Poradnia Życia Rodzinnego

Poradnia Życia Rodzinnego w parafii

Najważniejsze tematy którymi się zajmuje to:

1. Etyka życia małżeńskiego czyli m.in. zagrożeniami wynikającymi ze stosowania antykoncepcji, brak poszanowania godności człowieka, jakie zachowania małżonków są niezgodne z nauką społeczną Kościoła i inne.

2. Poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

3. Uczestnictwo w przygotowywaniu narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa.

4. Wzajemne relacje w rodzinie - np. brak dobrej komunikacji, problemy  ze wzajemnym porozumieniem się między małżonkami, rodzicami i dziećmi.

Jeżeli problemy przerastają wiedzę lub możliwości doradców rodzinnych, to kierujemy takie osoby do innych specjalistów np. w Lublinie. O wiele łatwiej jest rozwiązywać problemy, które się pojawiają niż takie, które z czasem urastają do naprawdę dużych trudności. Zapraszamy do kontaktu. Informacje na stronie internetowej Parafii.

Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii prowadzą świeccy wraz z kapłanem.

• Jolanta Polak                        663 123 704
  • Mariola i Leszek Koziołowie    505 041 047/8