Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
44936

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Młodzież z Łęcznej na Światowych Dniach Młodzieży

Wspólne zdjęcie grupy łęczyńskiej

30-31 VII 2016. Spotkanie z Papieżem Franciszkiem

Było barwnie, egzotycznie, niesamowicie. Miliony młodych osób z różnych stron świata przybyło do Polski, by spotkać się z rówieśnikami i z Papieżem Franciszkiem. Podczas centralnych uroczystości Światowych Dni Młodzieży nie zabrakło i przedstawicieli łęczyńskich parafii. Wyruszyli pod wodzą ks. Karola Madejka z parafii św. Barbary i ks. Sylwestra Brzozowskiego z parafii św. Józefa w Łęcznej.

Ponad trzydziestostopniowy skwar dawał się we znaki, ale dla młodych pielgrzymów, a także tych młodych duchem nie była to wielka przeszkoda. Niesamowitym doświadczeniem było zanurzenie w milionowej rzece młodych całego świata podążających z Krakowa do Brzegów.

Po rozlokowaniu w sektorach wszyscy czekali na przybycie Papieża, na Jego naukę, na wieczorne czuwanie. Kiedy przejeżdżał wielu ruszyło by choć przez chwilę zobaczyć go, nie tylko na ekranie telebimu. - Kochani młodzi, nie przyszliśmy na świat, aby „wegetować”, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi – mówił podczas wieczornego czuwania Papież -  przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad. Te słowa wielu wryły się w pamięć. - A gdy wybieramy wygodę, myląc szczęście z konsumpcją – kontynuował Ojciec Święty - wówczas cena, którą płacimy, jest bardzo i to bardzo wysoka: tracimy wolność.

Papież mówi do młodych prostym, zrozumiałym językiem, dlatego tak lubią go słuchać. Zastanawiać się nad przekazanymi drogowskazami. Do późnych godzin nocnych trwały rozmowy na szczeblu” międzynarodowym, wspólna zabawa, tańce i śpiew.

Podczas niedzielnej Eucharystii Papież mowił młodym: Bóg liczy na ciebie z powodu tego, kim jesteś, a nie z powodu tego, co masz: w Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego używasz telefonu komórkowego; dla Niego nie jest ważne, czy podążasz za modą – liczysz się ty. Takim, jakim jesteś. W Jego oczach jesteś wartościowy, a twoja wartość jest bezcenna. Podobnie jak jego święty poprzednik Jan Paweł II, Papież Franciszek pokłada nadzieję w młodych, pragnie by stawali się ludźmi którzy będą zmieniać ten świat na lepsze.

Na zakończenie Eucharystii ogłosił, że kolejny ŚDM odbędzie się w Panamie, w 2019 roku. Wielu młodych uczestników łęczyńskiej pielgrzymki zamarzyło, by wziąć w nim udział. Niektórzy zastanawiali się czy kolejny ŚDM znowu po 25 latach odbędzie się w Polsce. Nie będą już wtedy młodzi, ale może z laseczką u boku powędrują na nie, żartowali, ku uciesze starszych uczestników.

Marzena Olędzka

Czuwanie - przemówienie Papieża

Eucharystia - homilia Papieża

ŚDM w Panamie - informacje

Galeria 1 * Galeria 2

Łęczyńska młodzież wyrusza na spotkanie z Papieżem

27 VII 2016. Spotkanie dla pielgrzymów

W środę w auli parafialnej odbyło się spotkanie dla osób wyjeżdżających do Krakowa na wydarzenia centralne z Papieżem Franciszkiem. Z Łęcznej wyruszy grupa 55 pielgrzymów.

Ks. Karol Madejek podał istotne informacje dotyczące wyjazdu, wraz z Aleksandrą Dębek rozdali pakiety pielgrzyma i dodatkowe gadżety.

Wyjazd w sobotę o godzinie 8.00 z parkingu przy cmentarzu.

Galeria

Do zobaczenia!

Do zobaczenia w Krakowie!

25 VII 2016. Dzień VI

O godz. 9.00 w kościele św. Barbary w Łęcznej sprawowana była Msza św. w języku francuskim. Wszyscy łęczyńscy uczestnicy Dni w Diecezji złożyli na kartkach swoje podziękowania Bogu za przeżyty wspólnie czas.

Po zakończeniu Eucharystii nadszedł czas podziękowań. Kapłani z naszych parafii podziękowali gościom za przybycie i wspólnie spędzone chwile. Nasi goście także podziękowali za współpracę i poprosili o modlitwę. Znów wymieniono między sobą upominki. Wzruszeni Belgowie i polska młodzież mówili sobie wzajemnie „do zobaczenia!”. Ok godziny 10.30 goście opuścili nasze miasto i wyruszyli w dalszą pielgrzymkę do Krakowa.

Galeria

W rodzinach i nad jeziorem Piaseczno

Pamiątkowe zdjęcie

24 VII 2016. Dzień V

W niedzielę Belgowie do godz. 14.00 spędzali czas w domach parafian, którzy ich przyjmowali. Razem z nimi uczestniczyli w Mszy św. w poszczególnych parafiach. O godz. 14.00 pielgrzymi wraz ze sztabami parafialnymi udali się nad jezioro Piaseczno.

Młodzież wspólnie bawiła się grając w piłkę wodną, pływając kajakami oraz tańcząc na plaży. By nikt nie był głodny zorganizowany został poczęstunek. Następnie goście indywidualnie podzieleni na grupki modlili się i wymieniali spostrzeżeniami z ostatnich dni. O godz. 20.00 udali się do rodzin na kolację.

O godz. 21.00 odbyło się nabożeństwo, podczas którego każdy mógł ucałować relikwie św. siostry Faustyny. Jeden z pielgrzymów podzielił się ze zgromadzonymi swoim świadectwem jak przeżył Dni w Diecezji. Modlitwa zakończyła się Apelem Jasnogórskim. Odśpiewano hymn Światowych Dni Młodzieży oraz kilka pieśni jednocześnie w języku polskim i francuskim. Na pożegnanie goście wymienili się z wolontariuszami drobnymi upominkami. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.

Galeria

Spotkanie młodych na Arenie Lublin

Arena Lublin

23 VII 2016. Dzień IV

W sobotę miało miejsce centralne wydarzenie ŚDM w Lublinie, tzn. spotkanie wszystkich młodych na stadionie Arena-Lublin.

Poszczególne grupy narodowe, które gościły w naszej archidiecezji przeszły korowodem spod zamku na Arenę Lublin. Tam rozpoczęło się świętowanie. Pierwszym punktem było przedstawienie krótkiej historii miasta w formie teatralnej, aż do przybycia młodych na ŚDM. W tym miejscu przywitał wszystkich Prezydent Miasta, Krzysztof Żuk i przedstawiciel województwa lubelskiego.

Potem była uroczysta Eucharystia z homilią Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika, towarzyszyło jej zaangażowanie młodych poprzez pięknie przygotowaną liturgię i aktywny udział w niej wielu młodych. Po krótkiej przerwie zaprezntowana została opowieść o Abrahamie "Wiara, nadzieja, miłośĆ". Widowisko o życiu "Ojca wszystkich wierzących" przygotowane z wielkim rozmachem.

W czasie śpiewu Litanii do Wszystkich Świętych wprowadzone zostały sztandary z podobiznami świętych, nastęnie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Potem był jeszcze koncert Mate.O i Rozesłanie. Całemu spotkaniu towarzyszyła atmosfera radości, jedności i młodzieńczego entuzjazmu.

Galeria

Zwiedzanie Łęcznej z Burmistrzem Teodorem Kosiarskim

Ulicami Starego Miasta

22 VII 2016. Dzień III

W programie tego dnia było zwiedzanie Łęcznej z Burmistrzem Teodorem Kosiarskim oraz Eucharystia w kościele św. Marii Magdaleny z okazji odpustu, a także festyn parafialny.

W czasie wędrówki ulicami Łęcznej, goście mieli okazję zobaczyć starą część miasta i zapoznać się z jego historią. Zobaczyć również lokalną atrakcję - dolinę dinozaurów. Tam był czas na odpoczynek, zdjęcia z dinozaurami, a także ciekawe rozmowy.

Potem wszyscy udali sie na uroczystą Mszę św. do kościoła św. Marii Magdaleny, by razem z wiernymi tej parafii przeżywać ich patronalne święto. Po Eucharystii parafianie przygotowali festyn. Było pyszne jedzenie, a nade wszystko koncert i przednia zabawa. Wiele osób włączyło sie do wspólnej międzynarodowej zabawy. Nikt się nie nudził. O 16.00 podjechały autobusy, które zawiozły gości i woluntariuszy do Zawieprzyc na dalszą część obfitego w wydarzenia programu.

Galeria 1 * Galeria 2

Integracja w Zawieprzycach

Powitanie w Zawieprzycach

22 VII 2016. Dzień III

Po południu goście z Belgii udali się na wyjazd integracyjny do Zawieprzyc. Zabawa była przednia.

Zaczęło się od pięknego staropolskiego przywitania chlebem i solą przez Chorągiew Zamku w Zawieprzycach Atanazego Miączyńskiego Herbu Suchekomnaty. Gospodarze ubrani byli w siedemnastowieczne stroje, a więc pochodzące z czasów świetności grodu. Potem było zwiedzanie miejscowych zabytków: ruin grodu szlacheckiego państwa Miączyńskich, kaplicy pałacowej i muzeum, w którym były portrety, militaria z XVII wieku i późniejsze oraz sali tortur. Zwiedzaniu towarzyszyło opowiadanie o zwyczajach ówczesnej szlachty.

Obecni mogli także zobaczyć jak bawili się ludzie w tamtych czasach: było strzelanie z łuku, zbijanie kręgli,rzucanie szyszkami do worka, walka na miecze i wiele innych zabaw. Nie zabrakło również tańców integracyjnych. Gospodarze przygotowali dla gości posiłek staropolski, gotowany w kociołku na dworze: była to zupa wezyra oraz kasza z różnymi dodatkami.

Gospodarze przyjęli nas iście po królewsku, dając świadectwo słynnej polskiej gościnności.

Galeria

Wywiad, wyjazd i wspólna integracja

W Poleskim Parku Krajobrazowym

Na mostku na bagnach

21 VII 2016. Dzień II

W czwartek goście udali się na wycieczkę w urokliwy zakątek Lubelszczyzny, do Poleskiego Parku Krajobrazowego.

Najpierw odwiedzili Ośrodek Edukacyjny i Muzemu Przyrodnicze w Starym Załuczu, gdzie zobaczyli żyjącego na tych terenach żółwia błotnego, obejrzeli też małą hodowlę tego gada, prowadzoną przez park. Obejrzeli film o zwierzętach żyjących w Poleskim Parku Krajobrazowym, zwiedzili muzeum, w którym zgromadzone zostały eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne i przyrodnicze. Następnie wraz z przewodnikiem wyruszyli na ścieżkę przyrodniczą. Wędrówka po lesie zakończyła się na bagnach z urokliwym jeziorem o głębokości 17 metrów. Pogoda sprzyjała wyprawie, więc dla gości był to jednocześnie wspaniały czas odpoczynku. Wszyscy w dobrych humorach powrócili do Łęcznej, gdzie w restauracji "PUB 30-stka" czekał na nich smakowity obiad.

O godzinie 18.00 rozpoczęła się Msza św. w kościele św. Józefa, której przewodniczył ks. Sylwester Brzozowski w koncelebrze z księżmi z Belgii. Ta Eucharystia miała dla gości szczególne znaczenie – 21 lipca w Belgii jest Świętem Narodowym, dlatego pod koniec liturgii goście odśpiewali swój hymn narodowy.

Ostatnim punktem programu było spotkanie integracyjne, którego głównym celem miało być bliższe poznanie. Były międzynarodowe śpiewy, zabawy w „przeplatańca”, tańce, mnóstwo śmiechu i radości. Wszyscy świetnie się bawili i z radosnym uśmiechami powrócili wraz z goszczącymi ich gospodarzami na nocleg. Jutro kolejny dzień pełen wrażeń!

Galeria 1 * Galeria 2

Powitanie pielgrzymów

Belgowie już z nami

W drodze do domu parafialnego

20 VII 2016. Dzień I

W środę do Łęcznej przybyła grupa 65 pielgrzymów z Belgii. Wszystkie parafie od dłuższego czasu przygotowywały się na ich przyjęcie. Woluntariusze pracowali w pocie czoła, by wszystko było dopięte na ostatni guzik, by o czymś nie zapomnieć. No i udało się.

Ok. godz. 17.30 grupa woluntariuszy zebrała się na parkingu, by ze śpiewem i tańcem powitać gości. I wreszcie ok. godz. 18.00 przyjechali. W rytm gitary i śpiewu wysiadali z autobusu w swoich czerwono- żółtych kapeluszach. Zrobiło się gwarno i wesoło.

