Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
8397630

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Zaproszenie

28 II 2018. Apel Młodych

W środę, o godz. 1930 w parafii św. Barbary odbędzie się modlitwa rózańcowa w intencji ofiar handlu ludźmi. Będziemy rozważać Tajemnice Bolesne, wsłuchując się w świadectwa osób - współczesnych niewolników i oglądając obrazy malowane piaskiem. Jednocześnie może to być  doświadczenie pomagające nam w okresie Wielkiego Postu uwrażliwić się na los naszych bliźnich i wspierać ich modlitwą. Zapraszamy wszystkich, nie tylko młodych, do przeżycia tego wydarzenia.

Uroczysty koncert JA JESTEM

Jedyne takie wydarzenie w Polsce

Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego 2018 r. o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur.

Podczas koncertu usłyszymy  fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz realizacje dźwiękowe i audiowizualne. Wystąpią m.in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam  Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL.

Koncert jest zwieńczeniem trwającej trzy lata pracy nad przygotowaniem pierwszego nagrania całego Pisma Świętego (BIBLIA AUDIO) w języku polskim. Efektem tej pracy jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko. Fragmenty lub całość można pobrać za darmo na stronie BIBLII AUDIO.

Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl

Któryś za nas cierpiał rany…

Droga Krzyżowa

16 II 2018. Rozważania do pierwszego nabożeństwa Drogi Krzyżowej przygotowała wspólnota Legionu Maryi.

Za przygotowanie Drogi Krzyżowej dla dorosłych w kolejne piątki odpowiadają wspólnoty formacyjne wraz z księdzem opiekunem.

Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki o godz. 17.00, dla młodzieży o godz. 19.00. Droga Krzyżowa dla dzieci w każdą środę o godz. 17.00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30.

Galeria

Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem...

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

14 II 2018. Popielec

Środa Popielcowa rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu, wierni przychodzą do świątyni, by uczestniczyć w wymownym geście posypywania naszych głów popiołem.

Popielec jest znakiem oddania się Bogu, oddania Mu naszego życia, grzechów i szczerego nawrócenia. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta (od 18 do 60 r. życia), oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek (od 14 r. życia do jego końca).

W Wielkim Poście Kościół odczytuje i przeżywa nie tylko czterdzieści dni spędzonych przez Jezusa na pustyni na modlitwie i poście przed rozpoczęciem Jego publicznej misji, ale i trzy inne wielkie wydarzenia biblijne: czterdzieści dni powszechnego potopu, po których Bóg zawarł przymierze z Noem; czterdzieści lat pielgrzymowania Izraela po pustyni ku Ziemi Obiecanej; czterdzieści dni przebywania Mojżesza na górze Synaj, gdzie otrzymał on od Jahwe tablice Prawa. (Źródło: Gosc.pl)

Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2018

Galeria

Głosujmy na s. Alicję Prejzner fmm

s. Alicja Prejzner fmm

Głosowanie na Człowieka Roku

Siostra Alicja została zgłoszona w plebiscycie Wspólnoty Łęczyńskiej na Człowieka Roku. Wesprzyjmy jej kandydaturę, głosować można do 28 lutego do godz. 23.59.

Aby oddać głos na Siostrę należy wysłać sms na nr 72051 o treści wsp.leczna.6, można również wysłać specjalne kupony zamieszczone w gazecie.

O Siostrze: Ukończyła teologię na UKSW w Warszawie oraz studia podyplomowe w zakresie przygotowania pedagogicznego na KUL w Lublinie. Ponad 20 lat temu została skierowana do pracy w nowopowstałej parafii św. Barbary w Łęcznej. Wówczas do jej obowiązków należało założenie świetlicy opiekuńczo – wychowawczej przy parafii św. Barbary. Jednym z jej pomysłów było nawiązanie współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Prezes Zarządu Fundacji Wacław Czakon uczył kadrę w Łęcznej założeń innowacyjnego podejścia do pracy dziećmi i młodzieżą, opartej na ideałach: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Świetlica realizuje program FSD zwany Akademią Młodzieżową. Wypracowany standard pracy do dzisiaj się sprawdza, świetlica funkcjonuje nieprzerwanie od 20 lat. Pierwsi wychowankowie s. Alicji to dziś dorośli ludzie, którzy pozakładali rodziny. Polecają innym posyłanie dzieci do świetlicy, bo jak mówią "warto".

S. Alicja Prejzner jesienią 2016 r. wróciła do Łęcznej i kontynuuje rozpoczęte przed laty dzieło. Młodzież i dzieci działając w tzw. firmach oraz spółkach realizują zadania, które służą ich wszechstronnemu rozwojowi. W obecnym roku jest to m.in. młodzieżowa firma medialna, efekt jej działania to kwartalny Magazyn Parafialny Telewizji AM, znany już mieszkańcom parafii. Dużym dziełem jest też zapoczątkowana 20 lat temu akcja "Mikołaj o Tobie nie zapomni", obejmująca potrzebujące dzieci nie tylko w Łęcznej, ale też w okolicznych wioskach. Młodzież wspiera również akcję Kolędników Misyjnych w parafii.

Tytuł Człowieka Roku chcemy przyznać s. Alicji Prejzner za serce oddane wychowankom, pedagogiczny talent oraz oddanie i zaangażowanie w pracę kierownika świetlicy. Za rozbudzanie talentów i pasji u dzieci i młodzieży.

Wiadomości

W sobotę 24 lutego przypada 22. rocznica nawiedzenia naszego miasta przez Maryję w znaku Figury Fatimskiej. Z tej racji o godz. 1630 w parafii św. Marii Magdaleny zostanie odprawiona uroczysta Msza św., po której wyruszy procesja z Figurą MB Fatimskiej do naszej parafii. Tradycyjnie już wychodzimy na połowę drogi, by powitać Matkę Bożą w znaku Figury Fatimskiej i przyprowadzić do naszej świątyni.  Na procesję zabierzmy ze sobą świece.

W niedzielę 18 lutego o godz. 1700 spotkanie Posłańców i rozdanie konspektu na spotkania sąsiedzkie w marcu.

Dzisiaj jest

piątek,
23 lutego 2018

(54. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie