Parafialna pielgrzymka do Matki Bożej Kijańskiej

W drodze do Matki Bożej

24 IX 2016. Pielgrzymka do Kijan

W tym roku w drogę do Matki Bożej Kijańskiej wyruszyła ponad 220 osobowa grupa wiernych. Ks. Paweł Kotowski powitał pielgrzymów, którzy zgromadzili się w świątyni, a następnie udzielił im błogosławieństwa na drogę.

Pogoda niestety nie dopisała, w drodze kilka razy pielgrzymów moczył deszcz. Każdy jednak był na te przeprawy dobrze przygotowany, z plecaków szybko wyciągano parasole i pałatki. W grupie raźniej, a wiadomo przecież, że „Ważna jest tylko ta pogoda, którą w sercu będę miał”.

W grupie nie zabrakło dzieci i młodzieży, byli m.in. harcerze, Liturgiczna Służba Ołtarza, członkowie Akademii Młodzieżowej i Oazy. A także dorośli. Niektórzy uczestniczyli w pielgrzymce już po raz 22, to znaczy byli na każdej. Dzieci chwaliły się, że nie jest to ich pierwsza pielgrzymka, bo były już w Częstochowie, Licheniu, Łagiewnikach.

Pielgrzymom towarzyszyli kapłani: ks. Paweł Kotowski, ks. Karol Madejek oraz ks. Adam Janczara. Ks. Adam wygłosił konferencję nawiązującą do celu roku parafii, mówił że wszyscy zostali posłani, by być w świecie świadkami Chrystusa. Kapłani służyli także sakramentem pojednania i rozmową duchową. W drodze wierni pisali intencje, które następnie były odczytywane podczas modlitwy różańcowej. W intencjach niesionych przez pielgrzymów sprawowana była też Msza św.

W kijańskim sanktuarium wszystkich powitał ks. proboszcz Lucjan Marcinkowski, gospodarz miejsca. Eucharystię koncelebrowali wszyscy przybyli z grupami kapłani. Homilię o dawaniu świadectwa we współczesnym świecie wygłosił ks. Stanisław Kryszczuk, proboszcz parafii w Jawidzu-Rokitnie. Modlitwę w sanktuarium zakończył Akt Zawierzenia Matce Bożej.

Po Mszy św. wierni mogli przyjąć Szkaplerz Święty, w tym roku były to cztery osoby.

Od 13 lat w drogę do Matki wyruszają także wierni z parafii św. Józefa z Łęcznej, w tym roku było ich ponad siedemdziesięciu. Od trzech lat do Matki Bożej Kijańskiej zmierzają także parafianie z Jawidza-Rokitna, grupa pieszych pielgrzymów i tych przybyłych autami sięgała 50 osób.

Galeria 1 * Galeria 2

20 września 2017