Oza Młodzieżowa

Wspólnota Oazy Młodzieżowej przy parafii św. Barbary w Łęcznej, istnieje od 1989 roku. Jej pierwszym moderatorem był ks. Andrzej Dołba, zaś pierwsza grupa, liczyła zaledwie 6 osób.

Po 30 prawie latach w naszej parafii w dalszym ciągu funkcjonuje Oaza Młodzieżowa, a także Oaza Dzieci Bożych, która wykształciła się z czasem, gdy prężnie rozwijała się gałąź młodzieżowa. Sytuacja oazy w parafii zmieniła się w dużym stopniu w wyniku przeprowadzek animatorów i uczestników.  Aktualnie moderatorem i opiekunem wspólnoty jest ks. Paweł Grzebalski.

Jako wspólnota działająca przy parafii, zgodnie z naszym charyzmatem, jakim jest służba Kościołowi, angażujemy się w różnorakie posługi i przejawiamy rozmaite inicjatywy m.in.: przygotowanie liturgii w trzecią niedzielę miesiąca, Drogi Krzyżowej dla młodzieży w okresie Wielkiego Postu, bierzemy udział w corocznym kolędowaniu jako Kolędnicy Misyjni, zbieramy fundusze na Dzieło Nowego Tysiąclecia każdego roku w Dzień Papieski.

wtorek,
26 stycznia 2021