Parafia moim domem

Procesja z darami

17 VI 2018. VI Wydarzenie Parafialne

W niedzielę miało miejsce ostatnie w tym roku formacyjnym Wydarzenie Parafialne. Okazją do jego przeżycia było zakończenie roku duszpasterskiego, a celem odkrywanie wartości wspólnoty parafialnej, sąsiedzkiej i formacyjnej.

Jak zawsze liturgię Mszy św. opracowała grupa liturgiczna a poszczególne rejony zatroszczyły się o zaangażowanie osób do czytania komentarzy, czytań, dziękczynienia i śpiewu psalmu. Cała liturgia przeniknięta była motywem dziękczynienia za parafię, wspólnoty, za to wszystko, co dobrego tu się dokonuje.

Ksiądz proboszcz Andrzej Lupa w homilii zachęcał obecnych do spojrzenia, jakiego dobra doświadczamy w naszej parafii, jak wiele otrzymujemy: sakramenty, głoszone Słowo Boże, wzrastanie poprzez zaangażowanie we wspólnotach w wydarzeniach. Podkreślał, że każdy ma tu swoje ważne miejsce, że podobnie jak w rodzinie, czuje się brak, gdy go nie ma, bo przecież jest moim domem, jak głosi hasło wydarzenia. Na koniec zaprosił wszystkich do zauważenia tych darów i dziękczynienia za nie w czasie liturgii, ale też w naszych domach. W tym celu każda rodzina w Liście do parafian otrzymała stosowna modlitwę.  Do ołtarza zostały przyniesione dary, które miał wyrazić wdzięczność Panu Bogu za to, że nas wybrał i tworzy z nas rodzinę, troszcząc się jednocześnie o jej wzrost.

Na zakończenie Mszy św., po komunii św., została odczytana modlitwa dziękczynienia za bardzo konkretne dobro otrzymane we wspólnocie parafialnej, za to, że jest ono  jak ziarno zasiane w naszych sercach, które za łaską Bożą rośnie i przynosi owoce.

Niezwykła noc

Uczestnicy Nocy Świadectw

8 VI 2018. Noc Świadectw

W piątek w parafii św. Barbary odbyło się wydarzenie ewangelizacyjne pod nazwą Noc Świadectw. Przez wiele miesięcy wspólnoty parafialne przygotowywały to szczególne spotkanie.

Zamiarem organizatorów było, by uczestnicy wydarzenia, poprzez świadectwo życia innych, spotkali żywego  i działającego Boga.

W Nocy Świadectw wzięli udział nie tylko parafianie św. Barbary, ale mieszkańcy całego miasta, a także okolicznych miejscowości jak np. Jawidza i Rogóźna.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.30. Ks. Karol Madejk i s. Elżbieta Łutnik powitali przybyłych i przedstawili program Nocy Świadectw. Do godz. 21 działała kawiarenka, gdzie można było wypić gorącą herbatę lub kawę.

Przez całe wydarzenie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Miłosierdzia. Można też było skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz z posługi grup modlitwy wstawienniczej. Zainteresowani mieli możliwość zakupienia książek autorstwa pani Patrycji.

O 20.00 rozpoczęła się część ze świadectwami, podczas której członkowie różnych wspólnot w parafii dzielili się doświadczeniem działania Boga w ich życiu. Tę część poprowadzili konferansjerzy: Agnieszka Staszewska i Piotr Żelechowski ze wspólnoty Pole Miłosierdzia, odpowiedzialnej za przygotowanie Nocy Świadectw. Animację muzyczną całości poprowadziła grupa muzyczna ze wspólnoty Jordan z parafii  Najświętszego  Serca  Jezusowego z Lublina.

Gościem wydarzenia była Patrycja Hurlak, aktorka, autorka kilku książek: „Nawrócona wiedźma”, „Zakochani są wśród nas”, „O ważnych Rzeczach”. Pani Patrycja podzieliła się swoim doświadczeniem życia uwikłanego w czary i magię oraz nawróceniem, które sprawiło, że z czasem zapragnęła zostać osobą konsekrowaną. Szczególnym akcentem jej świadectwa była zwrócenie uwagi na znaczenie życia w czystości. Na to spotkanie przywiozła relikwie św. Karoliny Kózkówny, która jest patronką czystych serc. Zachęcała, by zawierzając się patronce złożyć w konfesjonale uroczyste przyrzeczenie życia czystości.

Opowiadała o Bogu, który wyprowadzał ją z różnych zniewoleń do prawdziwego zjednoczenia z Nim. To zjednoczenie dokonuje się w jej życiu  poprzez Eucharystię, adorację Najświętszego Sakramentu i życie sakramentalne. Zaprosiła też wszystkich obecnych do modlitwy uwielbienia Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

O godz. 23.00 rozpoczęła się Msza św.  prymicyjna ks. Pawła Gawrońskiego,  który dwa lata temu odbywał praktykę duszpasterską w naszej parafii. Wraz z nim sprawowało ją pięciu kapłanów, którzy przybyli z okolicznych parafii. Homilię wygłosił ks. Karol Madejek. Na zakończenie ks. Paweł udzielił obecnym indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa.

Ufamy, że był to dobry czas, dla tych, którzy przyjęli zaproszenie na Noc Świadectw, że wyszli napełnieni Bożym pokojem. Jeśli Pan pozwoli podobne wydarzenia zostanie zorganizowane w przyszłości.

To już teraz!

Świadectwo Patrycji Hurlak

Noc Świadectw

W miniony piątek, 8 czerwca o godz. 19.30 po raz pierwszy w kościele św. Barbary odbyła się Noc Świadectw, niezwykłe wydarzenie ewangelizacyjne. Szczególnym gościem wydarzenia była Patrycja Hurlak, aktorka i autorka książki "Nawrócona wiedźma".

Uczestnicy przeżywali wydarzenie trwając na modlitwie, słuchając świadectw osób, które pragnęły dzielić się tym, jak spotkanie Zmartwychwstałego Pana przemieniło ich życie. W programie spotkania były Świadectwa, Uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Jordan oraz Msza św. prymicyjna.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek.

Wiadomości

W przyszłą niedzielę o godz. 1100 spotkanie całej Rady Duszpasterskiej i rozdanie gazety Emaus dla naszych rodzin.

czwartek,
21 czerwca 2018