Katastrofa budowlana w Lublinie

Prośba o wsparcie ofiar katastrofy

Na prośbę J.E. Ks. Abp. Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego, w najbliższą niedzielę 28 maja br. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach parafialnych i rektoralnych na terenie miasta Lublin na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie. 24 maja br. ok. godziny 14 w wyniku zawalenia się stropu w kamienicy przy ul. Lubartowskiej 45 w Lublinie dach nad głową i dorobek życia straciło 33 rodziny. Kamienica uległa poważnym uszkodzeniom i jej część została już wyburzona.

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto: Caritas Archidiecezji Lubelskiej,  Pekao S.A. o. V/Lublin 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem „Poszkodowani - Lubartowska 45” lub wpłacać bezpośrednio do kasy Caritas w Kurii.

Serca nasze pełne Boga

Procesja z darami

21 V 2016. Rocznica I Komunii Świętej

W niedzielę dzieci z klas czwartych wraz ze swoimi rodzicami i panią katechetka Teresą Okoń spotkały się o godz. 10.00 na uroczystej Mszy św., przeżywając rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

Większość dzieci przywdziała ponownie białe stroje, które otrzymały na uroczystość rok temu. Nie udało się to wszystkim, gdyż niektórzy bardzo wyrośli i ubrania sprzed roku już nie pasowały. To jednak nie było przeszkodą, by wraz z innymi dziękować za czas szczególnej przyjaźni z Jezusem, umacnianej przez sakrament pojednania i eucharystii. Niektóre  dzieci gorliwie z nich korzystały, odprawiając pierwsze piątki miesiąca i regularnie przyjmując Jezusa w Komunii św.

W liturgii aktywnie uczestniczyły dzieci i ich rodzice. Podobnie jak w dzień Pierwszej Komunii Świętej przygotowali oprawę liturgiczną: czytania, śpiew, dary.

W czasie kazania ks. Marcin Pyda rozmawiając z dziećmi i zadając pytania próbował przypomnieć, co jest ważne w codziennym życiu, o czym nie można zapomnieć pragnąc być dobrym chrześcijaninem. Wspólnie zostały ustalone trzy najważniejsze rzeczy: codzienna modlitwa, Eucharystia i regularna spowiedź. To właśnie one sprawiają, że możemy stawać się lepszymi.

Na zakończenie nie zabrakło podziękowań wszystkim, którzy pomagają dzieciom wzrastać w wierze i przyjaźni z Bogiem.

Po Mszy św. rodzice i dzieci zostali zaproszeni na uroczystą agapę do auli parafialnej, przygotowaną przez Akademię Młodzieżową z okazji ich uroczystości. Oprócz ciastek i napoi, którymi można było się częstować, była też okazja by nauczyć się nowych tańców i uczestniczyć w różnych konkursach i zabawach, zarówno w auli jak i na świeżym powietrzu. Chodziło o wspólną zabawę i wszyscy obecni, zarówno dzieci jak ich rodzice, wspaniale się w nią włączali.

Niestety nie wszyscy skorzystali z zaproszenia, ale ci, którzy byli, na pewno nie żałowali spędzonego wspólnie czasu.

XX- LECIE AKADEMII MŁODZIEŻOWEJ

ZAPROSZENIE DO DZIELENIA RADOŚCI

Dnia 28 maja 2017 r. zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00 wszystkich, którzy przez dwadzieścia lat byli zaangażowani w Program Akademii Młodzieżowej.

Po Eucharystii odbędzie się wspólne spotkanie w auli parafialnej.

Czekamy na Was z radością.

W OBIEKTYWIE

Parafialny konkurs

Akademii Młodzieżowej

Akademia Młodzieżowa serdecznie zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat na warsztaty do firmy medialnej, zakończone przyznaniem nagrody najlepszym osobom.

Młodzież od ubiegłego roku rozpoczęła produkcję Magazynów Parafialnych. Chcą wzmocnić firmę i poszerzyć kręgi, aby jeszcze prężnej działać i mieć większy wkład w budowanie wspólnoty parafialnej i umacnianie wiary. Dlatego zapraszają do współpracy.

Konkurs będzie trwał około 3 godzin.

W programie: szkolenie medialne, casting w studio, nagrywanie wywiadów.

Po konkursie można dołączyć do studentów Akademii.

PRZYJDŹ, ZOBACZ, SPRAWDŹ SIĘ, DOŁĄCZ!

Wiadomości

W miarę możliwości prosimy, by na świetowanie XX- lecia Akademii Młodzieżowej zabrać ze sobą coś słodkiego lub coś do picia. dziękujemy za pomoc w przygotowaniu agapy.

Szkoła Modlitwy organizuje pielgrzymkę do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Wyjazd 20 maja o godz. 300. Koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

Akademia Młodzieżowa organizuje koło Zakopanego w dniach 22-31 lipca obóz dla dzieci w wielku szkoły podstawowej. Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się prosimy o kontakt z s. Alicją. Bliższe informacje na plakacie.

piątek,
26 maja 2017