Czym jest dla mnie parafia?

Parafia jest dla mnie wspólnota wspólnot, rodziną dzieci Bożych, która daje mi siłę i moc do wzrastania i w której czuję się bezpiecznie.

Parafia jest dla mnie wspólnotą wspólnot, rodziną, której bardzo dobrze się czuję. Ona łączy i jednoczy nas wszystkich, a poprzez wydarzenia tętni radością.

Parafia jest dla mnie miejscem modlitwy, wspólnotą, domem Bożym.

Parafia jest dla mnie miejscem, w którym mogę wzrastać w wierze. Jest wspólnota wielu wspólnot, w których każdy może znaleźć miejsce. Parafia jest swego rodzaju rodziną, w której można razem cieszyć się, modlić, ale i dzielić trudnościami.

Parafia jest dla mnie drogowskazem do Pana Boga, wspólnotą ludzi wielbiących Go. Jest duchową rodziną , w której bardzo dobrze się czuję i widzę tu ducha modlitwy.

Parafia jest dla mnie domem, w którym czuję się bardzo dobrze, jestem w obecności Boga i więzi z ludźmi. Mogę w niej wzrastać w wierze.

Parafia jest dla mnie szczególnym miejscem działania Pana Boga, jest rodzina dzieci Bożych. Tu mogę poznawać Boga i wzrastać w wierze oraz umacniać się przez sakramenty święte.

Dla mnie parafia jest domem, w którym mogę zwrócić się o pomoc duchową. W parafii czuję się bezpieczna, zawsze mogę liczyć na wsparcie.

Parafia jest dla mnie miejscem wzrostu duchowego, miejscem, które daje mi możliwość zaangażowania się w grupę sąsiedzką i wspólnotę formacyjną. Nie wyobrażam sobie innej, bo ta jest doskonała.

Parafia jest dla mnie wspólnotą osób w wierze, dobrem wspólnym, w którym odnajdujemy siebie, swoje miejsce. W niej próbujemy zrozumie siebie w Chrystusie.

Jestem wdzięczna Panu Bogu, ze Dan mi było zamieszkać w naszej parafii. Tu wiele się nauczyłam m.in. czytać Pismo Święte.

Parafia jest dla mnie miejscem kultu, domem, do którego pragnę powracać. Kojarzy mi się z potrzebą bycia we wspólnocie, na co kładzie się u nas Duzy nacisk. Parafia przynosi mi pokój – nie szukam innej.

Parafia jest dla mnie wspólnotą ludzi ochrzczonych, wierzących w Jednego Boga, bliskich sobie.

Parafia jest dla mnie drugim domem, bo do parafii zaliczam moich znajomych, z którymi się spotykam, rozwiązuje problemy.

Parafia jest dla mnie żywym organizmem, wspólnotą, która jednoczy Jezus. Jest widzialnym znakiem Jego obecności w świecie. Jest miejscem, gdzie gromadzimy się na słuchaniu słowa i łamaniu chleba, ucząc się miłości i odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Parafia jest dla mnie drugim domem, Bożym domem. Jest wspólnota ludzi, którzy kochają Pana Boga i chcą z Nim przebywać i z Nim się spotykać.

Parafia jest dla mnie wspólnota różnych osób, w której bardzo dobrze się czuję.

Parafia jest dla mnie wspólnotą, w której wzrastam, jest wielką rodziną. W niej pogłębiam swoją wiarę.

Parafia jest dla mnie wspólnotą, w której mogę się rozwijać duchowo i wzrastać w wierze, która dąży do królestwa Bożego.