Menu

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
50630

Biblia Audio i Tekst

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Kościół prześladowany

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Od 1999 r. Dzieci Maryi włączają się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, podejmując zadania wypływające z tej przynależności.

Modlą się za rówieśników z krajów misyjnych i misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę. Ofiarowują w tej intencji swoje smutki, cierpienia i radości. Zakupują i czytają „Świat Misyjny". Odmawiają różaniec, włączając się w dzieło Żywego Różańca, które zapoczątkowała w Kościele powszechnym Paulina Jarricot.

Dzieci na spotkaniach poznają sytuację i potrzeby rówieśników w różnych częściach świata. Podejmują także różne działania, aby wspomóc dzieci na całym świecie. Ich zasadami są: codzienna modlitwa za misje, wyrzeczenia ofiarowane za misje oraz składanie drobnych ofiar materialnych.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci

Formy działania

Najważniejszą i prewszą formą pomocy jest modlitwa. Dzieci przygotowują nabożeństwa misyjne dla parafii: różaniec, nabożeństwa majowe, jasełka, misyjne czuwanie przy żłóbku, Misyjną Drogę Krzyżową. Biorą udział w roratach modlą się za tych, którzy na Pana Jezusa jeszcze czekają. Prowadzą Akcję Kolędników Misyjnych. Włączają się w przygotowanie Tygodnia Misyjnego, podczas którego prowadzą różaniec za misje. W maju przygotowują nabożeństwo Godziny Świętej. Należą do Koła Żywego Różańca i włączają w to dzieło inne dzieci.

Wyszukiwanie

Dzisiaj jest

wtorek,
26 stycznia 2021

(26. dzień roku)

Czytania na dziś

Synod Archidiecezji Lubelskiej

PGP

Pismo Emaus

Biblioteka parafialna

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

LSO

Włącz się w różaniec

Zamień Noc w Moc