Nasi Kolędnicy u Metropolity Lubelskiego

V Magazyn Parafialny

Co kryje nasz V Magazyn…

Tegoroczne Magazyny Parafialne poświęcamy tematowi nawrócenia.

W tym magazynie naszą uwagę chcemy skierować na temat nawrócenia się, które owocuje miłością do człowieka,  dostrzeżeniem brata obok, przebaczeniem, dobrocią.

Przeżywany niedawno czas Świąt Bożego Narodzenia  sam prowokował do otwarcia serca. Mogliśmy włączyć się w parafialne akcje.  Często tak niewiele trzeba, np. zrobić paczkę, przyjąć kolędników i wrzucić swój „grosz”. To jest ten wymiar miłości, możliwej dla każdego. Wielu z parafian daje nam tego przykład.

Erich From powiedział „Nie jest bogaty ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje.”

Mamy wielu bogatych parafian… bogatych przed Bogiem!

W Magazynie zobaczyć można:

Słowo Boże ze scenką mówiące o drugim przykazaniu Dekalogu

Temat główny – Wielkie dzieło małych dzieci, czyli Akcję Kolędników Misyjnych

Relację z akcji „Mikołaj o Tobie nie zapomni”

Prezentację wspólnoty – tym razem o najmłodszych parafianach - Dzieciach Maryi

Kochani Parafianie, mamy nadzieję, że nasz wysiłek nie pójdzie na marne i poświęcicie chwilę na obejrzenie magazynu i refleksję.

ZAPRASZAMY!

Misyjne kolędowanie z Księdzem Arcybiskupem Stanisławem Budzikiem

Grupa kolędników z Łęcznej

17 I 2018. Spotkanie kolędników misyjnych w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie

W tym roku ponad 900 dzieci z naszej archidiecezji wzięło udział w akcji Kolędników Misyjnych promowanej przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Aż 35 parafii podjęło trud kolędowania i zbierania pieniędzy, by wesprzeć dzieci w Syrii i Libanie. Z naszej parafii św. Barbary zaangażowało się ponad 170 dzieci, tworząc 28 grup a wraz z nimi 33 dorosłych opiekunów.

W tym roku grupa młodych misjonarzy z Łęcznej wraz z s. Dorotą Ostolską, wieloletnią koordynatorką tego dzieła w parafii, dostąpiła zaszczytu, by z misyjną kolędą udać się do księdza arcybiskupa. Było to dla nich duże przeżycie. Dziesiątego stycznia dzieci w pałacu arcybiskupim przedstawiły scenkę, śpiewały kolędy, a nawet grały na różnych instrumentach. Ksiądz arcybiskup wyraził uznanie dla aktorów i złożył ofiarę na rzecz dzieci w Syrii i Libanie. Zaprosił wszystkich na spotkanie 17 stycznia u Matki Bożej Latyczowskiej.

Na to spotkanie  do Lublina, dwoma autokarami, wyruszyła liczna grupa dzieci. Było ich ponad siedemdziesiąt. W sanktuarium czekały na nich różne atrakcje. Najpierw były powitania grup kolędniczych przybyłych z dalszych i bliższych miejsc archidiecezji, spotkanie z panem Assafą z Syrii, który opowiadał o tym kraju i trudnej sytuacji ludzi tam żyjących. Potem był konkurs na dom, który dzieci wykonały, by okazać swoją solidarność z tymi, którzy nie mają dziś domu w Syrii i Libanie. Po wyłonieniu zwycięzców konkursu przybyli kolorowi aniołowie pokoju. Spotkanie z aniołami było już przygotowaniem do Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. W czasie tej Mszy św.  s. Dorota, wraz z innymi pięcioma katechetami  została odznaczona medalem Lumen Mundi, za zasługi na polu promowania ducha misyjnego wśród dzieci i młodzieży. To bardzo uradowało grupę z Łęcznej, która zaczęła głośno klaskać. Po Eucharystii Akcja Katolicka z miejscowej parafii przygotowała drożdżówki i herbatę, by posilić młodych misjonarzy przed drogą powrotną do domów.

Aby przedłużyć atmosferę misyjnego świętowania dzieci  i opiekunowie od św. Barbary udali się do Ojców Białych – Misjonarzy Afryki . Tam spotkali się z misjonarzami: o. Mariuszem i o. Emmanuelem i obejrzeli muzeum z eksponatami z całego świata. Pełni wrażeń powrócili do Łęcznej.

Hej, kolęda, kolęda!

Koncerty kolęd w parafii św. Józefa

14 stycznia bezpośrednio po Mszy św. o godzinie 1200 w parafii świetego Józefa odbędzie sie koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z łęczyńskiego chóru Prima Volta.

Natomiast 21 stycznia po wieczornej Mszy św. o godz. 18.45 z koncertem kolęd i pastorałek wystąpi chór Cordi Est. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej pięknej kolędowej tradycji.

Wiadomości

Charytatywna zbiórka makulatury na wsparcie działalności parafialnej Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej odbędzie się w dniach od 26 do 28 stycznia.

Za tydzień 21 stycznia na mszy św. o godz. 1000 odbędzie się zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy wszystkich wybranych radnych na nową kadencję.

W tym roku na nocne czuwanie do Częstochowy wybieramy się w dniach 9-10 lutego 2018 roku. Zapisy w zakrystii. Koszt 60 zł. UWAGA! Podajemy PESEL do ubezpieczenia.

Organizujemy wyjazdowe rekolekcje dla Rady Duszpasterskiej i wszystkich chętnych w Lublinie w dniach 2 do 4 lutego. Koszt ok. 140 zł. Prosimy o zapisywanie się w zakrystii.

W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano o godz. 900, a w sobotę po południu o godz. 1700.

poniedziałek,
22 stycznia 2018