Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
68050

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Vexillum

Każda wspólnota spotyka się raz w tygodniu przy skromnym ołtarzyku (stole), na którym w centralnym miejscu na białym obrusie stoi figurka Niepokalanej oraz świece i vexillum Legionu. Spotkania rozpoczynają się modlitwą z "Tessery", który jest modlitewnikiem Legionu.

Symbolika vexillum

Vexillum Legionu Maryi jest wzorowane na signum – znaku kohorty Legionu rzymskiego. Na miejscu orła, który wieńczył signum,widzimy gołębicę – symbol Ducha Świętego. Na poprzecznej tabliczce, pod Gołębicą, umieszczony jest napis: Legio Mariae (Legion Maryi). Między poprzeczną tabliczką a drzewcem znajduje się owal z wizerunkiem Maryi Niepokalanie Poczętej (awers Cudownego Medalika). Drzewiec umieszczony jest na globie ziemskim, który w medalu Vexillum stosowanych na zebraniach legionu, spoczywa na czworokątnej płaskiej podstawie. Całość wyraża myśl, że Duch Święty ma zdobyć świat przez Maryję i Jej dzieci.

Ołtarzyk

Ustawienie

Podczas zebrań Vexillum ma stać na stole po prawej stronie figurki Niepokalanej w odległości 15 cm i takiej samej odległości przed figurą. Model stołowy Vexillium ma, razem z podstawą, wysokość 32 cm. Vexillum używane podczas procesji oraz Acies ma być większe, o wysokości dwóch metrów, z czego długość drzewca poniżej globu ziemskiego wynosi 60 cm.

„To jest piękny i pełen wyrazu znak Legionu Maryi” (papież Pius XI) „Św. Ludwik Maria de Montfort doskonale rozumiał fakt, że nie wolno oddzielać Najświętszej Dziewicy od Ducha Świętego. Legion Maryi z pełnym przekonaniem przyswoił sobie jego nauczanie w zakresie tego związku jedności, i z tego powodu dąży do zgłębienia doktryny o Duchu Świętym” (R. Laurentin).

Dzisiaj jest

czwartek,
17 stycznia 2019

(17. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie