41997

Kurs Filipa

W dniach 14-16 listopada 2014 r. obyły się rekolekcje ewangelizacyjne dla kandydatów do bierzmowania: Kurs Filipa. Uczestnicy rekolekcji dzielą się swoimi doświadczeniami:

Bardziej poznałam miłość Boga, wiem, że nawet najmniejszy grzech oddala mnie od Niego.

Podczas rekolekcji zrozumiałam, że krzyż wiszący nad drzwiami wyjściowymi nie jest dla ozdoby i postanowiłam przed każdym wyjściem z domu przeżegnać się.

Wspólnota może dać umocnienie w wierze i lepsze relacje z ludźmi.

Wspólnota może dać siłę, wsparcie, poczucie bezpieczeństwa, zrozumienie, pogłębienie wiary przez dzielenie się doświadczeniami z innymi ludźmi.

Dzięki wspólnocie nie czujemy się samotni, możemy w razie potrzeby otrzymać wsparcie. Będąc we wspólnocie zbliżamy się do Boga. Szczególnie ważna była dla mnie spowiedź, którą odbyłam  w czasie rekolekcji.

Wspólnota może dać szczęście, ponieważ w niej znajdę prawdziwych przyjaciół, którzy pomogą mi w życiu. Podczas tych rekolekcji najważniejsze były dla mnie katechezy ks. Krzysztofa, który trafił do mnie swoim słowem. Zapamiętam je do końca mojego życia.

Szczególnym przeżyciem podczas tych rekolekcji byłą dla mnie wspólna Eucharystia.

W czasie tych rekolekcji szczególnym przeżyciem była dla mnie jedność z innymi osobami, bliższe poznanie Pana Boga i Pisma Świętego.

Podczas tych rekolekcji bardziej zrozumiałam miłość Boga.

sobota,
19 sierpnia 2017