Po krótkim powitaniu cała grupa za woluntariuszami ruszyła do auli parafialnej na posiłek przygoytowany przez "PUB 30stka". Wielka eksplozja radości wybuchła po otwarciu pokryw termosów z jedzeniem, bowiem wydobył się wspaniały zapach i wszystko wyglądało bardzo apetycznie.

Po posiłku pielgrzymi i woluntariusze w doskonałych humorach udali się do kościoła św. Barbary na modlitwę wieczorną, podczas której wspólnie śpiewali i słuchali fragmentów z Dzienniczka s. Faustyny.

Gości powitał ks. proboszcz Andrzej Lupa, który już na początku wywołał uśmiechy radości na twarzach przybyłych, ponieważ zwrócił sie do nich w języku francuskim. Mówił, że są we właściwym miejscu, ponieważ w kościele znajduje się obraz św. Jana Pawła II oraz obraz Jezusa Miłosiernego, a krzyż Jezusa w nawie głównej świadczy o łączeniu się kultur Wschodu i Zachodu. Następnie gospodarze dowiedzieli się, kto będzie u nich mieszkał przez najbliższe dni. Było sporo radości przy próbach nawiązania dialogu. Wszyscy pielgrzymi zamieszkali u wiernych z trzech łęczyńskich parafii.

Ufamy, że będzie to błogosławiony czas dla nas wszystkich. Serdecznie witamy naszych gości i życzymy pięknych wrażeń z pobytu w naszej parafii.

Galeria1 * Galeria 2

Zwarci i gotowi

Rodziny przyjmujące młodych

17 VII 2016. Spotkanie rodzin przyjmujących pielgrzymów na ŚDM

W niedzielę o godz. 19.00  w parafii św. Barbary odbyło się spotkanie rodzin, które zaofiarowały swą gotowość przyjęcia młodych, przybywających do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Do Łęcznej zawitają pielgrzymi z Belgii.

Było to już ostatnie spotkanie, a więc czas by dopiąć ostatnie szczegóły i przydzielić osoby do konkretnych rodzin. Podczas spotkania można było zadać pytania, podzielić się swoimi doświadczeniami, zapoznać się z planem oraz zobaczyć, kiedy trzeba się bardziej zaangażować, by pomóc młodym dobrze przeżyć czas pobytu w naszym mieście.

Na koniec zostało zrobione wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Zostało ono wysłane młodym Belgom, którzy przyjadą do Łęcznej w środę, jako znak, że wszystko jest już gotowe na ich przyjęcie. Domy i serca łęczyńskich parafian są już otwarte.

Galeria

Czekamy na pielgrzymów z Belgii

Taniec Światowych Dni Młodzieży

11 VII 2016. Spotkanie sztabów parafialnych

W auli parafialnej przy kościele św. Barbary, odbyło się spotkanie łęczyńskich sztabów parafialnych. Spotkanie związane było z przyjazdem długo wyczekiwanych młodych pielgrzymów z Belgii. Ponieważ goście przybędą „lada chwila”, dało się już zaobserwować poruszenie wśród wolontariuszy.

Podczas tego spotkania wolontariusze przypomnieli sobie taniec Światowych Dni Młodzieży, zapoznali się z listą osób mających przyjechać do Łęcznej, „dopięli” program na każdy dzień pobytu pielgrzymów, a także uszczegółowili zakres działań osób odpowiedzialnych za poszczególne punkty programu.

Z rosnącą niecierpliwością wszyscy oczekują na dni, do których przygotowywali się od roku – to już w środę 20 lipca!

Galeria

Informacja o Światowych Dniach Młodzieży

5 VI 2016. Sztab parafialny

Drodzy parafianie!

Jesteśmy Sztabem Światowych Dni Młodzieży. Obejmuje on trzy parafie w naszym mieście . Czuwają nad nami kapłani: ksiądz Karol Madejek z parafii św. Barbary, ksiądz Mariusz Kruk z parafii św. Marii Magdaleny oraz ksiądz Sylwester Brzozowski z parafii św. Józefa wraz z koordynatorem głównym Aleksandrą Dębek. Zanim rozpoczną się uroczystości centralne w Krakowie przewidziane są tak zwane Dni w Diecezji od 20 do 25 lipca. W związku z tym w Łęcznej będziemy gościć grupę około 100 osób z Belgii. Niestety jest to mniejsza liczba pielgrzymów niż przewidywaliśmy na początku. Posługują się oni językiem angielskim lub niemieckim.

W ramach dni diecezjalnych 23 lipca na stadionie „ARENA LUBLIN” odbędzie się wydarzenie modlitewno-artystyczne o nazwie Arena Młodych. Do udziału w nim zapraszamy nie tylko zaangażowanych ale także wszystkich parafian.

W najbliższym czasie planujemy również zorganizować ognisko na które zapraszamy młodzież z naszego miasta. Odbędzie się godzinie 19.00 przy parafii św. Marii Magdaleny.

Mamy również prośbę do naszych parafian. Chcielibyśmy każdemu młodemu pielgrzymowi ofiarować upominek, który kojarzyłby się z naszym regionem i potrzebujemy pomocy w przygotowaniu ich. Mile widziane są robótki ręczne lub wyroby regionalne. Chętne osoby prosimy o zostawienie swojego numeru telefonu w zakrystii.

Wsłuchani w naukę Franciszka

28 IV 2016. Spotkanie sztabów parafialnych

W czwartek o godz. 19.00 w  świetlicy Akademii Młodzieżowej odbyło się drugie spotkanie formacyjne dla sztabu i wolontariuszy ŚDM z naszej parafii.

Poprowadziła je s. Anna Skołuba wraz z Kingą Radko. Młodzież wsłuchiwała się w homilię papieża Franciszka, wygłoszoną podczas Mszy św. kończącej Światowe Dni Młodzieży w Rio.Następnie wszyscy dzielili się tym, co ich poruszyło i wezwało do działania.
Następne spotkanie odbędzie się w maju i poprowadzą je kolejne osoby z grupy. Pamiętajmy w modlitwie o młodzieży, aby nawet po ŚDM pragnęli formować siebie i innych w grupach parafialnych.

Spotkanie sztabów ŚDM

Spotkanie sztabów ŚDM

9 IV 2016. Trudne sprawy

Tym razem spotkanie sztabów Światowych Dni Młodzieży odbyło się  w parafii św. Barbary, w zawężonym gronie liderów i dorosłych wolontariuszy.

Podjęto trudne tematy dotyczące problemu kosztownego wyjazdu do Krakowa oraz obecnego braku pielgrzymów, których Łęczna mogłaby przyjąć. Koordynatorka Ola wraz z ks. Sylwestrem zachęcali do pracy z naszą młodzieżą - podkreślali istotę formacji i integracji.

