Historia Legionu Maryi w dekanacie łęczyńskim

Legioniści na rekolekcjach

1992
8 grudnia – Powstaje pierwsze prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

1994
17 luty – Powstaje rada wyższa KURIA pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Opiekunem duchowym jest proboszcz ks. Adam Lewandowski.

Kuria jest czteroosobowym zarządem, której celem jest troska o wysoki poziom duchowy grup legionowych i oficerów, wymiana doświadczeń miedzy grupami, rozwój i planowanie prac legionowych .

Kurię utworzono na bazie trzech grup legionowych:

• Prezydium Niepokalanego Poczęcia Pośredniczki Łask działającego przy parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej (data jego powstania – październik 1988 r.).
  • Prezydium Matki Bożej Częstochowskiej działającej przy parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Ludwinie (data powstania 01.10.1991 r.).
  • Prezydium Matki Bożej Królowej Polski działające przy parafii św. Barbary w Łęcznej.
7 czerwca – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia przy parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej.
22 czerwca - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Kościoła przy Parafii Św. Barbary w Łęcznej.
7 sierpnia - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Wniebowziętej przy parafii pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Puchaczowie.
26 października - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy parafii w Milejowie.

1995
21 maja – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Apostołów przy parafii św. Barbary w Łęcznej ( grupa młodzieżowa).
9 listopada – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Różańca Świętego przy parafii w Łuszczowie.
9 listopada - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej przy parafii w Łuszczowie.

Rok 1996
7 lipca – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Siewnej przy parafii w Cycowie.
7 lipca – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Licheńskiej przy parafii w Cycowie.
Marzec – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej przy parafii św. Barbary w Łęcznej.
Marzec – Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy parafii św. Barbary w Łęcznej.

Rok 1997
10 luty – Wybory w Kurii pw. Matki Bożej Pokoju (na II kadencję). Opiekunem duchowym jest ks. Stanisław Zając.

Skład wybranego zarządu Kurii:
  • Anna Ośko – prezydent
  • Teresa Smyl – wiceprezydent
  • Zofia Mazurek – sekretarz
  • Teresa Filipiak – skarbnik
1997 - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Arki Zbawienia przy Parafii w Rogóznie.
16 czerwca - Powstaje prezydium pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej przy parafii św. Barbary w Łęcznej.

[1]  2  3  4  »