Świadectwa z Kursu Andrzeja 2015

Miniony rok przebiegł mi bardzo dobrze. Czuję się dobrze przygotowany do bierzmowania dzięki naukom głoszonym przez ks. Krzysztofa. Zamierzam dalej uczestniczyć we wspólnocie.

W tym roku poznałam lepiej Pana Boga. Stałam się lepszym człowiekiem i wzięłam sobie do serca to, co mówił ks. Krzysztof.

Miniony rok wraz z przygotowaniami do sakramentu bierzmowania minął mi bardzo szybko, a nawet – za szybko.

Miniony rok był dla mnie czasem pracy nad swoim sumieniem i nad wrażliwością serca. Zauważyłem, że dzięki naukom podczas przygotowania do sakramentu bierzmowania. Stałem się wrażliwy na drugiego człowieka i mam w sobie więcej Ewangelii. Przygotowanie do bierzmowania było zrealizowane w bardzo dobry sposób, pozwoliło mi odkryć naukę Kościoła i tożsamość chrześcijanina. Te rekolekcje przemówiły do mnie bardziej niż poprzednie. Cieszę się, ze nie było wielu animacji i śpiewu, tylko więcej wykładu księdza, bo bardzo lubię sposób, w jaki przekazuje nam wiedzę i dzieli się z nami swoją wiarą.

Uważam, że dobrze przygotowałem się do sakramentu bierzmowania poprzez spotkania i pomoc animatorów.

Było dużo łatwiej niż myślałam. Okazało się, że  jest dużo nieprawdy w tym, co ludzie mówią: że tak straszne jest tu przygotowanie.

Spotkania były dla mnie pouczające a atmosfera przyjemna. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne. Rekolekcje są za krótkie, zabrakło mi czasu na adorację.

Spotkania były ciekawe i dużo mnie nauczyły. Dzięki nim zbliżyłam się do Boga. Rekolekcje były długie i męczące.

Spotkania były dla mnie owocne – dużo dowiedziałam się o Bogu. Chciałbym zostać animatorem.

Miniony rok i przygotowanie do bierzmowania były bardzo pogłębiające wiarę i interesujące, jednak czasami okazywały się nudne i bez głębszego sensu. Czasami trudno było mi zrozumieć Ewangelię oraz słowa animatorów i księdza.

Spotkania z animatorami były fajne.

Uważam, że dzięki tym rekolekcjom i spotkaniom pogłębiła się moja wiara i lepiej ją zrozumiałem. Naprawdę doceniam zaangażowanie animatorów i księdza, przez których nie tylko uwierzyłem, ale też w ludzi.

Ten rok zmienił mój pogląd n świat, ludzi, otworzyły mnie bardziej na innych. Dały mi sporo do myślenia.

Wszystko było dobrze przygotowane. Animator bardzo dobrze nas przygotował do sakramentu bierzmowania.

Spotkania cotygodniowe pogłębiały moją wiedzę o Bogu, rekolekcje były dla mnie ciekawe.

piątek,
26 maja 2017