W planach są spotkania formacyjne i impreza „Dzień Młodych” w Łęcznej.

Pamiętajmy o modlitwie za młodzież, prośmy o wytrwałość w podjętym przez nich zaangażowaniu.

Spotkanie parafialnego sztabu ŚDM

2 IV 2016. Miłosierdzie Boże

Na spotkaniu uczestnicy rozważali istotę miłosierdzia w odniesieniu do siebie samych oraz otaczającego świata. Jako wzór stawili sobie miłosierdzie Boga. Tego wieczoru zadali sobie na wiele ważnych pytań i próbowali na nie odpowiedzieć.

Poza duchowym aspektem spotkania, mieli także okazję po raz kolejny poznawać i poczuć „ducha zespołu”.

MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ

18 III 2016. Droga krzyżowa dla młodzieży

O godzinie 19.00 wystawione zostało Misterium Męki Pańskiej, przygotowała je młodzież ze sztabu Światowych Dni Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza, Akademii Młodzieżowej oraz kandydaci do bierzmowania. 

Przy każdej stacji odegrana była krótka pantomima, której towarzyszyło tło muzyczne. Poszczególne stacje miały formę kadru filmowego, aktorzy w pewnym momencie zatrzymywali się bez ruchu, a obecni wsłuchiwali się w słowa przygotowanych rozważań. Zapraszały one by weryfikować swoje życie z tajemnicą krzyża, z tym czego doświadczał Jezus, co przeżywał w czasie męki. Gra aktorów bardzo pomagała wczuć się w atmosferę tych bolesnych tajemnic. Wspólna modlitwa poruszyła niejedną osobę, pojawiły się również łzy.  Poza parafianami obecni byli również goście. 

Na zakończenie ks. Karol Madejek poprowadził modlitwę w intencji Światowych Dni Młodzieży. ​

Galeria

Kiermasz palm wielkanocnych

Parafianie szybko wykupili wszystkie palmy

13 III 2016. Pomoc młodym

W niedzielę młodzież ze sztabu parafialnego Światowych Dni Młodzieży, przygotowała kiermasz palm wielkanocnych. Duży wybór i atrakcyjne ceny sprawiły że sprzedaż zakończyła się już po Mszy św. o godz. 12.45.

Dochód ze zbiórki pomoże młodym z naszej parafii wyjechać na spotkanie z Papieżem. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to szczytne dzieło.

Galeria

Spotkanie sztabów parafialnych

12 III 2016. Sprawy bieżące

W parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej odbyło się kolejne spotkanie dekanalne łęczyńskich sztabów Światowych Dni Młodzieży wraz z przedstawicielami sztabu głównego w Lublinie: z ks. Adamem Babem oraz Martą Styrkowiec.

Zostały omówione m.in. kwestie dotyczące spraw bieżących czyli spotkania z rodzinami zgłoszonymi do przyjęcia pielgrzymów, trudności komunikacyjnych, deficytu informacyjnego, Areny Młodych, zaproszenia do wolontariatu krakowskiego czy organizacji grupy wyjazdowej do Krakowa.

Szczególny nacisk położony został na nadchodzące wydarzenia na Arenie Lublin, gdzie będzie potrzebna pomoc dużej grupy wolontariuszy. Młodzież zwróciła także uwagę na konieczność wykorzystania zapału rodzin pragnących włączyć się czynnie w przyjęcie młodych ludzi. Stwierdzono, że należy stworzyć im okazje do różnorakich działań. Następne spotkanie zostało zaplanowane na 29 kwietnia 2016 roku.

Galeria

ŚDM - spotkanie dla rodzin

6 III 2016. Spotkanie informacyjne

W auli parafialnej odbyło się kolejne spotkanie dla rodzin, które zadeklarowały się przyjąć młodych pielgrzymów przyjeżdżających do naszego miasta z okazji Światowych Dni Młodzieży.

W szczególnym czasie przeżywanego w Kościele Roku Miłosierdzia, wszyscy mogli poszerzyć wiedzę dotycząca kultu Miłosierdzia Bożego w naszym kraju. Zebrani obejrzeli również oficjalny teledysk do hymnu ŚDM oraz film, promujący Kraków. Zostały także omówione organizacyjne sprawy bieżące.

Przedstawiciele rodzin wzięli udział w anonimowej ankiecie, w której ocenili dotychczasowe działania sztabu parafialnego.

Prowadzący spotkanie ks. Karol Madejek oraz Aleksandra Dębek mówili o potrzebie szukania młodych wolontariuszy, którzy pomogą w pracy sztabu.

Zwieńczeniem spotkania była wspólna modlitwa za Światowe Dni Młodzieży oraz pamiątkowe zdjęcie.

Kiermasz palm wielkanocnych

Najbliższe działanie sztabu to kiermasz palm wielkanocnych, który odbędzie się w niedzielę 13 marca. Dochód z tej akcji tym razem będzie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu młodzieży zaangażowanej z naszej parafii, która chciałaby udać się na obchody centralne do Krakowa.

Droga Krzyżowa

18 marca o godz. 19.00 w naszej parafii odbędą się kolejne modlitwy w ramach ŚDM w Łęcznej – będą miały formę nieco innej Drogi Krzyżowej. Zapraszamy wszystkich parafian.

Włącz się w wolontariat ŚDM!

5 III 2016. Spotkanie Sztabów Parafialnych

Tym razem kolejne spotkanie Sztabów Parafialnych Światowcyh Dni Młodzieży w Łęcznej odbyło się w parafii pw. św. Józefa.

Młodzież wraz z kapłanami spędziła miło czas, pamiętając o modlitwie za pielgrzymów i nasze miasto. Zaplanowała też kolejne działania, każdy zobowiązał się do zachęcenia jednej osoby do wolontariatu ŚDM.

Zapraszamy wszystkich do działania na rzecz Święta Młodych.

Komentarze liturgiczne

Zachęcamy też do utrwalenia cyklu katechez liturgicznych, które odczytywane są raz w miesiącu w formie komentarza przed każdą Mszą św. – komentarze

Walentynki dla ŚDM

14 II 2016. Walentynki dla ŚDM

Młodzież ze Sztabu Parafialnego przygotowującego Światowe Dni Młodzieży uznała, że 14 lutego nie przypadkiem wypada w tym roku w niedzielę.

Postanowiliśmy w sposób szczególny uczcić tegoroczne „święto zakochanych” – tłumaczyła Aleksandra Dębek, główny koordynator łęczyńskiego zespołu.

