze czekają. Prowadzą Akcję Kolędników Misyjnych. Włączają się w przygotowanie Tygodnia Misyjnego, podczas którego prowadzą różaniec za misje. W maju przygotowują nabożeństwo Godziny Świętej. Należą do Koła Żywego Różańca i włączają w to dzieło inne dzieci.

Dzisiaj jest

czwartek,
17 stycznia 2019

(17. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie