Chrystus Wodzem, Królem, Władcą nam

20 XI 2016. Wydarzenie Parafialne. Oddanie swego życia Jezusowi

W niedzielę przeżywaliśmy we wspólnocie parafialnej kolejne Wydarzenie Parafialne. Okazją do niego stała się Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

Wydarzenie to wpisało się w przeżywane w Kościele polskim uroczystości związane z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Było dopełnieniem uroczystego Aktu, ogłoszonego w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, pod przewodnictwem Episkopatu Polski i władz państwowych. Akt ten został podjęty na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Akt zawierzenia życia Jezusowi został dziś odczytywany we wszystkich kościołach w Polsce.

W naszej parafii teksty liturgiczne i komentarze, czytane przez przedstawicieli poszczególnych rejonów, a także homilia ks. Andrzeja Lupy, pomagały w głębszym zrozumieniu znaczenia tego Aktu. Ks. Proboszcz wyjaśniał czym jest oddanie swojego życia Jezusowi i uznanie Go Królem i Panem. Podkreślał także, że decyzja ta wiąże się ze zmianą życia i z nawróceniem. Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Pana i Króla, a także osobisty akt oddania swojego życia Jezusowi, został odczytanyprzed błogosławieństwem. Jest on gestem wydarzenia parafialnego i ma przypominać, że przez chrzest i bierzmowanie już wybraliśmy Jezusa. Decyzja oddania życia Jezusowi ma prowadzić również do świadectwa o Nim, kim On dla nas jest, by inni także zapragnęli powierzyć Mu swoje życie.

Świadectwo wobec innych

Poziom 1.1.2.

Temat: Świadectwo wobec innych

Okazja:Uroczystość Chrystusa Króla – 20 XI 2016

Wartość:Bierzmowanie, w którym Bóg uzdalnia nas byśmy ofiarowali Mu swoje życie

Meta:Parafianie byli uwrażliwiani na bierzmowanie, w którym Bóg uzdalnia nas byśmy ofiarowali Mu swoje życie, przez uczynienie aktu ofiarowania z okazji Uroczystości Chrystusa Króla.

UZASADNIENIE

1.Z problemu:

Pomimo, że większość parafian deklaruje się jako osoby wierzące to w codziennym zabieganiu zapominają o modlitwie, czytaniu słowa Bożego, otwieraniu się na Jego obecność. Akt ofiarowania swego życia Bogu zarezerwowany jest tylko dla osób będących w grupach. Czasami wierni nie rozumieją dlaczego taki akt warto podjąć i go wykonać. Nie odnajdują w nim okazji do osobistego wzrastania w wierze i większym zaufaniu Bogu.

2. Z ideału:

Jezus oczekuje od każdego wierzącego, aby oddał Mu swoje życie.

„Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus.” (Ga 2,20)

3.Z nawrócenia:

Należy dopomóc Ludowi Bożemu, aby odkrył, że prawdziwe życie chrześcijańskie domaga się oddania swego życia Chrystusowi przez doświadczenie obecności Boga w wielu sytuacjach życiowych.

Hasło:

Chrystus Wodzem, Królem, Władcą nam!

Gest dla wszystkich:

Ofiarowanie swojego życia Bogu w Kościele poprzez uroczysty akt wypowiedziany podczas liturgii, a te osoby, które nie mogą uczestniczyć w liturgii Mszy św. podejmują ten gest w domu.

Gest liturgiczny: j.w.

Gest grup formacyjnych:

Podzielenie się świadectwem o akcie ofiarowania swego życia Chrystusowi.

piątek,
26 maja 2017