20 VII 2017. Święto Policji

Msza św.

Święto swojej formacji policjanci w Łęcznej rozpoczęli od Mszy św. sprawowanej w ich intencji, w intencji ich rodzin oraz zmarłych i poległych policjantów. Na uroczystą Eucharystię przybyli policjanci i policjantki jak również pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej wraz z pocztem sztandarowym. Na to święto przybył również Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Jerzy Czebreszuk. Byli obecni przedstawiciele władz samorządowych, straży pożarnej, Kopalni, związków zawodowych i emerytowani policjanci. Msza św. sprawowana była o godz. 14.00 w naszej parafii przez ks. proboszcza Andrzeja Lupę. Uroczystą liturgię uświetniła Orkiestra Górnicza LW Bogdanka S.A. W głoszonej homilii ks. Andrzej Lupa podkreślał, że tej szczególnej służbie, którą podejmują policjanci istotne jest dać poczucie bezpieczeństwa społeczności, która patrzy z niepokojem na wydarzenia w Polsce i na świecie. - Przyczyniać się do budowania porządku Bożego to troszczyć się o sprawiedliwość, pokój, ład w dzisiejszym świecie - mówił ks. Proboszcz. Na zakończenie Mszy św. ks. Proboszcz By udzielił policjantom błogosławieństwa, życząc, by skutecznie wypełniali zadania jakie postawił przed nimi Bóg i w imieniu insp. Jarosława Bryla, Komendanta Powiatowej Policji w Łęcznej zaprosił także zgromadzonych do siedziby Policji na dalsze uroczystości.

Pielgrzymka Parafii w Ruchu dla Lepszego Świata

Grupa z Łęcznej w Jawidzu

19-20 sierpnia 2017 r. Pielgrzymka do Hrubieszowa

"Łączy nas wspólna Droga i głoszenie Ewangelii"

Najbliższą Pielgrzymkę Parafii Ruchu dla Lepszego Świata będziemy przeżywać w Hrubieszowie, w Parafii pw. Św. Mikołaja (Diecezja Zamojsko-Lubaczowska). W ostatnich latach gościmy we wspólnotach, które ze środowiskiem odnowy parafialnej są złączone od niedawna i dopiero nabywają doświadczenia. Mamy nadzieję, że nasza wizyta będzie dla gospodarzy umocnieniem na podjętej drodze odnowy, a dla nas okazją odnowienia entuzjazmu, by „iść i głosić” Ewangelię, czyli być parafią w Ruchu. Proboszczem Parafii jest ks. Wiesław Oleszek, który, z błogosławieństwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka, już przesłał zaproszenie na Pielgrzymkę.

APEL LUBELSKIEJ POLICJI

W ostatnim czasie znów nasiliły się działania oszustów, którzy wykorzystując metodę "na policjanta", telefoniczne wyłudzają pieniądze podając się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. Pamiętajmy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie poproszą o przekazanie pieniędzy. W takich sytuacjach przerwijmy rozmowę i zadzwońmy na Policję na numer telefonu 997.

W trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o zachowanie codziennej czujności i rozwagi. Nigdy nie wpuszczajmy obcych osób do swoich mieszkań, gdyż może to być złodziej. Utrzymujmy dobre kontakty z sąsiadami i rodziną, którzy zwrócą uwagę na niepokojące sygnały, czy też zaopiekują się mieszkaniem podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy, o każdym niepokojącym sygnale i zachowaniu osób mogących popełnić przestępstwo należy niezwłocznie powiadamiać Policję na numer telefonu 997 lub 112.

Wiadomości

W niedzielę 16 lipca przypada wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel. Po Mszy św. o godz. 1000 dla chętnych liturgia przyjęcia szkaplerza.

W tym roku po raz 39. wyruszy 3 sierpnia Piesza Pielgrzymka Lublin - Jasna Góra. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii.

W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 1245 i 1600. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od godz. 900 do 930 i od 1700 do 1800. W sobotę kancelaria jest czynna tylko przed południem.

Przyjmujemy w zakrystii zapisy na pielgrzymkę Parafii Realizujących Program odnowy i Ewangelizacji. W tym roku jedziemy do Hrubieszowa w dniach 19–20 czerwca. Prosimy o zapisywanie się.

poniedziałek,
24 lipca 2017