Służba diakonii

DIAKONIA MODLITWY WSTAWIENNICZEJ – jej zadaniem jest modlitwa w intencjach Kościoła, a szczególnie Kościoła lokalnego; obejmuje modlitwą kapłanów, siostry zakonne, grupy sąsiedzkie, wspólnoty i stowarzyszenia działające w parafii. Diakonia posługuje też modlitwą wstawienniczą wobec osób proszących o nią indywidualnie.

Spotkania diakonii w piątki
Diakonia Modlitwy stanowi serce wspólnoty, na spotkaniach piątkowych podejmowana jest modlitwa, planowanie spotkań wspólnoty i podejmowanych przez nią zadań. Wspólnota modli się indywidualnie nad osobami, które takiej modlitwy potrzebują, przy czym wymagana jest odpowiednia postawa:

• pragnienie uleczenia i uzdrowienia
  • pokora, by uznać swą zależność od Boga
  • wiara, że Bóg może dokonać w nas rzeczy niezwykłych
  • wola przebaczenia doznanych urazów i cierpień

Kursy i szkolenia
Członkowie diakonii brali udział w szkoleniach i kursach dotyczących modlitwy wstawienniczej:
25-28 X 2001 – seminarium prowadzone przez wspólnotę Cor Lumen Christii z Chertsey w Anglii.
28 II-2 III 2002 – seminarium prowadzone przez Aggie Neck z Marksvill (Luizjana), członkinię krajowego zespołu odpowiedzialnych katolickiej Odnowy charyzmatycznej w USA.
21-23 VI 2002 – seminarium prowadzone przez wspólnotę Cor Lumen Christii z Chertsey w Anglii. Kurs kończyła posługa modlitewna w Archikatedrze lubelskiej.

DIAKONIA MUZYCZNA – jej zadaniem jest animowanie śpiewu na spotkaniach wspólnoty oraz podczas Modlitwy Uwielbienia prowadzonej w każdy trzeci czwartek miesiąca w kościele, po wieczornej Mszy świętej. Śpiew jest najpiękniejszą forma oddania Bogu chwały i uwielbienia Go. Zachętę do takiej modlitwy znajdujemy już w Starym Testamencie.
Psalm 150
Alleluja.
Chwalcie Boga w jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!
Chwalcie Go za potężne jego czyny,
chwalcie Go za wielką jego potęgę!
Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie Go na harfie i cytrze!
Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!
Chwalcie Go na dźwięcznych cymbałach,
chwalcie go na cymbałach brzęczących.
Wszystko, co żyje niech chwali Pana!
Alleluja.

DIAKONIA PLASTYCZNA – jej zadaniem jest ewangelizacja przez obraz. Członkowie diakonii służą swoimi talentami plastycznymi, by wspierać nauczanie podczas spotkań. Przygotowują plakaty ewangelizacyjne, informujące o treści katechez prowadzonych przez wspólnotę.

DIAKONIA MODLITWY OSŁONOWEJ – jest to bardzo ważna posługa całej wspólnoty. Wszyscy członkowie „Szkoły Modlitwy” przez osobistą modlitwę troszczą się o dzieła podejmowane przez wspólnotę np. modlitwę wstawienniczą, przygotowanie i prowadzenie nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego, dawanie świadectwa, prowadzenie rekolekcji.

18 października 2017