Tego dnia młodzież zaoferowała parafianom balonikowy upominek w kształcie serca, w zamian mogli oni wesprzeć finansowo organizację ŚDM. W niedzielę po każdej Mszy św. przed kościołem św. Barbary oraz Marii Magdaleny przedstawiciele sztabów czekali na zakochanych w pękami baloników. Młodzież swoją akcję skierowała głównie do najmłodszych odbiorców, jednak okazało się, że starsi równie chętnie wzięli w niej udział. Przy okazji hojnie wsparli to dzieło, dzięki czemu zebrali aż 2 tys. złotych. Za ten dar serca składają wszystkim serdeczne podziękowania! W trakcie akcji okazało się, że zainteresowanie balonikami przerosło ich oczekiwania i niestety dla wielu chętnych baloników zabrakło.

Do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Łęcznej, a później w Krakowie zostało już tylko pięć miesięcy! Do tej pory młodzież dała się poznać w parafii przez przygotowanie adoracji Najświętszego Sakramentu, wydarzenia parafialnego, comiesięcznych katechez przed niedzielną Mszą św., kiermaszy ciast, czy obecnością podczas Orszaku Trzech Króli. W niedalekiej przyszłości planują kolejne akcje dlatego zachęcają: Bądźcie czujni i wspierajcie nas dalej!

– Sztab Parafialny rośnie w siłę! Dołączają do nas kolejni młodzi ludzie pragnący zaangażować się w to wspaniałe dzieło! – mówi Ola – Cały czas jesteśmy otwarci i gotowi do współpracy z osobami chętnymi. Prosimy Was drodzy Parafianie o modlitwę w intencji przygotowujących ŚDM oraz tych, którzy przybędą do naszego kraju. Niech ten czas będzie wspólnym wzrastaniem w odkrywaniu miłosierdzia Boga do człowieka.

Galeria

Integracja sztabów łęczyńskich

29 I 2016. Pomysły na lepsze poznanie się

W parafii św. Barbary w Łęcznej odbyło się kolejne spotkanie sztabów łęczyńskich, przygotowujących Łęczną do przyjęcia młodych pielgrzymów z okazji nadchodzących Światowych Dni Młodzieży. 

Tym razem głównym celem spotkania była integracja wszystkich wolontariuszy – każdy mógł się bliżej poznać i dowiedzieć czegoś o sobie, a co za tym idzie z kim współpracuje. Uczestnicy spotkania podsumowali dotychczasowe działania oraz zaplanowali pracę sztabów na najbliższy czas: m.in. dalszą integrację. Zorganizowany zostanie wspólny wyjazd na lodowisko, a także pomysłowe Walentynki.

Sztaby Parafialne dołączyły do Orszaku Trzech Króli

6 I 2015. Zbiórka na ŚDM

Uliczne kolędowanie zgromadziło w tym roku tysiące Łęcznian, którzy by włączyć się do królewskiego orszaku przybyli całymi rodzinami.

Na placu Tadeusza Kościuszki przed Urzędem Miasta można było zobaczyć morze koronowanych głów, byli tam przede wszystkim bohaterowie tego dnia Trzej Królowie. Do orszaku dołączyło 25 grup Kolędników Misyjnych z parafii św. Barbary, a także wszystkie łęczyńskie Sztaby Parafialne, które przeprowadzały zbiórkę pieniędzy na Światowe Dni Młodzieży. 

Galeria

Wspólna modlitwa za ŚDM

12 XII 2015. Przedstawienie idei ŚDM

W piątek, podczas rekolekcji odbywających się w parafii św. Barbary w Łęcznej, na Mszy św. dla młodzieży sprawowanej o 19.30, zgromadziły się Sztaby Parafialne ŚDM z Łęcznej. 

Tuż po Eucharystii, odpowiedzialni za przygotowanie parafii do ŚDM, zaprezentowali zgromadzonej młodzieży ideę wydarzeń Światowych Dni Młodzieży, wyświetlili film, a także poprowadzili modlitwę ŚDM. Spotkanie zakończył hymn ŚDM 2016.

Spotkanie Sztabu Parafialnego z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów

6 XII 2015. Pierwsze informacje dla rodzin

W niedzielę o godz. 17.00 w auli dolnej odbyło się spotkanie z rodzinami przyjmującymi pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży w lipcu 2016 roku. 

Spotkanie poprowadzili: ks. Karol Madejek i Aleksandra Dębek - odpowiedzialni za to wydarzenie w naszej parafii. Prowadzący opowiedzieli o idei ŚDM oraz zadaniach, które czekają parafię w czasie tych dni. Bliższe informacje podane będą na kolejnym spotkaniu, które przewidziane jest na luty 2016 r.

Spotkanie zakończyło się modlitwą Światowych Dni Młodzieży i błogosławieństwem udzielonym przez Ks. Proboszcza oraz wspólnym zdjęciem. 

Galeria

Zebranie sztabów parafialnych

24 XI 2015. Ważne sprawy

We wtorek odbyło się zebranie sztabów łęczyńskich parafii oraz przedstawiciela komitetu lubelskiego ŚDM w osobie Maćka Kozaka.

Pomimo niskiej frekwencji udało się opracować kilka istotnych spraw. Omówiona została „wyprawa” do firm, które mogłyby wesprzeć finansowo, i nie tylko, działanie sztabów. Przedyskutowany został także temat ścieżki po Lublinie dla pielgrzymów. Dopracowana została organizacja zbliżającej się Niedzieli ŚDM – 29 listopada.

Kolejne spotkanie sztabów wraz z przedstawicielami z Lublina zaplanowane zostało na 11 marca 2016 r. na o godz. 19.00.

Spotkanie sztabów parafialnych

28 X 2015. Spotkanie robocze

W środę, 28 października 2015 roku odbyło się kolejne spotkanie łęczyńskich sztabów parafialnych Światowych Dni Młodzieży. Przybyli na nie przedstawiciele wszystkich parafii w Łęcznej. 

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia najważniejszych spraw bieżących. Kolejnym punktem poruszonym na forum był wyjazd na główne obchody ŚDM w Krakowie, a konkretnie jego organizację. Odpowiedzialni zdecydowali o zbieraniu zapisów osób chętnych na wyjazd w dwóch terminach: na weekendowe spotkanie z Ojcem Świętym oraz na tygodniowy pobyt w Krakowie wraz z wszelkiego rodzaju atrakcjami i spotkaniami.

Czas na zapisy określili do końca roku lub do uzbierania kompletu do autokaru - do każdej z tych dwóch opcji dobrali poszczególne osoby odpowiedzialne, czuwające nad wszystkim co związane z organizacją danego wyjazdu.

Następnie ustalone zostały kolejne terminy spotkań młodzieży w naszym mieście w ramach przygotowań do ŚDM tj. 13 listopada w parafii św. Józefa oraz w grudniu w parafii św. Barbary.

Przedstawiciele parafii św. Józefa zostali zobowiązani do wybrania osób odpowiedzialnych za przygotowanie artykułów do wydarzeń mających miejsce w Łęcznej w ramach ŚDM.

Wybrali także pary przedstawicieli, którzy będą odpowiedzialni za kontaktowanie się z potencjalnymi sponsorami. Zostały również wybrane osoby, które stworzą oficjalne pisma oraz przeprowadzą szkolenie z osobami nawiązującymi kontakt z firmami.

Ustalono plan obchodów Niedzieli ŚDM w parafiach. Przygotowane zostaną cegiełki, które będą rozdawane ludziom. Ponadto można będzie zakupić kartki w formie wspominkowej, w których będzie można podawać intencje modlitewne. 

Jednym z ostatnich punktów było omówienie pomysłu przeprowadzenia kwesty w lokalnych sklepach, poprzez zbieranie datków do puszki. Wyznaczono osoby odpowiedzialne za stworzenie puszek, a także kontaktujących się z lokalnymi sprzedawcami w celu umiejscowienia puszek w sklepach.

Na koniec uczestnicy spotkania zainicjowali pomysł stworzenia filmiku promującego działania sztabów Łęcznej w ramach ŚDM, pomysł będzie rozwijany i przedstawiony na następnym spotkaniu.

Przyg. Ola Dębek

ŚDM coraz bliżej…

25 IX 2015. Spotkanie sztabów parafialnych

W piątek na plebanii w parafii św. Józefa miało miejsce kolejne spotkanie sztabów ŚDM z wszystkich trzech parafii w Łęcznej. Poprowadzili je przedstawiciele komitetu diecezjalnego na czele z ks. Adamem, który rozpoczynając spotkanie, przypomniał zaangażowanym misję sztabów parafialnych.

Podczas spotkania poruszone zostały także kwestie pozyskiwania środków na czas przygotowań i samych Dni Młodzieży, organizacji wyjazdów na obchody centralne ŚDM w Krakowie oraz przygotowania rodzin przyjmujących pielgrzymów zza granicy. Na koniec przedstawiciele każdego ze sztabów dokonali podsumowania i analizy dotychczasowych działań. Każda z grup otrzymała także pomocne materiały, które wykorzystane zostaną do dalszej pracy.  Na spotkaniu nie zabrakło porządnej dawki humoru jak i słodkiego poczęstunku.

Galeria

Wydarzenie Parafialne

22 X 2015. Św. Jan Paweł II - Nauczyciel dojrzałej wiary młodych.

W tym roku wydarzenie parafialne jest związane z osobą św. Jana Pawła II, a szczególnie z jego zaangażowaniem na rzecz młodych. To właśnie on był inicjatorem Światowych Dni Młodzieży (I ŚDM we Włoszech - Rzym 1985 r.), które za niespełna rok będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie, goszcząc młodzież również w naszej parafii.

Celem tego wydarzenia jest, by wspólnota parafialna i każdy osobiście poczuli się odpowiedzialni wraz z całym Kościołem za przekazywanie wiary młodym w rodzinach, środowiskach, parafiach, a także tym,  którzy przybędą na ŚDM.

W niedzielę 18 października, poprzedzającą samo wydarzenie, będzie podjęta refleksja nad sposobami naszego uczestnictwa, która może być jednocześnie zachętą do modlitwy za młodzież i za to ważne spotkanie, którego przesłanie jest zawarte w jednym z ewangelicznych błogosławieństw: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią", które jest tematem tych dni i o którym papież Franciszek chce rozmawiać z młodymi, będącymi nadzieją i przyszłością Kościoła. 

Wszyscy jesteśmy zaproszeni do przeżycia tego wydarzenia i odnalezienia możliwości, dania choćby małej cząstki, by włączyć się w przygotowanie ŚDM.

Znaki Światowych Dni Młodzieży w Łęcznej!

1-2 IX 2015. Czas szczególnej modlitwy

1 września do Łęcznej przyjechały długo wyczekiwane znaki Światowych Dni Młodzieży. Ich droga wiodła z Rzymu w 1984 roku przez Buenos Aires, Santiago de Compostella, Częstochowę, Denver, Manilę, Paryż, Rzym, Toronto, Kolonię, Sydney, Madryt i Rio de Janeiro. Od 14 kwietnia 2014 roku Znaki peregrynują po Polsce, zanim jednak dotrą na kolejne ŚDM do Krakowa, odwiedzą jeszcze wiele polskich miast i miasteczek.

Mieszkańcy Łęcznej przywitali Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani przy kościele św. Barbary. Stąd o godz. 20.00 wyruszyli rozważając stacje Drogi Krzyżowej do kościoła św. Marii Magdaleny, a następnie do kościoła św. Józefa. Przez całą trasę niosący Krzyż i Ikonę zmieniali się, by jak wielu młodych z całego świata, odpowiedzieć na wezwanie papieża św. Jana Pawła II: – Nieście go na cały świat jako znak miłości Pana Jezusa do ludzkości i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest zbawienie i odkupienie.

W kościele św. Józefa, po Apelu Jasnogórskim, uczestnicy mieli czas na osobistą adorację i ucałowanie Znaków ŚDM. O północy odbyła się uroczysta Msza Święta kończąca pierwszy dzień obecności symboli, które przewędrowały cały świat.

Drugi dzień obecności Znaków ŚDM w Łęcznej rozpoczął się Mszą św. sprawowaną w parafii św. Józefa. Następnie znaki adorowali uczniowie łęczyńskich szkół oraz pacjenci Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Na zakończenie, przy kościele św. Marii Magdaleny, był jeszcze czas na adorację Znaków i uczestnictwo w koncercie chwały przygotowanym przez łęczyńską młodzież. Po uwielbieniu Znaki zostały przekazane przedstawicielom sztabu parafialnego z Krasnegostawu.

Dziękujemy Bogu za dar obecności Znaków Światowych Dni Młodzieży w Łęcznej, następne takie wydarzenie być może powtórzy się za kolejne ćwierć wieku.

Galeria 1 * Galeria 2 - dzień 1 * Galeria 3 - dzień 2

Rozważania Drogi Krzyżowej

Znaki ŚDM już w Archidiecezji Lubelskiej

21-22 VIII 2015. SMAL w Garbowie

Głównym wydarzeniem tegorocznego Spotkania Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej tzw. SMAL w Garbowie było przywitanie znaków Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani, przekazanych przez Diecezję Warszawsko-Praską.

Niemal pół tysiąca młodych przyjechało tu z różnych stron Archidiecezji Lubelskiej. Nie brakowało również kapłanów i sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Wszyscy poznawali siebie i Boga poprzez modlitwę, śpiew, zabawę. Konferencje głosił ks. dr Radosław Karczewski. Na koniec odbyły się festiwal piosenki pielgrzymkowej i koncert zespołu TGD ( Trzecia Godzina Dnia).

Znaki Światowych Dni Młodzieży zagoszczą w Łęcznej 1 września.

Galeria

Nowenna przed przyjęciem znaków ŚDM

W naszej parafii

W środę 12 sierpnia w całej Archidiecezji rozpoczęła się nowenna przygotowująca do przyjęcia znaków Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Lubelskiej. 

W naszej parafii modlitwę wraz z koronką do Miłosierdzia Bożego prowadzi młodzież, nowenna odmawiana jesto godz. 17.30 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

Znaki ŚDM w naszej parafii przyjmować będziemy 2 września 2015.

Diecezjalne spotkanie Sztabu Parafialnego ŚDM

8 VIII 2015. Sprawy organizacyjne

Przedstawiciele Sztabu Parafialnego ŚDM naszej parafii wzięli udział w spotkaniu diecezjalnym, które odbyło się w parafii św. Józefa w Lublinie. Zostały na nim poruszone m.in. sprawy dotyczące współpracy z odpowiedzialnymi za stronę internetową diecezjalnego ŚDM i fanpage’u na facebooku, przekazana zostały także informacje dotyczące kursu fotografii reportażowej.

Tego samego dnia, także w Lublinie, miało miejsce kolejne spotkanie organizacyjne Sztabu Parafialnego. Dotyczyło ono głównie Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), które odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia w Garbowie. To wydarzenie będzie poprzedzała Nowenna odmawiana także w naszej parafii w dniach 12-20 sierpnia codziennie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.30, na którą serdecznie zapraszamy!

Pielgrzymka Znaków ŚDM

Wyjątkowym wydarzeniem tego lata będzie przyjęcie przez Archidiecezję Lubelską znaków Światowych Dni Młodzieży. Krzyż oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani  podarowane zostały trzydzieści lat temu przez Jana Pawła II młodzieży. Od tego czasu pielgrzymują po wszystkich kontynentach.

Miliony młodych oczu patrzyło na ten Krzyż w trakcie jego wielkiej pielgrzymki przez cały świat. Przy Nim modliły się, w różnych językach i dotykały go setki tysięcy młodych.

W okresie 21 sierpnia – 5 września odwiedzą one miasta naszej Archidiecezji.

Źródło: sdm.lublin.pl

Sztab Parafialny

21 V 2015. Twórcze spotkanie

W czwartek odbyło się trzecie spotkanie Sztabu Parafialnego, zajmującego się przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w parafiach.

Podczas spotkania uczestnicy dokonali podsumowania kiermaszu, przeprowadzonego w niedzielę 17 maja. Dochód z kiermaszu w wysokości 1560 zł przeznaczony jest na działania Sztabu. Z zebranych środków zakupiono już tematyczny roll-up, który będzie towarzyszył wszelkim ważniejszym inicjatywom. Uczestnicy mogli obejrzeć go podczas spotkania.

Weryfikacji poddany został plan realizacji zadań przyjętych na poprzednim spotkaniu, jego celem było znalezienie wolontariuszy chętnych do współpracy ze Sztabem. Dzięki podjętym poszukiwaniom, trzy osoby zdecydowały się podjąć się tej misji.  W dalszej części spotkania uczestnicy pracowali nad pomysłami związanymi ze sposobem organizacji wolnego czasu dla pielgrzymów. Stworzony został wstępny szkielet planu dnia, począwszy od dnia przyjazdu młodzieży do naszej wspólnoty parafialnej. 

Przyg. Karol Skibińsk

Niedziela Światowych Dni Młodzieży w parafiach

17 V 2015. Wspieramy ŚDM

We wszystkich parafiach organizowana jest ogólnopolska składka na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Ola Dębek, koordynatorka ŚDM w naszej parafii, podczas każdej Mszy św. informowała o działaniach sztabu. Zachęcała także do zgłaszania rodzin gotowych na przyjęcie jednej lub więcej osób w dniach od 20 do 25 lipca 2016 r., kiedy to nasza parafia będzie gościć młodych ludzi z różnych stron świata w czasie Dni Diecezji, przed wydarzeniami centralnymi ŚDM w Krakowie. – Poszukujemy 30 rodzin gotowych przyjąć młodych pielgrzymów, a także wolontariuszy na ten czas – mówiła koordynatorka, zachęcając do aktywnego włączenia się w przygotowania.

W trakcie Eucharystii miało miejsce złożenie przyrzeczeń, przez członków sztabu, utwierdzające ich gotowość do podjęcia się misji organizacji ŚDM. Członkowie sztabu przyrzeczenia złożyli wobec całej wspólnoty parafialnej stojąc przed ołtarzem. - Jako Sztab Parafialny w parafii św. Barbary w Łęcznej oświadczamy, że modlitwą, osobistą formacyjną i praktycznym zaangażowaniem będziemy wspierać dzieło przygotowania naszej wspólnoty parafialnej na przyjęcie pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży -  mówili.

Sztab Parafialny tworzą: Aleksandra Dębek, siostra Anna, Jakub Jasielski, Weronika Kubaczyńska, Wioleta Kuśpit, Damian Muszyński, Adela Orzeł, Karol Skibiński, Patrycja Ząb.

Następnie cała wspólnota wiernych wspólnie odmówiła modlitwę ŚDM, którą każdy z uczestników Eucharystii miał wyłożoną na ławkach. Można było wziąć także wyłożone świadectwo s. Anny, uczestniczki ŚDM w Rzymie w Roku Wielkiego Jubileuszu.

Wierni zostali także zaproszeni na przygotowany przez młodzież kiermasz ciast. Fundusze z kiermaszu zostaną przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Galeria

Niedziela Światowychy Dni Młodzieży w parafii

17 V 2015. Niedziela ŚDM w parafii

W dniu 30 kwietnia 2015 roku miało miejsce drugie spotkanie Sztabu Parafialnego przy parafii św. Barbary w Łęcznej zajmującego się organizacją Światowych Dni Młodzieży.

