S. Dorota kandydatką na Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej

W tym roku s. Dorota Ostolska została zgłoszona do nagrody Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej. W plebiscycie prowadzonym przez Wspólnotę Łęczyńską zakwalifikowała się do grona 10 kandydatów.

Informacja o kandydatach na FB „Wspólnoty Łęczyńskiej”.

Można głosować na s. Dorotę wysyłającna numer 72051 sms o treści: wsp.leczna.6

S. Dorota jest przełożoną sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Łęcznej. W parafii św. Barbary pracuje po raz drugi, łącznie dziewięć lat. Prowadzi katechezę w szkole podstawowej, jest odpowiedzialna za duszpasterstwo dzieci.

„Tytuł Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej pragniemy przyznać Siostrze za niezmienną pogodę ducha i wytrwałość w podejmowanych inicjatywach. To dzięki jej staraniom rozpoczęła się w parafii w 2000 r. Akcja Kolędników Misyjnych propagowana przez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieci. Za czas i energię dawaną dzieciom oraz uczenie ich wrażliwości na los będących w potrzebie. Za włączenie w Akcję Kolędników Misyjnych nie tylko dzieci, ale także młodzieży i dorosłych. Od wielu lat grupa kolędników z parafii św. Barbary jest największą w archidiecezji lubelskiej i jedną z największych w Polsce, liczyła w roku ubiegłym, a także i w tym 150 osób. Działania Siostry zaowocowały nie tylko gromadzeniem niemałych funduszy na cele misyjne, ale także niezwykłymi spotkaniami. W 2013 r. praca Siostry została zauważona przez Konferencję Episkopatu Polski, a kolędnicy wzięli udział w konferencji prasowej KEP. W 2016 r. mali misjonarze kolędowali u Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Do akcji „Dzieci komunijne dzieciom misji” Siostra włączyła także trzecioklasistów, co spotkało się z zainteresowaniem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w Polsce i zaowocowało nagraniem spotu reklamującego akcję, który emitowany będzie w maju 2017 roku.

Tytuł Człowieka Roku przyznajemy Siostrze za integrowanie społeczności lokalnej w podejmowaniu wspólnych działań, za wychowywanie do współodpowiedzialności za los potrzebujących. Za modlitwę i czyn. A także za promocję Ziemi Łęczyńskiej.

Zgłaszający: Mieszkańcy parafii św. Barbary w Łęcznej”

28 czerwca 2017