Weź udział w różańcu „Do Granic”

Ratuj różańcem Polskę i świat

Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń.

Wielka modlitwa

Modlitwa zaplanowana jest na 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej. Wzdłuż granic Polski stanie szpaler ludzi odmawiających różaniec w intencji Polski i całego świata.

Święto Matki Bożej Różańcowej

7 października zbiegają się: święto Matki Bożej Różańcowej i 100. rocznica zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie. W Fatimie Maryja wezwała ludzkość do modlitwy różańcowej. Chcemy odpowiedzieć na to wezwanie, dlatego naszym hasłem jest: Chodźmy z Maryją ratować świat.

Cztery części różańca

Odmówione będą cztery części różańca. Pierwszymi dwoma, w intencji Polski, uczestnicy będą modlić się zwróceni twarzą do kraju. Następne odmówią twarzą do świata, by w ten sposób modlić się za świat.

Trwają zapisy

Chętni do udziału w różańcu „Do Granic” mogą zapisywać się w zakrystii. Wyjazd do Dorohuska organizuje Szkoła Modlitwy. Wyjazd 7 października. Koszt 20 zł.

Więcej o akcji...

Ważne początki

17 IX 2017. Poświęcenie tornistrów dzieci z klas pierwszych i rozpoczęcie przygotowań do I Komunii św. dzieci z klas trzecich.

Niedziela obfitowała w ważne wydarzenia dla dzieci, które rozpoczęły naukę w nowym roku szkolnym i tych, które w tym roku po raz pierwszy przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św.

Na Mszy św. o godz. 1130 zgromadziłysię dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Ks. Zdzisław na początku przywitał wszystkich i zachęcił do wspólnej modlitwy. Dzieci wraz z katechetami przygotowały liturgię: czytały czytania, modlitwę wiernych komentarz do darów, uwielbienie i niosły dary.

W homilii kapłan rozważał z obecnymi przeczytaną Ewangelię i podkreślał jak ważne jest przebaczenie w naszym codziennym życiu, w relacji z bliskimi, z kolegami i koleżankami. Przypominał, że w modlitwie Ojcze nasz prosimy Boga o przebaczenie naszych grzechów na miarę, jak my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili.

Na zakończenie Mszy św. ks. Zdzisław poświęcił pierwszoklasistom tornistry i przybory szkolne. Po Eucharystii dzieci otrzymały różańce i obrazki.

Natomiast Mszą św. o godz. 1600 uczniowie klas trzecich rozpoczęli przygotowanie do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Przed Eucharystią było spotkanie dla rodziców w auli, a dla dzieci w Kaplicy Miłosierdzia. Po Mszy św. dzieci otrzymały ziarenka, które będą zbierać przez cały okres przygotowania za wypełniane dobre uczynki. Z nich zostanie później wypieczony chleb, który podczas uroczystości I Komunii św. będzie złożony w darach i  na ołtarzu, podczas konsekracji, stanie się Ciałem Pana Jezusa. Dostały też obrazek z modlitwą o dobre przygotowanie do Komunii św., do odmawiania w rodzinie, a rodzice otrzymali książeczki – krótki przewodnik na ten ważny dla całej rodziny czas.

Galeria 1 Galeria 2

Wiadomości

Kandydatów do bierzmowania przyjmujemy przez cały wrzesień w godzinach otwarcia kancelarii parafialnej. Przyjmujemy młodzież ze szkół średnich.

W najbliższą sobotę wyruszamy na coroczną pielgrzymkę do Kijan. Wyjście o godz. 900. Spotkanie w kościele 840. Zapraszamy na pielgrzymi szlak.

W sobotę harcerki organizują zbiórkę naborową dla dziewczyn w wieku 11- 16 lat. Spotkanie o godz. 945.

czwartek,
21 września 2017