Patroni Rejonów

17 czerwca 2007 r. miało miejsce szczególne wydarzenie parafialne: Przyjęcie Patrona przez Rejony. Podczas kolejnych Mszy św. kapłani odpowiedzialni za poszczególne Rejony dokonali aktu poświęcenia proporców z wizerunkiem Patrona i wręczenia go przedstawicielom poszczególnych Rejonów. Wierni z Listem do Parafian Droga do Emaus otrzymali również obrazki z wizerunkiem Świętego Patrona, oraz z modlitwą o łaski za jego przyczyną.

Rejon I

Patron Święta Rodzina

Święto Patrona - 31 grudnia Niedziela Świętej Rodziny

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem Świętej Rodziny

Świeta Rodzino, wspieraj nas. Święta Rodzino Nazaretańska wzorze każdej rodziny chrześcijańskiej cześć najgłębszą Ci składamy. Poświęcamy się Tobie prosząc pokornie, by nasze Rodziny stały się siedzibą Boga, by w nich rodzice i dzieci, starzy i młodzi żyli we wzajemnej miłości. Wejrzyj na wszystkie rodziny Rejonu I przyjmij nasze szczere pragnienie pozostania wiernymi Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu i naśladowania w naszym codziennym życiu ideału rodziny: Jezusa, Maryi i św. Józefa. Święta Rodzino Nazaretańska w Tobie pokładamy naszą nadzieję pokornie prosimy wypraszaj u Boga to czego, każdy z nas najbardziej potrzebuje. Amen.

Rejon II

Patronka św. Faustyna

Święto Patronki Rejonu - 5 października

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Faustyny

Św. Faustyno, módl się za nami. O Jezu, któryś św. s. Faustynę uczynił wielką czcicielką nieograniczonego miłosierdzia Twego powierzamy Ci za jej wstawiennictwem wszystkie rodziny Rejonu II. Wejrzyj na ducha ofiary i poświęcenia s. Faustyny i nagródź jej cnotę, wysłuchując próśb które za jej przyczyną z ufnością do Ciebie zanosimy. Dopomóż nam być miłosiernymi w stosunku do naszych bliźnich. Spraw, byśmy upatrywali to, co piękne w duszach braci i przychodzili im z pomocą, dla każdego mieli słowo pociechy i przebaczenia, byśmy umieli czynić dobrze bliźniemu i nikomu nie odmówili swego serca. Panie Jezu, przemień nas w Siebie, bo Ty wszystko możesz. Amen.

Rejon III

Patron Święty Józef

Święto Patrona Rejonu - 19 marca

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Józefa.

Św. Józefie, módl się za nami. Św. Józefie, Miłośniku Jezusa i Maryi, zawierzamy Ci z ufnością wszystkie rodziny Rejonu III. Uproś nam łaskę, abyśmy coraz goręcej, z całego serca kochali Twego przybranego Syna i Jego Dziewiczą Matkę. Św. Józefie, uproś mi łaskę, abyśmy – tak jak Ty – umieli łączyć życie czynne z głębokim życiem modlitwy. Św. Józefie, Patronie wahających się w wyborze ratuj stojących nad przepaścią zła i oświecaj powołanych do służby Chrystusowi. Św. Józefie, któryś skonał na rękach Jezusa i Maryi, uproś nam łaskę szczęśliwej śmierci. Niech Jezus i Maryja towarzyszą nam w chwili konania a ostatnimi moimi słowami niech będą najsłodsze Imiona: Jezus, Maryja i Józef! Amen.

Rejon IV

Patron św. Jan Maria Vianey

Święto Patrona Rejonu - 4 sierpnia

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Jana Marii Vianney’a

Św. Janie Vianney’u, módl się za nami. Święty, wszechmogący, miłosierny Boże, w Św. Janie Vianney dałeś nam kapłana który był znakomity w pasterskiej gorliwości. Poprzez jego wstawiennictwo powierzamy Ci wszystkie rodziny z Rejonu IV. Pomóż nam wzrastać w wierze i miłości oraz we wzajemnej służbie. Uczyń nas gotowymi do głoszenia Ewangelii w naszym codziennym życiu wszędzie, gdzie nas postawisz. Pomóż nam zdobywać ludzi dla Pana Jezusa Chrystusa i razem z nimi osiągnąć wieczną chwałę. Amen.

Rejon V

Patron św. Franciszek

Święto Patrona Rejonu - 4 października

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Franciszka

Św. Franciszku, módl się za nami. O Panie, za wstawiennictwem Św. Franciszka z Asyżu Powierzamy Ci wszystkie rodziny Rejonu V i prosimy – uczyń z nas narzędzia Twego pokoju. Spraw, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść, Wybaczenie, tam, gdzie panuje krzywda, Jedność tam, gdzie panuje zwątpienie, Nadzieję, tam, gdzie panuje rozpacz, Światło, tam, gdzie panuje mrok, Radość, tam, gdzie panuje smutek. Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać Nie tyle szukać zrozumienia, co rozumieć, Nie tyle szukać miłości, co kochać. Amen.

Rejon VI

Patron św. o. Pio

Święto Patrona Rejonu - 23 września

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. O. Pio

Św. Ojcze Pio, módl się za nami. Święty Ojcze Pio, naznaczony świętymi znakami Męki naszego Zbawiciela. Ciebie wybrał Bóg, abyś w naszych czasach na nowo ukazał potęgę i cuda Bożej miłości. Twemu orędownictwu zawierzamy wszystkie rodziny Rejonu VI. Bądź w niebie naszym patronem, a gdy wzywamy Twego potężnego wstawiennictwa u tronu Bożego Miłosierdzia, uproś nam przebaczenie grzechów łaskę zjednoczenia z Jezusem Chrystusem w Eucharystii i radość trwania w Kościele świętym. Broń nas przed złym duchem, kieruj nasze kroki na drogę pokoju i naucz nas żyć w prawdzie i wolności dzieci Bożych. Amen.

Rejon VII

Patron św. Antoni z Padwy

Święto Patrona Rejonu - 13 czerwca

Modlitwa o łaski za wstawiennictwem św. Antoniego

Św. Antoni, módl się za nami. Święty Antoni, wielki nasz Patronie prosimy cię pokornie, abyś z wysokości swej chwały wejrzał na nasze rodziny z Rejonu VII i przyszedł nam z pomocą. Z ufnością błagamy, spraw, abyśmy dzięki twej opiece mieli zawsze silną wiarę, pracowali nad poprawą życia i pomnożeniem łaski uświęcającej. Polecaj nas Najświętszej Maryi, Matce Bożej, której zawdzięczasz szczególną pomoc w pracy dla zbawienia ludzi. Ty wiesz, jak słabi i nędzni jesteśmy wiesz najlepiej, jakie zło zewsząd nas otacza i jak bardzo potrzebujemy twej pomocy. Prosimy cię, św. Antoni, abyś nas wspomagał w życiu i kierował ku dobremu Bogu. Amen.