Intencje papieskie na rok 2020

Styczeń

Módlmy się, aby chrześcijanie, a także wyznawcy innych religii i ludzie dobrej woli krzewili pokój i sprawiedliwość w świecie.

Luty

Módlmy się, aby wołanie braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów, było usłyszane i wzięte pod uwagę.

Marzec

Módlmy się, aby Kościół w Chinach wytrwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

Kwiecień

Módlmy się, aby wszystkie osoby uzależnione otrzymały pomoc i były otoczone opieką.

Maj

Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

Czerwiec

Módlmy się, aby ci, którzy cierpią, odnaleźli drogi życia, pozwalając się dotknąć Sercu Jezusa.

Lipiec

Módlmy się, aby współczesnym rodzinom towarzyszyła miłość, szacunek oraz dobre rady innych.

Sierpień

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją z morza, za marynarzy, rybaków oraz ich rodziny.

Wrzesień

Módlmy się, aby zasoby naszej planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy, z ich poszanowaniem.

Październik

Módlmy się, aby na mocy chrztu świętego wierni świeccy, a szczególnie kobiety, podejmowali większą odpowiedzialność w instytucjach Kościoła.

Listopad

Módlmy się, aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkości.

Grudzień

Módlmy się, aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana słowem Bożym i modlitwą.

czwartek,
21 stycznia 2021