Zostały omawiane sprawy bieżące dotyczące kolejnych etapów przygotowań do ŚDM.  Członkowie poruszyli temat przygotowań do Niedzieli Światowych Dni Młodzieży, która odbędzie się  17 maja w naszej parafii. Oprócz odczytywanego w trakcie homilii listu na ten temat, w trakcie Eucharystii będzie miało miejsce złożenie przyrzeczeń członków sztabu utwierdzające ich gotowość do podjęcia się misji organizacji ŚDM. Mszę świętą zakończy wspólne odśpiewanie oficjalnego hymnu skomponowanego dla Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Przy wyjściu z kościoła członkowie sztabu będą rozdawali ulotki informacyjne dla wiernych. Tej niedzieli także, po każdej mszy świętej będzie miał miejsce kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na działalność Sztabu Parafialnego. Wszyscy członkowie po spotkaniu zostali także zobowiązani do znalezienia dodatkowych wolontariuszy, którzy będą chętni pomóc w zaopiekowaniu się grupami pielgrzymów, do czego także uczulani będą wierni podczas Eucharystii tego dnia.

Przyg. Ola Dębek

Diecezjalne Obchody ŚDM 2015

Niedziela Palmowa

Już wkrótce Niedziela Palmowa, podczas której odbędą się Diecezjalne Światowe Dni Młodzieży! Ich hasłem są słowa: Uwolnij miłość, inspirowane mottem wyznaczonym przez Ojca Świętego.

W archidiecezji lubelskiej Diecezjalne ŚDM będą trwały 3 dni: od 27 do 29 marca. W piątek 27 marca o godz. 18.00 odbędzie się Droga Krzyżowa na Majdanku.

W sobotę młodzi z całej diecezji przyjadą do Lublina na Forum Młodych na KUL.  Forum rozpocznie się o godz. 9.00 i będzie trwało do godz. 18.00. Poświęcone będzie dojrzałemu wchodzeniu w relacjie miłości (przewidziane są m.in.: konferencja o biblijnej wizji bycia mężczyzna i kobietą, spotkanie ze świadkami z Ruchu Czystych Serc oraz spotkania w grupach i Msza św.). Ze względów organizacyjnych, udział w Forum Młodych wymaga uprzedniego zgłoszenia uczestników na adres biuro@duch.lublin.pl lub tel. 81 532 13 95.

Niedziela Palmowa to punkt kulminacyjny obchodów, który rozpocznie się na Placu Litewskim o godz.11.30 spotkaniem ewangelizacyjnym i procesją do Archikatedry, a zakończy Eucharystią w Archikatedrze, sprawowaną o godz. 13.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa.

Młodzież w działaniu

27 II 2015. ŚDM 2016 - Dni w Diecezji

W naszej parafii miało miejsce wstępne spotkanie informacyjne dotyczące organizacji ŚDM 2016 - Dni w Diecezji. Na spotkaniu obecna była młodzież z parafii św. Barbary i św. Marii Magdaleny, wziął w nim udział również ks. proboszcz Andrzej Lupa. Spotkanie poprowadziła koordynatorka Zespołu Parafialnego - Aleksandra Dębek.

Większość osób zadeklarowała chęć zaangażowania się w prace Zespołów Parafialnych. Na spotkaniu uczestnicy obejrzeli świadectwa, prezentacje, wysłuchali hymnu ŚDM. Określili również wstępne zadania, do których należy podjęcie modlitwy indywidualnej i parafialnej w intencji ŚDM. W naszej parafii będzie to stała intencja modlitewna w czasie środowej nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz podczas niedzielnych Mszy św.

Już w marcu w dniach 27-29 czekają nas diecezjalne obchody Dni Młodzieży.

Następne spotkanie Zespołów Parafialnych planowane jest po 11 kwietnia.

Pozdrawiam, Aleksandra Dębek

 

Modlitwa w intencji ŚDM 2016

„Boże, Ojcze Miłosierny,

który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,

i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,

Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.

Zawierzamy Ci szczególnie ludzi młodych

ze wszystkich narodów, ludów i języków.

Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach

współczesnego świata

i daj im łaskę owocnego przeżycia

Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski,

uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia.

Naucz nieść wiarę wątpiącym,

nadzieję zrezygnowanym,

miłość oziębłym,

przebaczenie winnym

i radość smutnym.

Niech iskra miłosiernej miłości,

którą w nas zapaliłeś,

stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca

i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami.

Święty Janie Pawle II, módl się za nami.

Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.

Dni Młodzieży w Diecezjach

Bilet dla Brata

Możemy pomóc w organizacji

Drodzy parafianie potrzebna jest Wasza pomoc, by w dniach 20-25 lipca 2016 r. ugościć w naszej parafii pielgrzymów z innych krajów zapewniając im nocleg, śniadanie i kolację.

Bilet dla Brata

Bilet dla Brata ma na celu dofinansowanie uczestnictwa w ŚDM 2016 pielgrzymów i wolontariuszy z trzynastu krajów Europy Wschodniej i Zakaukazia. Te kraje, to: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Litwa, Mołdawia, Rosja, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina i Uzbekistan. Pomoc jest dedykowana grupom młodzieży (parafie, wspólnoty, szkoły itp.), które rozpoczną przygotowania – duchowe i logistyczne – do udziału w ŚDM i będą potrzebowały wsparcia finansowego.

Cegiełkę stanowi kanonizacyjna płyta CD "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Płyta zawiera poezje Karola Wojtyły z poruszającą muzyką Roberta Jansona w interpretacji znakomitych polskich wykonawców: Anny Józefiny Lubienieckiej, Urszuli, Ani Wyszkoni, Piotra Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Tomka Szczepanika i Łukasza Zagrobelnego. Cena cegiełki to 20 zł.

Program Dni w Diecezjach

Program

Po zakończeniu "Dni w Diecezjach", wszyscy udają się do diecezji, którą Ojciec Święty wyznaczył jako miejsce przeżywania wydarzeń centralnych. Młodzież gromadzi się tam na okres całego tygodnia. W poniedziałek przyjeżdża w dane miejsce, we wtorek uczestniczy w ceremonii otwarcia, w środę, czwartek i piątek bierze udział w katechezach i festiwalu młodych, w sobotę pielgrzymuje na miejsce czuwania i uczestniczy w wieczornym spotkaniu z Papieżem, a w niedzielę bierze udział w uroczystej Mszy św. kończącej dany ŚDM. 

Dzisiaj jest

sobota,
19 sierpnia 2017

(231. dzień roku)

Czytania na dziś

LSO

Biblia Audio i Tekst

FMM w parafii

Akademia Młodzieżowa

PGP

Pismo parafialne

Biblioteka parafialna

Włącz się w różaniec

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie