Struktury Opracowywania Projektów

Poziom ten zajmuje się programowaniem roku duszpasterskiego w oparciu o Program Odnowy i Ewangelizacji Parafii. W naszej parafii zespół Struktur Opracowywania Projektów liczy obecnie siedem osób.

Formacja zespołu obejmuje:

• Przygotowanie do pracy duszpasterskiej według Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji.
  • Zapoznanie się z metodologią czytania Znaków Czasu wypracowaną przez Grupę Promotorów Ruchu dla Lepszego Świata.
  • Przygotowanie do tworzenia projektów duszpasterskich zgodnych z nauczaniem Soboru Watykańskiego II i wytycznymi Parafialnego Programu Odnowy i Ewangelizacji.
  • Lektura osobista aktualnych dokumentów Kościoła.

Zadania Struktur Opracowywania Projektów:

• Przygotowanie Książki Roku na następny rok duszpasterski (aktualnie: 2018/2019).
  • Przeprowadzanie oceny pracy wszystkich grup formacyjnych w odniesieniu do celu roku duszpasterskiego - ocena półroczna i roczna.

15 sierpnia 2018