Menu

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
9196810

TRWAM i Radio Maryja

Gość i Niedziela

Wolne Media

Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

Fot. www.klubygp.pl

19 X 2018. Nowe święto państwowe

Święto uchwalił Sejm 4 października, ma być ono obchodzone w dniu 19 października. Data ta nie jest przypadkowa jest to dzień porwania i męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

Ustanowienie święta jest wyrazem hołdu dla duchownych, którzy swoją postawą "dawali wyraz wierze w Jezusa Chrystusa, ale też męstwu i niezłomnej postawie patriotycznej".

W okresie, gdy Polska utraciła wolność i zniknęła z map Europy, to duchowni często byli depozytariuszami utraconej państwowości i wychowywali do wolności poszczególne pokolenia. Mówili bowiem zarówno o wolności wewnętrznej – osobistej, jak i społecznej oraz politycznej" – podaje uzasadnienie uchwały. "Warto tu wspomnieć postaci św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego i ks. Stanisława Brzóski, które niejako reprezentują obie przywołane wyżej postawy” - dodano.

Oddaję się bez reszty Bogu Ojcu…

Moment składania ślubów

13 X 2018. Śluby wieczyste s. Katarzyny Kostrubiec

W sobotę parafia św. Barbary w Łęcznej przeżywała podniosłą uroczystość wieczystej profesji s. Katarzyny Kostrubiec, franciszkanki misjonarki Maryi, tutejszej parafianki.

Liturgia ślubów rozpoczęła się o godz. 1100 uroczystą procesją wejścia, na której czele niesiony był krzyż, za nim podążała liturgiczna służba ołtarza, klerycy i kapłani. Mszę św. koncelebrowaną w intencji s. Katarzyny odprawiało dwunastu kapłanów. Przewodniczył jej ks. Andrzej Lupa, proboszcz parafii św. Barbary, homilię natomiast wygłosił ks. Eugeniusz Derdziuk, proboszcz parafii w Krasnobrodzie, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Był też obecny ks. Krzysztof Ćwiek proboszcz katedry w Radomiu, ks. Dominik Samulak, ojciec duchowny seminarium zamojsko-lubaczowskiego, ks. Mirosław Prasek, filipin, przełożony Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu wraz ze swymi współbraćmi oraz księża pochodzący z tutejszej parafii: ks. Tadeusz Fac, ks. Michał Szuba, ks. Jan Tadyniewicz.

Podczas bardzo bogatej liturgii s. Katarzyna wypowiedziała swoje tak na wieki Bogu poprzez złożenie publicznych ślubów: ubóstwa, posłuszeństwa i czystości w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Po podpisaniu księgi ślubów kapłani obecni na uroczystości odmówili nad s. Katarzyną modlitwę konsekracyjną.  Następnie jako  znak złożonej profesji otrzymała obrączkę, którą w imieniu zgromadzenia nałożyła jej Przełożona Prowincjalna, s. Małgorzata Książek.

Pod koniec Eucharystii, jako przewodnik na misyjne drogi, siostra neoprofeska otrzymała krzyż misyjny, a siostra Prowincjalna odczytała posłanie misyjne przysłane dla s. Katarzyny przez przełożoną generalną.  Siostra Katarzyna została posłana do Peru, by tam głosić prawdę o Bożej miłości.

Po odczytaniu posłania nastąpił moment podziękowań. Najpierw s. Kasia dziękowała Panu Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane dobro, a następnie przyjęła słowa życzeń od przedstawicieli parafii, tych młodszych i trochę starszych.

Eucharystię zakończyło uroczyste błogosławieństwo.

Galeria

Wiadomości

W najbliższy piątek  wyjeżdżamy na rekolekcje Rady Duszpasterskie do Kazimierza Dolnego. Są jeszcze wolne miejsca. Jeżeli ktoś by chciał to może zapisać się w zakrystii. Wyjazd spod domu parafialnego w piątek o godz. 1600.

Rozpoczyna się miesiąc październik - czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach. Odprawiać je będziemy codziennie o godz.1715. Zachęcamy też do rodzinnej modlitwy każdego dnia przynajmniej dziesiątek różańca.

Dzieci Maryi we czwartek o godz. 1530 w auli parafialnej. Wspólnota młodzieży dorosłej Pole Miłosierdzia  spotyka się w piątek o godz. 1900 w auli dolnej. Ministranci i lektorzy mają swoje spotkanie w sobotę o godz. 1700 na spotkanie zapraszamy także kandydatów na ministranta.

Dzisiaj jest

sobota,
20 października 2018

(293. dzień roku)

Czytania na dziś

Biblia Audio i Tekst

Włącz się w różaniec

FMM w parafii

PGP

Biblioteka parafialna

Pismo parafialne

Akademia Młodzieżowa

LSO

Papież na Facebooku

Kościół prześladowany

Nie bądź obojętny!

http://www.citizengo.org/pl

Akcja Rodzina Rodzinie