Oza Młodzieżowa

Wspólnota Oazy Młodzieżowej przy parafii św. Barbary w Łęcznej, istnieje od 1989 roku. Jej pierwszym moderatorem był ks. Andrzej Dołba, zaś pierwsza grupa, liczyła zaledwie 6 osób.

Po ponad 30 latach w parafii w dalszym ciągu funkcjonuje Oaza Młodzieżowa, a także zainicjowana nieco później, Oaza Dzieci Bożych. Aktualnie moderatorem i opiekunem wspólnoty jest ks. Paweł Grzebalski.

Jako wspólnota działająca przy parafii, zgodnie z naszym charyzmatem, jakim jest służba oraz idąc za słowami założyciela Ruchu – ks. Franciszka Blachnickiego – ,,Służę więc jestem”, angażujemy się w różnego rodzaju posługi, między innymi.: przygotowanie Drogi Krzyżowej dla młodzieży w okresie Wielkiego Postu, czy prowadzenie różańca. Przy okazji różnych wydarzeń, bądź świąt włączamy się w przygotowanie liturgii, okazjonalnie organizację kiermaszów (np. na potrzeby wspólnoty, bądź parafii) lub ołtarza w oktawie Bożego Ciała. Działając we współpracy z pozostałymi grupami młodzieży przy parafii organizujemy m.in. weekendowe rekolekcje, kręgi biblijne, czy adoracje.

Formacja w Ruchu opiera się na spotkaniach odbywających się raz w tygodniu, prowadzonych przez animatora. Obejmują one pracę z Pismem Świętym, omawianie poszczególnych tematów, poszerzanie wiedzy liturgicznej, przybliżanie sylwetki sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Dokonuje się to pod czujnym okiem  Niepokalanej, Patronki Ruchu-Światło-Życie, którą każdy członek wspólnoty pragnie naśladować. Podczas spotkań formacyjnych jest także czas, by budować wspólnotę poprzez: gry, zabawy, luźniejsze rozmowy, poznawanie siebie nawzajem.

Jak wiadomo, łatwiej jest wzrastać w wierze we wspólnocie. Oaza jest miejscem, gdzie rozmawia się o wierze i można znaleźć wyjaśnianie niezrozumiałych, bądź trudnych kwestii.  Zgodnie z zamysłem ks. Franciszka jednym z zadań Ruchu jest Ewangelizacja, aby każdy, kto szuka Boga mógł odnaleźć drogę do Niego. Oazowicze są otwarci na każdego, gotowi odpowiadać na różnorakie potrzeby.

Członkowie oazy wyjeżdżają na rekolekcje oazowe (15 dni w wakacje, 5 dni w ferie zimowe), na których – oprócz modlitwy, Eucharystii, czy spotkań formacyjnych w grupach – są np. tzw. pogodne wieczory polegające na integracji oraz wspólnej zabawie. Oaza wakacyjna/feryjna jest również okazją do zawarcia nowych znajomości, przyjaźni, rozwoju duchowego, pogłębiania wiedzy liturgicznej, biblijnej, wartościowych przeżyć czy przede wszystkim okazją do ciekawie i pożytecznie spędzonego czasu.

Do naszej wspólnoty można dołączać cały czas, więc ZAPRASZAMY!

Spotkania poszczególnych grup:

Dzieci Boże  –> sobota o godz. 1100 w sali nr 5