Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
50924

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

W pielgrzymce do Matki

W 300. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

10-11 II 2017. Parafialna pielgrzymka

Już po raz 26. parafianie wzięli udział w autokarowej pielgrzymce do Częstochowy na nocne czuwanie. Wyruszyło siedem autokarów z około 370 pątnikami: 315 z naszej wspólnoty parafialnej wraz z duszpasterzami oraz 52 z parafii św. Józefa i pobliskich miejscowości. W tym roku w czuwaniu uczestniczył także pracujący do niedawna w Łęcznej ks. Józef Włoszek. Przyjechał do Matki Bożej wraz z 25 parafianami z Kluczkowic.

Czuwanie rozpoczęło się uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim z innymi pielgrzymami, którzy tego wieczoru przybyli na Jasną Górę. Na dalszej modlitwie i czuwaniu w świątyni pozostali już tylko pielgrzymi z Łęcznej i Kluczkowic. Modlitwę różańcową poprowadził ks. Marcin Pyda, rozważając tajemnice światła, przy każdej dziesiątce odczytywane były intencje, z którymi pielgrzymi przybyli do Matki Bożej.

O północy wszyscy kapłani odprawili Eucharystię, przewodniczył jej i homilię wygłosi ks. proboszcz Andrzej Lupa. Około godz. 2.00 rozpoczęła się droga krzyżowa, którą poprowadził ks. Karol Madejek.

Ostatnie chwile na Jasnej Górze jak i podczas poprzednich pielgrzymek poświęcone byłym osobistej modlitwie przed Cudownym Obrazem.

Na zakończenie ks. Proboszcz dokonał aktu zawierzenia Matce Bożej wszystkich wspólnot parafialnych.

W tym roku pielgrzymka była szczególna ze względu na uchwalony przez Sejm i Senat RP Rok 300-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, w tym roku przypada równiez 100-lecie objawień Matki Bożej Fatimskiej, a tego dnia mija 65. rocznica proklamacji przez papieża Piusa XII Ruchu dla Lepszego Świata, którego parafialny projekt odnowy parafii realizowany jest w parafii św. Barbary od 22 lat. 

Uchwała... * Proklamacja Ruchu

Galeria

Dzisiaj jest

czwartek,
24 maja 2018

(144. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie