Świadectwa uczestników rekolekcji dla Posłańców 24-26 XI 2014

Do czego zainspirował mnie Św. Jan Chrzciciel?

Jan Chrzciciel prorok z przed 2000 lat, ja posłanka w XXI w. – inne czasy  - podobne trudności. Jan Chrzciciel uświadomił mi, że to, co robię ma sens.  Nawet, jeśli napotykam przeszkody, pojawiają się problemy, to robię to dla Jezusa, moje posłanie nie jest bezowocne. Dziękuję za ten przepiękny czas rekolekcji.

Jan Chrzciciel zaimponował mi swoją odwagą i troską o dobre wypełnienie posługi.

Jan chrzciciel ukazał mi jak być wytrwałym w swoim posłannictwie, bez względu na to, co mnie czeka ze strony ludzi. Istotą mojego posłania jest głoszenie Jezusa.

Jan Chrzciciel wskazał mi zadanie, jakie mam wypełnić do końca – posługę posłańca.  Wiem, ze mam je wypełnić do końca pomimo trudności, jakie napotykam.

Jan trwał w swoim posłaniu, chociaż spotykał trudności. Chciał wypełnić swoje zdanie do końca. Chciałabym wskazywać na Jezusa, a nie na siebie.

Jan Chrzciciel umocnił mnie, abym się nie poddawała, dał mi siłę i wiarę w to, co robię. Dziś dostrzegłam, że mam owoce swojej posługi. Po wielu latach mojej posługi sąsiadka, patrząc na moje życie i mojej rodziny - z pomocą Pana Jezusa zmieniła swoje życie.  Świadczy o tym swoim obecnym postępowaniem.

Jan Chrzciciel jest dla mnie wzorem i inspiracją, aby wytrwale i konsekwentnie wypełniać powołanie. Myślę, że pomocą jest nieustanne przyjmowanie Ducha Bożego, wzrastanie w wierze, udział w spotkaniach wspólnotowych w domu i kościele, zgłębianie nauki Kościoła osobiście, nawet gdy przyjdzie zwątpienie i cierpienie.

Jan Chrzciciel zainspirował mnie swoją odwagą, mądrością, wielką wiarą w Boga. Miłował wszystkich, prostował ścieżki na przyjście Jezus. Dziś dostrzegłam owoce naszej posługi. Odkrywam wezwanie, by się nie bać, ale głosić słowo Boże.

Jan Chrzciciel był odważnym prorokiem, ale miał również swoje wątpliwości. Ja również mam różne trudności w posłudze, ale widzę też owoce naszej służby w całej parafii.

Zrozumiałam, że Bóg powołuje mnie do posługi, w którą wpisane są różne trudne doświadczenia. To znak, że jestem na dobrej drodze. Zobaczyłam też owoce mojej posługi jako animatora – wzrost wiary i odpowiedzialności za parafię.

Św. Jan Chrzciciel przez swoje pytanie do Jezusa: czy Ty jesteś tym, który miał przyjść czy też innego mamy oczekiwać inspiruje mnie do stawiania Jezusowi pytań: „gdzie jesteś w tym, co robię? Czy Ty tam jesteś?” Inspiruje mnie do rozeznawania w codzienności woli Bożej, słuchania i odpowiadania nz wezwanie, które do mnie kieruje.

Jan Chrzciciel zainspirował mnie swoją wielką wiara w Jezusa i odwagą mimo wielu prześladowań. Nie bał się też cierpieć dla Jezusa.

Odkryłam jak ważna jest posługa posłańca. Głównym zadaniem jest wzywanie ludzi do wewnętrznego nawrócenia i odnowy duchowej w naszej parafii. Jan Chrzciciel – wielka wiara!

Jan Chrzciciel zainspirował mnie do życia  prostocie, do miłości Chrystusa, do nawrócenia i dążenia do zbawienia.

Myślę, że jak Jan głosił na pustyni przyjście Mesjasza, tak ja jestem posłana na pustynię ludzkich serc. Muszę myśleć w ten sam sposób co Jan, by przygotować drogę dla Chrystusa.

Jan Chrzciciel wskazał mi, że moja posługa ma sens. To Bóg postawił mnie w tym czasie i wobec tych ludzi, których spotykam. Moim zadaniem jest nieść słowo Boże i przygotować barci na przyjście Pana.

poniedziałek,
24 lipca 2017