Oza Młodzieżowa

Wspólnota Oazy Młodzieżowej przy parafii św. Barbary w Łęcznej, istnieje od 1989 roku. Jej pierwszym moderatorem był ks. Andrzej Dołba, zaś pierwsza grupa, liczyła zaledwie 6 osób.Po 26 latach w naszej parafii w dalszym ciągu funkcjonuje Oaza Młodzieżowa, a także Oaza Dzieci Bożych, która wykształciła się z czasem, gdy prężnie rozwijała się gałąź młodzieżowa. W tej chwili, wspólnota OM i ODB, liczy ok. 20 osób. Sytuacja oazy w naszej parafii zmieniła sie w dużym stopniu w wyniku nagłych przeprowadzek animatorów i uczestników oraz przez rozpoczęte  studia.  Naszym moderatorem i opiekunem od września 2015 roku jest ks. Paweł Kotowski.

Spotykamy sie w  co drugi piątek w sali nr 5 - aby wspólnie rozmawiać, modlić się, ogladać filmy, grać, śpiewać. Formujemy się także w małych grupach wraz z parafią sw. JÓZEFA. Jako wspólnota działająca przy parafii, zgodnie z naszym charyzmatem, jakim jest służba Kościołowi, angażujemy się w różnorakie posługi i przejawiamy rozmaite inicjatywy: przygotowanie liturgii w każdy piątek i trzecią niedzielę miesiąca, Drogi Krzyżowej dla młodzieży w okresie Wielkiego Postu, bierzemy udział w corocznym kolędowaniu jako Kolędnicy Misyjni, zbieramy fundusze na Dzieło Nowego Tysiąclecia każdego roku w Dzień Papieski, co roku przygotowujemy również wystrój ciemnicy i pomagamy w innych pracach porządkowych.

Osoba odpowiedzialna: Aleksandra Dębek Kontakt: 501165083

Strona internetowa